Syriusz Pośród Chmur

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Syriusz Pośród Chmur

Post autor: Łukasz.T » wt wrz 29, 2020 5:47 pm

Obrazek
Premiera 27 października :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Syriusz Pośród Chmur

Post autor: ninna » wt lis 17, 2020 10:46 am

Przeczytane. Najprościej można podsumować tę mangę słowami "bardzo szojkowa szojka" :lol:. To kwintesencja "babskiego" komiksu, są tu chyba wszystkie zagrania z mang dla dziewczyn: bohaterka z rozterkami, o których nie chce mówić, bohater z niepełnej rodziny z tragedią w tle, sytuacja "na pewno nigdy więcej się nie spotkamy", a spotykamy się następnego dnia w szkole, wyznanie miłości przerwane "przez coś", "jesteśmy parą czy też nie?". Serio, wszystko to znajdziemy w "Syriuszu". Tytule, który składa się z trzech rozdziałów i bonusu na koniec tomiku. Manga tytułowa jest króciutka, ciężko więc o rozbudowanych bohaterów czy nagłe zwroty akcji. Fabuła jest zatem prosta i (niestety?) przewidywalna. Aczkolwiek na plus policzę reakcję chłopaka na problem dziewczyny i to, że ona sama ma świadomość, że te problemy po części sama sobie stwarza.

Pomimo tych wszystkich przywar, tomik mi się podobał. Może dlatego, że kojarzy mi się ze świątecznym klimatem (śnieg, choinki na okładce :P), który o tej porze roku już zaczyna mi się udzielać. Mangę przyjemnie się czyta, kreska też mi się spodobała.

Oprócz tytułowej opowieści, autorka zawarła tu też dwa dodatkowe opowiadania (pewnie żeby zapełnić czymś tomik). Nie mogę powiedzieć o nich nic więcej ponad to, co powiedziałam o "Syriuszu": proste, przewidywalne, ale sympatyczne historyjki o miłości.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Syriusz Pośród Chmur

Post autor: Koichi » śr lis 18, 2020 6:28 pm

Ja się chyba na to skuszę, choć nie planowałem. Potrzebuję mnóstwa fluffu a jednotomówka ze świątecznym klimatem jest jak znalazł XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości