O.B.

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

O.B.

Post autor: Iris » czw sty 28, 2021 12:39 am

Dołączę do głosu, że Waneko mimo wszystko powinno zrobić wyjątek w przypadku tych tytułów. W zeszłym roku nastąpił ogromny napływ świeżej krwi do fandomu i bardzo dużo osób ma ogromny problem, by dostać te tomiki. Ktoś nawet zwrócił na to uwagę na asku, natomiast odpowiedzią było, że to wina fanów. Częściowo może i tak, a z drugiej strony... Gdyby te mangi były normalnie dostępne, nikt nie windowałby tak cen, bo każda osoba, która chciałaby kupić ten tytuł, mogłaby pójść do Waneko. Tak działa rynek. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sprzedaż może nie być tak zachwycająca jak na początku, a dodruki nie są tak opłacalne jak najnowszy hit z Jumpa, jednak myślę, że czasami warto pomyśleć o czytelnikach oraz zadbać o wizerunek. Aktualnie postrzegam brak dodruków dla dzieł Asumiko jako objaw zwykłej upartości i wyczucia potrzeb klientów. To nie są aż tak stare tytuły, by stawiać na nie krzyżyk, a w swoim gatunku można je nazwać kultowymi. Dlatego kompletnie nie rozumiem tej rezygnacji. Niektóre jednotomówki odeszły w niepamięć, ale akurat te wciąż są cenione.

Kupiłabym blanc. Nie nastawiam się, że u nas wyjdzie, ale wciąż mam nadzieję.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

O.B.

Post autor: ninna » czw sty 28, 2021 12:55 am

Akiho pisze:
śr sty 27, 2021 11:28 am
Ze świecą szukać w normalnej cenie, obecnie to już niemożliwe, tak samo jak Secret xxx.
O! Czyli jest jeden powód, by trzymać to na półce :P. Średnio mi się podobało ale sobie zostawiłam, ot "na wszelki wypadek".

Wracając do tematu: mam wszystkie mangi z "uniwersum" "Kolegów z Klasy", lubię tę autorkę, zatem i "blanc" chętnie bym kupiła. Waneko przecież zapierało się już przed "Sorą i Harą" i "O.B", a jednak je wydali. Myślę, że warto mieć nadzieję. Zawsze zostaje też liczyć na angielskiego wydawcę...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Angu » sob lut 13, 2021 9:57 am

https://nyuu-manga.blogspot.com/2021/02 ... ref=tw&m=1

Seven seas wyda o.b. oraz Sora i hara. Teraz tylko czekam na Blanc. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » sob lut 13, 2021 11:09 am

Oo super :) Mam nadzieję, że nie każą nam bardzo długo czekać na blanc :oops: Chociaż oczywiście wolałabym, żeby jakimś cudem Waneko się na ten tytuł zdecydowało, bo format Seven Seas pewnie różni się od naszego i manga odstawałaby od reszty tomików z serii.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

O.B.

Post autor: ninna » sob lut 13, 2021 1:46 pm

Świetna wiadomość! Czyli można liczyć również na "blanc" skoro sięgają po kolejne mangi z tego uniwersum. Niestety, wygląda na to, że "blanc", jeśli miałoby się ukazać, to nie w tym roku...

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » sob lut 13, 2021 4:08 pm

ninna pisze:
sob lut 13, 2021 1:46 pm
Niestety, wygląda na to, że "blanc", jeśli miałoby się ukazać, to nie w tym roku...
No niestety :( Najwcześniej może gdzieś w drugiej połowie przyszłego roku.

Waneko, masz jeszcze czas do namysłu xd :P
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

dispar00
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 24, 2021 1:02 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: dispar00 » pn kwie 12, 2021 9:13 pm

Monsterlight pisze:
śr sty 27, 2021 9:35 am
Ma powstać kolejna kontynuacja "Kolegów". (Spoiler zakończenia "blanc")
► Pokaż Spoiler
Mam nadzieję, że Waneko jednak się zdecyduje i wyda "blanc". Chociaż moim zdaniem źle zrobili, że wydali to w ramach Jednotomówek Waneko, bo pierwszy i drugi tom od dawna są niedostępne i chodzą już za dość spore sumy :roll: Ewentualnie mogliby odpuścić i zrobić dodruk, na pewno byłoby zainteresowanie tym tytułem. Na anglojęzyczne wydanie raczej nie ma co liczyć, bo nie wydali nawet "Sory i Hary" ani "O.B." :cry: Obrazek
Asumiko Nakamura wydała też mange j no subete oraz A white rose in bloom.Z tego co widziałam to naprawdę dobre mangi....Szkoda że nikt ich nie zauważa bo jakieś wydawnictwo naprawdę mogłoby sie za nie zabrać.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

O.B.

Post autor: Koichi » wt kwie 13, 2021 5:39 pm

:haha:

Przeczytałem spoiler i naprawdę śmiechłem. Faktycznie szkoda, że ta seria wyszła jako "jednotomówki". Niedopatrzenie, czy wydawnictwo nie przewidziało zainteresowania tym tytułem?
Btw, byłem w zeszłym miesiącu w Poznaniu i widziałem O.B na półce w księgarni, więc jakieś niedobitki chyba jeszcze można kupić.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » wt kwie 13, 2021 6:05 pm

Koichi pisze:
wt kwie 13, 2021 5:39 pm
Niedopatrzenie, czy wydawnictwo nie przewidziało zainteresowania tym tytułem?
Na początku planowali wydać tylko "Kolegów" + ewentualnie "Absolwentów", potem długo twierdzili, że kontynuacja ich nie interesuje.
Koichi pisze:
wt kwie 13, 2021 5:39 pm
Btw, byłem w zeszłym miesiącu w Poznaniu i widziałem O.B na półce w księgarni, więc jakieś niedobitki chyba jeszcze można kupić.
Waneko wspominało, że jakiś tam jeszcze zapasik mają.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości