Złoty Rycerz

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: Angu » czw mar 28, 2019 5:25 pm

Obrazek

Przed Wami obwoluta kolejnej Jednotomówki Waneko- Złotego rycerza! W tym zbiorze opowiadań będziemy towarzyszyć:

Policjantowi przeniesionemu do wioski, w której nie ma do roboty nic poza łapaniem koni na gigancie oraz… wyławianiem babinek ze stawów.
Dzwonniczce ostrzegającej mieszkańców wioski przez barbarzyńskimi najeźdźcami, która zmuszona jest zmierzyć się ze swoim postrzeganiem tego co nieznane i zagubione w świecie półprawd.
Młodej niewieście poszukującej idealnego podarunku dla mężczyzny, którego darzy uczuciem.
Czy jesteście gotowi na śmiech i łzy podczas tej podróży?

Premiera tej jednotomówki już 26 kwietnia

Logo mi się strasznie niepodoba... Ten gradient kojarzy mi się z word artem... Na grzbiecie wygląda to jeszcze gorzej z tym rozświetleniem...
Czcionka z tyłu obwoluty też nieczytelna. Nie jestem fanką takich "ręcznych" fontów zastosowanych do opisów...

Samą mangę może kiedyś kupię.
Obrazek

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: kera » czw mar 28, 2019 5:51 pm

Jaka śliczna okładka :mrgreen:
Muszę tą mangę mieć w swoim zbiorze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: Mormicc » czw mar 28, 2019 6:41 pm

Ładnie im to wyszło :D tak jak nie lubię efektu 3D, tak uważam, że tu wygląda dobrze. Mangę kupię napewno, Dziewczyny z Ruin bardzo mi się podobały :wink:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: raywa » czw mar 28, 2019 8:37 pm

nie pamietam okładki która mi sie ostanio tak wybitnie nie podobała jak ta, ostantnio waneko ma słabe okładki podobała mi sie tylko z królowej i krawca, a ten grzbiet, przepraszam ale nie moge na to patrzeć

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: Yuriko » czw mar 28, 2019 10:16 pm

Fajnie ta okładka wyszła, ale nie wiem, czy zakupię. Mam "Dziewczyny z ruin" i jakieś wybitne nie były.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: Akiho » pt mar 29, 2019 2:52 pm

Mi tam się podoba czcionka, chętnie również zakupię sam tytuł, bo rysunki od tej Pani są naprawdę zachwycające, pewnie dlatego długo zajęło mi czytanie dziewczyn z ruin, bo podziwiałam kadry :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: ninna » wt maja 07, 2019 10:11 am

Tomik za mną. Nie wiem, jak to się stało: nie doczytałam opisu czy po jakimś czasie go zapomniałam ale nie spodziewałam się w tym aż tyle komedii. Na dodatek niskich lotów. Żarty były dla mnie żenujące i okraszone brzydkimi rysunkami głupich min. Strasznie to odstawało od reszty (ładnych) kadrów i pasowało jak kwiatek do kożucha. O fabule ciężko powiedzieć cokolwiek. To zbiór trzech opowiadań (dwa dwuczęściowe i jedna miniaturka) z różnych okresów twórczości autorki. Wszystkie są nijakie, przewidywalne i mało odkrywcze. Męczyłam się podczas lektury i myślałam, jaka szkoda takich pięknych rysunków na coś takiego. Bo kreska jest piękna. Nie podoba mi się tylko sposób rysowania mężczyzn - takie zniewieściałe suchoklatesy :roll:.

Tomik opuścił moją kolekcję w trybie natychmiastowym. A szkoda, bo po "Dziewczyny z Ruin" bardzo mi się podobały.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: Kuroneko » sob maja 25, 2019 4:11 pm

Ja natomiast jestem zadowolona z zakupu. Kreska oczywiście jest piękna. Mamy kolorową stronę, taką do rozłożenia, z wizerunkami bohaterów tej mangi. Cieszy mnie to, bo kolorowe ilustracje autorki zawsze są piękne. Obwoluta też się ładnie prezentuje, cieszę się, że opis z tyłu nie zakrywa części ilustracji, tylko jest zamieszczony w prawie przezroczystej ramce.

W środku kreska jest równie piękna i bardzo szczegółowa. Projekty postaci bardzo mi się podoba, zarówno żeńskich jak i męskich :mrgreen: Jednak zgodzę się z tym, że przy scenach komediowych niepotrzebnie rysowała brzydkie miny, ale nie ma ich aż tak dużo, żebym przeszkadzało to w odbiorze.

Najlepiej podobało mi się drugie opowiadanie Złotego Rycerza. Miało kilka ciekawych zwrotów akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Poza tym mamy tutaj jeden pomysł, który jest ważnym elementem świata przedstawionego w Adekanie.
► Pokaż Spoiler
Polubiłam bohaterkę tego opowiadania. Wydaje się niepozorna, ale coś skrywa. Poza tym dowiadujemy się coś o jej przeszłości i jest pokazane, jak ułoży się jej przyszłość.

Projekt postaci głównego bohatera został również przejęty w Adekanie, jednak tutaj nie ma niestety tak złożonej osobowości. Shirou jest też kobieciarzem, ale nie zachowuje się tak frywolnie jak Anri. Poza tym Shirou jest jak na mój gust za miły i pomocny (Anri jest całkiem innym typem osobowości). Bezinteresowne pomaganie mieszkańcom wioski w codziennych problemach nie było jakoś szczególnie interesujące.
► Pokaż Spoiler
Dlatego pierwsze opowiadanie uważam za najsłabsze.

O przejęciu projektu postaci zostało też napisane w komentarzu autorki. Podoba mi się, że umieszczono po dwóch głównych opowiadaniach kilka słów autorki na ich temat (po jednej stronie). Mamy tu do czynienia z debiutanckimi pracami, niezwiązanymi bezpośrednio z innymi jej pracami. Jednak widoczne są pomysły, które autorka wykorzystała potem w Adekanie.
► Pokaż Spoiler
Piastunka dzwonów to opowieść o pokonywaniu stereotypów. Podoba mi się pomysł z zawodem piastunki dzwonów, która ma ostrzegać przed atakiem wroga. Pokazane są obie strony konfliktu i konflikt wewnętrzny Anzu, która nie chce zdradzić swojej wioski, ale też nie chce by nieznajomemu stała się krzywda. Żadna strona nie ma całkowitej racji po swojej stronie.
► Pokaż Spoiler
Jeden askpekt mógł być jak dla mnie bardziej rozbudowany.
► Pokaż Spoiler
Ostatnie opowiadanie jest najkrótsze i traktuje o dziewczynie, która chce kupić ukochanemu prezent. Jednak nie wie, co wybrać. Polubiłam postać sklepikarza, który zaangażował się by pomóc klientce wybrać prezent, który pasowałby do jej ukochanego. Zakończenie również mi się spodobało. Rozwiązało się inaczej niż się zapowiadało, co zawsze wychodzi na plus.

Opowiadania są w lżejszym klimacie niż inne prace autorki, więc nie powinno się spodziewać takiej głębi i aspektu psychologicznego jak w przypadku opowiadań umieszczonych w Adekanie. Brakuje tutaj również tak ciekawych bohaterów. Świat opowiadań nie jest też tak rozbudowany. Klimat mangi sprawia, że nie mamy tutaj raczej żadnych krwawych czy brutalnych scen. Poważniejsze wątki zostały złagodzone i wszystko dobrze się kończy, choć czasem inaczej niż by się wydawało :D

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: ZenekPsychopata » sob gru 26, 2020 1:17 pm

Więcej od tej autorki proszę! :dance:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Złoty Rycerz

Post autor: Ajsza » ndz gru 27, 2020 12:30 pm

ZenekPsychopata pisze:
sob gru 26, 2020 1:17 pm
Więcej od tej autorki proszę! :dance:
Jedyne chyba co mogłoby jeszcze wyjść to Adekan, czyli manga 14+ Bardzo bym chciała ją przytulić, ale coś nie wierzę w to...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości