Lśnisz w księżycową noc

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: Yuriko » czw mar 19, 2020 4:07 pm

Obrazek
Premiera 27 kwietnia.
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2020 3:08 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: Avatar97 » czw mar 19, 2020 4:49 pm

Brzmi podobnie do "chce zjeść twoją trzustkę" tamta historia bardzo mi się podobała ale nie wiem czy chce czytać kolejną taką. Kupie w zależności od opinii innych czytelników.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: Kocurzyca » pt mar 20, 2020 12:50 am

O ile przód okładki wygląda ładnie tak grzbiet jest imo strasznie brzydki i opis na tyle okładki mógł być wyjustowany albo cokolwiek, bo wygląda strasznie dziwnie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: amsterdream » ndz mar 29, 2020 5:38 pm

Są gdzieś w sieci jakieś przykładowe plansze z tej mangi? Bo nie mogę nic znaleźć. Tak samo jak nie mogę znaleźć gatunku. To jest seinen, shoujo czy jeszcze coś innego?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: Mr.Chiquita » ndz mar 29, 2020 5:47 pm

Seinen (dramat, romans). Przykładowe strony - > https://booklive.jp/bviewer/s/?cid=589818_001

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: ociesek » ndz mar 29, 2020 5:57 pm

Rysuje to ten sam koleś co ReZero: Truth of Zero. Styl jest bardzo podobny.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Lśnisz w księżycową noc

Post autor: ninna » ndz maja 10, 2020 2:14 pm

Ja już przeczytałam i jestem bardzo zadowolona. Lubię takie opowieści (w ogóle lubię dramaty). Skojarzenie z "Trzustką" czy "Socrates In Love" nasuwa się samo bo wszędzie mamy do czynienia z chorobą jednego z bohaterów. "Lśnisz" to solidny dramat (nie przedramatyzowany, nie ma hektolitrów łez i użalania się nad swoim losem) z dającymi się lubić postaciami. Czy wzrusza? Trochę tak, ale nie poruszył mnie on do łez. Miło spędziłam przy tej mandze czas i będę do niej wracać. Mimo grubości, tomik czyta się szybko (tekstu jest stosunkowo niewiele). Plusem jest też ładna kreska.

Wydanie jest ładne i do niewielu rzeczy można się przyczepić. Obecne są lekkie prześwity i wydaje mi się, że w paru miejscach dostrzegłam delikatny łupież. Błąd wyłapałam tylko jeden: na str. 14 mamy "nie wiedziałem pojęcia".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości