Luminous=Blue

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Yuriko » pn lip 27, 2020 4:21 pm

Obrazek
Premiera 27 sierpnia.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Koichi » wt lip 28, 2020 12:50 am

Tematyka ciekawa, ale jak to ma być trójkąt, to na samą myśl mnie skręca. Ach, ta zaborczość :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 28, 2020 9:37 am

Bardziej wygląda na czworokąt...

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Kocurzyca » wt lip 28, 2020 12:32 pm

Ładna okładka, ale nie wiem, czy kupię ten tomik.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Meliona » sob wrz 19, 2020 9:28 am

Przeczytanie tomiku na raz nie było najszczęśliwszych pomysłem, bo zdążyłam się nim zmęczyć :lol: Jednak "czyste" (bez dodatku innych gatunków takich jak komedia) szkolne romanse nie są już dla mnie. Fabuła jest... okej. Całkiem okej. Bardzo okej. No niewinne to wszystko, urocze, słodkie. Zakończenie świetne:
► Pokaż Spoiler
No, tego nie było jeszcze za bardzo w wydanych w Polsce BL, a fani GL się doczekali! xD
Kreska ładna. Bohaterki fajne.
Ta manga jest okej :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Angu » ndz lip 04, 2021 12:46 pm

Pierwsze co musiałam zrobić to sprawdzić kiedy rzeczywiście jednotomówka była wydana u nas. Bo np post Meliony jest z września 2020, a stopka w komiksie mówi, że nasze wydanie było w grudniu 2020 xD No cóż, na gildi jest data 3 września...
Obrazek

Mangę przeczytałam też na raz i się nie wymęczyłam podczas lektury. Nie wszystko było oczywiste i nie zawsze mogłam dobrze przewidzieć jak i co się potoczy. Więc tu na plus, że dla mnie historia nie była przewidywalna.
Postacie... dość proste, przede wszystkim samolubne (oprócz dziewczyny z aparatem). Jak jakaś bohaterka zapulsowała u mnie czymś, to zaraz niszczyła to kilka stron dalej. Nie wiedzą czym jest miłość i umawianie się traktują jako formę zabawy. Potrafiły być toksyczne.
Strona graficzna - ślicznie narysowana manga! Wiele razy zatrzymałam się dłużej przy jakimś kadrze. Kolorowe strony bardzo ładne. Oddanie emocji na twarzach bohaterek dobrze wykonane. No widać, że autorka potrafi rysować.

Autorka wspomina, że interesuje się fotografią, ale ciekawostek z tą tematyką w komiksie nie ma.
Wspomina też o swoich innych dziełach i że tworzenie tego komiksu było dla niej czymś innym, bo tworzy raczej zboczone historie z niemiłymi bohaterkami :P Cóż to + to, że Luminous=Blue mi się podobało, spowoduje, że na pewno sięgnę jeszcze po coś od pani Iwami. W USA wydali jej inną jednotomówkę, plus jest w antologii Syrup. Obie zamierzam kupić.

Nasze wydanie jest dobre. Tomik dobrze się otwiera, nie miałam problemów z grzbietem. Tłumaczenie ok, choć w niektórych kwestiach bym użyła innych słów, by kwestie brzmiały bardziej naturalnie. Ale i tak by na jedno wyszło.
Dziwna trochę byłą edycja, Na początku mamy kadr z kartonami i na nim nieprzetłumaczone krzaczki, a potem duuużo dalej mamy ten sam kadr z przetłumaczonymi już znakami. Co najmniej dwie takie sytuacje były.
Druk dobry.

Ciężko powiedzieć komu polecić. Dla zaprawionych fanów yuri to będzie za mało, za lekko, za mało pikantnie?
Dla chcących poczytać lekką historię - ok, choć trzeba mieć na uwadze toksyczność niektórych bohaterek.
Może dla tych, co chcą zacząć zagłębiać się w komiksy z miłością miedzy dziewczynami? Myślę, że można od tego tytułu zacząć, ale nie nastawiajcie się na historię z poważnymi relacjami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Luminous=Blue

Post autor: Yuriko » pn lip 05, 2021 2:30 pm

Angu pisze:
ndz lip 04, 2021 12:46 pm
Pierwsze co musiałam zrobić to sprawdzić kiedy rzeczywiście jednotomówka była wydana u nas. Bo np post Meliony jest z września 2020, a stopka w komiksie mówi, że nasze wydanie było w grudniu 2020 xD No cóż, na gildi jest data 3 września...
Prawdopodobnie jest to błąd. Skopiowali stopkę i zapomnieli zmienić daty wydania. Manga wyszła w sierpniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości