MW

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 25, 2020 8:19 pm

Nigdzie nie widzę działu tego tytułu, więc analogicznie do Utsubory zakładam tu. Jak komuś władnemu zechce się stworzyć odpowiedni dział to proszę o przeniesienie tematu ^^

Obrazek
Gatunek/tematyka: dramat, psychologiczny, seinen, tajemnica
Autor: Osamu Tezuka
Ilość tomów w Japonii: 3, zakończona
Sposób wydania: format powiększony (taki jak w Ayako), oprawa twarda z obwolutą, 3 w 1 (ok 792 strony)
Cena: 69,99 zł
Premiera: 8 maja 2020 (Pyrkon 2020)

Opis fabuły

Michio Yuki ma wszystko: jest przystojny, inteligentny, pochodzi ze wspaniałego rodu specjalizującego się w sztuce Kabuki, ma przed sobą obiecującą karierę w bankowości, a kobiety go uwielbiają. Nikt jednak nie wie, że pod tą przyjemną i perfekcyjną fasadą, kryje się coś co może wstrząsnąć fundamentami tego świata...

Gdy Yuki był małym chłopcem ledwie przeżył zatrucie gazem, składowanym przez wojsko na jednej z południowych wysp w pobliżu Okinawy. Mimo iż wyciek gazu zabił wszystkich mieszkańców w tym miejscu, władze zatuszowały wypadek. Zostawiono jednak świadka, którego postrzeganie zła i dobra zostało zniszczone.

Obecnie, piętnaście lat później, w ciągu dnia Yuki bryluje w śmietance towarzyskiej polityki i finansów, a nocą używa swojego talentu i znajomości sztuki Kabuki by odtwarzać wygląd swojej ostatniej kobiecej ofiary i brutalnie mordować kobiety i dzieci. Nie ma żadnych zasad moralnych, nie czuje empatii, jednak ma jasno określony cel. Chce zdobyć śmiertelny gaz, nazwany MW i zniszczyć wszystkich, którzy przyczynili się do jego "stanu" i pozbawili go niewinności.

Jest tylko dwóch mężczyzn, którzy są w stanie go powstrzymać: jednym jest genialny prokurator, chcący zebrać dowody i postawić psychopatę przed sadem, drugim zaś ksiądz Iwao Garai, którego łączy z Yukim przeszłość i sypialnia...

Przypomniałem sobie słowa pewnego użytkownika:
||||| pisze:
pn lip 11, 2016 2:42 pm
Ogólnie też zachęcam wszystkich, aby robili swoje propozycje obwolu/okładek/logów do tytułów w np. propozycjach lub tych zapowiedzianych lecz bez polskich oficjalnych wersji, po pierwsze to fajna zabawa a po drugie może od święta wyjdzie z takiego babrania się w Fotoszopie coś, co dane wydawnictwo kiedyś zainspiruje. :]
i sobie pomyślałem: "Przy robieniu obwoluty Do Adolfów bawiłem się świetnie, może spróbować jeszcze raz?" Tak narodziły się poniższe grafiki będące 2 wersjami mojego pomysłu na okładkę MW. Ciekawi mnie co nam zaserwuje Waneko jako oryginalną wersje!
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

MW

Post autor: Koichi » wt sty 28, 2020 11:22 pm

Pisałem już gdzieś na tym forum, że brakuje mi tytułów o psychopatach. Opis mnie zaciekawił, surowa kreska tym bardziej, bo może nadać dodatkowego klimatu. Jeśli do maja nic mnie nie zniechęci, to kupuję.

edit 4 luty 2020r.

Jakby ktoś był zainteresowany, to na Mangadex jest przetłumaczonych na polski, przez grupę Principles of Lust, pierwsze pięć rozdziałów.
Ja przeczytałem i całkiem mnie zaintrygowało. Podoba mi się ten lekko psychodeliczny i niebanalny klimat.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Yuriko » czw kwie 09, 2020 4:49 pm

Premiera 21 maja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MW

Post autor: Meliona » czw kwie 09, 2020 4:57 pm

Ta maska taka modna obecnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Sebek » czw kwie 09, 2020 6:02 pm

Fajny projekt. Na pewno kupie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

MW

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 09, 2020 6:20 pm

Podoba mi się ^^

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

MW

Post autor: miaka88 » czw kwie 09, 2020 10:32 pm

O wiele lepsza od amerykańskiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Ame » czw kwie 09, 2020 11:06 pm

Wieża Boga tylko nie wiem jak z anime jest. Jeszcze nie zaczęłam, a już mi się nie podoba, że dali starą kreskę do animacji. :x

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

MW

Post autor: Koichi » ndz kwie 12, 2020 11:41 pm

Meliona pisze:
czw kwie 09, 2020 4:57 pm
Ta maska taka modna obecnie.
LOL :klask:

Kolor mi odpowiada, ale ogólnie to brzydkie. Tak brzydkie, że aż mi się podoba. I nie wiem skąd wezmę pieniądze, ale kupię na pewno, bo te pięć rozdziałów wciągnęło mnie jak bagno zagubionego lisa.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

MW

Post autor: Meliona » czw cze 25, 2020 1:19 am

Tak mnie ta manga wciągnęła, że musiałam cały tom przeczytać jednego dnia. Główny bohater to kompletny psychol, morderca i gwałciciel. Nienawidziłam go i jednocześnie byłam nim zafascynowana. Ciekawiło mnie, co on jeszcze odwali i co osiągnie. Spodobało mi się zakończenie. O historii nie będę pisać, bo lepiej nic wiedzieć przed czytaniem i dać się porwać fabule.
Ten ksiądz był tak bardzo w punkt :lol: (pół żartem, pół serio)
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

MW

Post autor: amsterdream » czw cze 25, 2020 9:09 am

Do mnie jakoś zupełnie ten komiks nie trafił. Męczyłem go chyba z dwa tygodnie. Za dużo tu dziwactw i absurdalnych rozwiązań fabularnych. Generalnie z wszystkich mang Tezuki jakie czytałem, ta najmniej mi się podobała. Nie znaczy to oczywiście, że MW to zła manga, wręcz przeciwnie, tylko momentami autor zbyt bardzo odpłynął a łączenie takich tematów jak pedofilia czy zoofilia z taką warstwą graficzną wyglądało dość groteskowo.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Bukafo » ndz cze 28, 2020 3:11 pm

Czy w tej serii są jakieś wątki homo? Bo wszedłem na bakaapdejts i w gatunkach jest shounen ai. :o

Bo jeśli tak, to ja tej mangi nie tykam. :x
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Maur » ndz cze 28, 2020 3:21 pm

Bukafo pisze:
ndz cze 28, 2020 3:11 pm
Czy w tej serii są jakieś wątki homo
Tak, można tak powiedzieć. Nie, w żaden sposób nie psuje to fabuły. o ile w ogóle można tak powiedzieć w kontekście jakiegokolwiek tytułu z taki wątkiem

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Canis » ndz cze 28, 2020 8:47 pm

Bukafo pisze:
ndz cze 28, 2020 3:11 pm
Czy w tej serii są jakieś wątki homo? Bo wszedłem na bakaapdejts i w gatunkach jest shounen ai. :o
Bo jeśli tak, to ja tej mangi nie tykam. Lesbijki spoko, ale nie geje, fuj. :x
Jest, ale nie należy skreślać tego tytułu z tego powodu. Yuki jest skrajnym przypadkiem wynaturzenia, jest potworem, jest antytezą człowieka. Sceny gdy idzie do łóżka z innym człowiekiem są wyprane z emocji, które powinny się zwykle pojawić w takich sytuacjach. Czynności te są rysowane bardzo oszczędnie i nie jest im poświęcone wiele tuszu. Mogę nawet powiedzieć, że scena seksu z kobietą była o wiele nieprzyjemniejsza w odbiorze, niż ta z mężczyzną.

Nie jestem fanem yaoi, przeciwnie, wzdrygam się na samo wspomnienie o tym gatunku. Ale MW nie wolno klasyfikować jako shounen-ai. Takie szufladkowanie jest bardzo krzywdzące dla tej historii.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

MW

Post autor: Koichi » wt cze 30, 2020 12:48 am

Bukafo pisze:
ndz cze 28, 2020 3:11 pm
Czy w tej serii są jakieś wątki homo? Bo wszedłem na bakaapdejts i w gatunkach jest shounen ai. :o

Bo jeśli tak, to ja tej mangi nie tykam. :x
Serio ktoś to otagował jako shounen ai? Nie wiem czym ta osoba się kierowała, ale uwierz mi, akurat w tej mandze orientacja seksualna głównego bohatera jest naprawdę gdzieś na x-którymś tam planie i w zasadzie to pikuś w porównaniu do jego spierdolenia umysłowego.

Dlatego radzę najlepiej sięgnąć po opis do tej mangi, ewentualnie recenzje, zamiast z góry kierować się uprzedzeniami.

Poza tym, czym w ogóle jest shounen ai? Na pewno nie relacją psychopaty z kimkolwiek, bo w MW główny bohater to właśnie psychopata i raczej nie może (nie potrafi) mieć z nikim żadnej emocjonalnej więzi.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

MW

Post autor: Gotenks » ndz lip 05, 2020 2:36 pm

Meliona pisze:
czw cze 25, 2020 1:19 am
Tak mnie ta manga wciągnęła, że musiałam cały tom przeczytać jednego dnia.
Miałem tak samo wczoraj :D
Czytałem kiedyś w skanach, miałem amerykańskie wydanie, ale jak się wziąłem za polskie wydanie, to znowu nie mogłem się oderwać :) Były jakieś literówki, nie podobało mi się, że czasem tekst nachodził na rysunek, mimo iż było miejsce w dymkach, ale sama manga kapitalna - jeden z moich ulubionych tytułów od Tezuki :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości