Therapy Game

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Yuriko » pt sie 23, 2019 5:21 pm

Obrazek

Przed Wami obwoluta naszej kolejnej Jednotomówki Waneko spod znaku Boys Love - Therapy Game! Premiera tej mangi już 17 września.
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2020 3:10 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » pn sie 26, 2019 6:17 pm

Jakoś ta część bardziej mi przypadła do gustu od tej z demonicznym bratem i alergikiem 8-)
Okładka jest śliczna, ale brakuje mi widocznego tatuażu na nodze Minato, który wiele mówi o jego charakterze. Szkoda, że nie ma też uroczych rozrabiaków serwali, które są w tej historii bardzo ciekawym i oryginalnym dodatkiem. Poza tym nie mam się do czego przyczepić. Historia jest świetna, tylko te dramatyczne wydarzenia z przeszłości są trochę dołujące, ale bez nich nie byłoby pełnego rozwinięcia. No i zakończenie jest chyba jednym z zabawniejszych jakie kiedykolwiek widziałem.
Teraz mam trochę dylemat, bo bardzo kusi mnie zakup, ale wiem że jak kupię ten tomik, to będzie mnie też kusić, żeby historię brata jednak również zakupić :mysli:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Yuriko » czw wrz 19, 2019 11:59 pm

Therapy game dostanie sequel. Mam nadzieję, że nie będzie to jednak długa seria, tylko jakaś jednotomówka lub max 3 tomy.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » wt wrz 24, 2019 9:57 pm

Fajnie, cieszę się :) Więcej serwali proszę :klask:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: SallyCzarownica » pn paź 28, 2019 8:59 pm

Jestem absolutnie oczarowana tym tytułem. ❤ Minato polubiłam już w "Secret XXX". To kochany, słodki, uroczy, śliczny, zadziorny chłopak. Kocham go po prostu. ❤ A Shizuma jest taki poczciwy, dobry, czuły, kochający, ciepły i przystojny (a jak ma założony golf, to ło mamuniu! 😍). Uwielbiam ukesiów z charakterkiem i zakochanych po uszy seme. Minato i Shizuma stali się jedną z moich ulubionych par. ❤ Bardzo podobało mi się też tłumaczenie. "Załóż gumę na instrument" rozwaliło mnie totalnie. XD Mam nadzieję, że Waneko wyda reż kontynuację.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » wt paź 29, 2019 3:29 pm

Widzę, że nie tylko ja mam słabość do golfów :wink: Nie mam pojęcia dlaczego, ale akurat Azjaci wyglądają w nich chyba najlepiej? :P
I naprawdę był tam taki tekst? Muszę jaknajszybciej sprawdzić :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: SallyCzarownica » wt paź 29, 2019 10:20 pm

Koichi pisze:
wt paź 29, 2019 3:29 pm
I naprawdę był tam taki tekst?
Był w dopisku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Meliona » śr lis 06, 2019 2:55 pm

Zawiodłam się trochę na tej mandze. Była troszeczkę, odrobinkę lepsza od Secretu XXX. Ten drugi miał lepszą fabułę (lol!), a Gra terapeutyczna ciekawszych bohaterów. Główna historia dawała radę, byłam ciekawa, co dalej, czułam słodycz, ale nie objawy próchnicy. Niestety od momentu, gdy panowie się pogodzili (przepraszam za spoiler) wiało taką nudą, że kilka razy przerywałam czytanie (ostatnie ~100 stron), do tego mój wskaźnik wykrywalności słodyczy wybiło poza skalę. Ale na szczęście można traktować to tylko jako dodatek. Trochę obawiam się teraz, jak będzie wyglądała kontynuacja... Chociaż nie mam raczej o co, bo kiedy autorka bierze się za jakąś fabułę, to potrafi dobrze ją przedstawić, a bez pomysłu by się chyba za sequel nie brała?
Miałam nadzieję na więcej związywania, bo widziałam obrazki z google image lub skanów.
Bohaterowie byli przedstawicielami idealnych osobników rodzaju ludzkiego. Polubiłam ich. Szkoda tylko, że przez ich idealność nie udało się autorce stworzyć ciekawej historii.
Kreska jest śliczna, szczególnie włosy Minato, buty, ubrania. Widać wyraźną poprawę od czasu Secret XXX, czyli autorka poprawia się i to w szybkim tempie <3
Tłumaczenie wyszło bardzo fajnie. Na plus też brak cenzury (w Sekrecie jeszcze była).

Całkiem niedawno skończyłam czytać inny tytuł autorki - romans między człowiekiem, a... smokiem z legend w ludzkim ciele (Kamisama no Uroko). I on był taaaki dobry. Wiem więc, że autorka jak chce, to potrafi. Tam bohaterowie najpierw, przez jakieś półtora tomu się poznają, a dopiero potem w sobie zakochują (co za miła odmiana!). I jeszcze mają fabularny problem, że
► Pokaż Spoiler

Liczę na wydanie tej mangi przez Waneko, jak w końcu wyjdą tomiki :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » wt gru 31, 2019 3:33 pm

Owszem, Therapy Game jest momentami niezwykle słodkie, ale
► Pokaż Spoiler
Potem nie mogłem się opędzić od myśli, gdzie u licha jakaś pomoc psychologa w tym wątku? Ino ni ma, terapeutę musi odgrywać Shizuma, co w sumie jest trochę smutne.
I ja wcale nie widzę żeby główne postacie były idealne. Minato ma wredny charakter, a Shizuma wydaje się momentami zbyt uległy.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Meliona » ndz lis 22, 2020 12:56 am

Okładka 1. tomu kontynuacji:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: KAWAIILOVE » ndz lis 22, 2020 6:37 pm

No też oczywiste, że musiała wyjść kontynuacja kontynuacji. W sumie terapia i sekrecik mi się podobały, więc nie byłoby źle jakby Waneko wydało to :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Yuriko » ndz lis 22, 2020 10:14 pm

Pewnie Waneko wyda, bo dobrze się sprzedało. No przynajmniej oba tytuły zostały wyprzedane. Mi się tam Therapy game podobało, więc liczę na kontynuację :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » pn lis 23, 2020 12:14 am

Okładka 1. tomu kontynuacji
Czyli będzie więcej jak jeden tom? Super! Polubiłem postacie, więc nie mam nic przeciwko dać się wciągnąć głębiej w ich historię :) Oby tylko autorka nie popłynęła ze zbytnim dramatyzmem, żeby nie wyszła z tego tania ścieka. Liczę też na więcej braciszka, bo dodaje pikanterii tej serii. No i serwali oczywiście! 8-)
A okładka wyszła śliczna. I ten pierścionek jest cudny, pasuje do Minato idealnie! :D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Kocurzyca » pn lis 23, 2020 3:12 am

Ładna okładka tej kontynuacji. Chociaż ogólnie nie czytałam żadnego tomu tej mangi więc nic o niej nie wiem :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » wt lis 24, 2020 12:08 am

Jakby co to polecam :wink: Nudy nie ma, momentami zabawnie, momentami ckliwie, a w tle "mroczna" przeszłość. No i serwale :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Yuriko » sob kwie 24, 2021 11:54 am

Okładka 2 tomu Therapy game restart
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » sob kwie 24, 2021 11:33 pm

Ładniusia :D
A ja się zafiksowałem na punkcie tego pierścionka i zamówiłem sobie podobny :dance: Trochę na niego poczekam, ale już się nie mogę doczekać, jak będę nim szpanować w towarzystwie 8-) Nie ma to jak inspirować się mangą :P Bardzo bym chciał przeczytać te dwa nowe tomy i żeby wciągnęły mnie w swój świat tak bardzo, jak mangi Beriko. Wiem, oczekiwania mam duże, ale tego się oczekuje po zdolnych autorach.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Meliona » pt maja 14, 2021 10:23 am

Okładka 2 tomu Therapy game: restart w lepszej jakości:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Yuriko » pt maja 14, 2021 5:49 pm

Fajnie, jakby Waneko to wydało. Jealousy się kończy, więc byłoby dobre zastępstwo :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Therapy Game

Post autor: Koichi » czw maja 20, 2021 12:43 am

Yuriko, dokładnie tak! Smutno mi będzie jak wyjdzie ostatni tom Jealousy i mam nadzieję, że nie tylko mi. Gdyby Waneko wydało to cudeńko, to byłbym po części pocieszony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości