LOVE IS MONEY

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Łajza » wt lip 13, 2021 12:01 am

Koichi, to może na zakończenie (bo widzę, że powoli na scenę wychodzą już wycieczki personalne) napiszę jedynie, że cieszę się, że moja wrażliwość nie mieści się w kategoriach "Patrz, scena gwałtu! Pośmiejmy się razem!".

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: MrOrochimaru » wt lip 13, 2021 12:24 am

Koichi pisze:
pn lip 12, 2021 11:32 pm
Łajza przesadzasz. Nie wiem ile masz lat, ale z taką wrażliwością emocjonalną może faktycznie nie bierz się za tego typu lektury.
To jest komedia. Można powiedzieć, że trochę czarna komedia, ale do brutalności jej daleko. Komedii z definicji nie traktujemy poważnie. Zresztą sci-fi i fantasy też nie. W zasadzie żadnej lektury, która nie jest dokumentem nie traktujemy poważnie. To tak mówię, w razie gdybyś nie wiedziała.
Wiem, że to nie do mnie było skierowane, ale... A czy gdyby ktoś zrobił komedię z tego jak pewien pan gazował @ydów i pokazywałby to w zabawnym świetle, to znaczy, że to byłoby w porządku? No raczej nie. Samo ignorowanie takich mang/książek czy czegokolwiek tylko pokazywałoby, że jako ludzkość jesteśmy w stanie najbardziej chore zbrodnie przyjąć, dopóki będzie to zabawne. Tak samo jest z prostytucją wobec osób, które się na nią nie godzą, gwałtami itp. Powinniśmy za wszelką cenę ostrzegać przed takimi dziełami (jeśli już wychodzą). Np. teraz popularne Yarichin B Club, gdzie do głównego bohatera jest dosłownie powiedziane, że jeśli się z kimś nie prześpi w określonym terminie, to zostanie zgwałcony przez cały klub, a masę yaoistek/yaoistów to jara, bo przecież chłopacy są tacy słodcy i to komedia, więc tam gwałcić można hehe.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3298
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 13, 2021 2:01 pm

ociesek pisze:
pn lip 12, 2021 8:14 pm
A kryminały promują mordowanie, biografie udawanie, a fantastyka bieganie po ulicy z mieczem, nie?
Chodzi mi o o przedstawianie zagadnień moralnie wątpliwych jako dobrych. Zauważ, że w kryminałach morderca to "ten zły" zazwyczaj.
Yuriko pisze:
pn lip 12, 2021 8:52 pm
Jeżeli ktoś odbiera prostytucję jako wszystkie akty seksualne, to oczywiście nie jest.
Jasne, że nie każdy akt płciowy to prostytucja, a taki gdzie ktoś zgadza się na stosunek za korzyści materialne (dla siebie i/lub stręczyciela)
Yuriko pisze:
pn lip 12, 2021 9:07 pm
manga, gdzie szczupły, przystojny chłopak jest w związku z otyłą, niezbyt ładną dziewczyną. (...) Ale, że seria jest w temacie hetero, a nie homo, to to nie jest krzywdzące, tylko super historia.
Nie jest krzywdzące bo choćby pokazuje, że wnętrze jest ważniejsze od powierzchownego wyglądu. Przykład z d*** wzięty. Problem z tytułem Love is money nie polega małej realności, a na labilności moralnej.
Yuriko pisze:
pn lip 12, 2021 9:07 pm
Ale ja nie muszę jej rozumieć, jak ty.
I to jest błąd. To, że daltonista mówi, że czerwone jest szare (czy jaki tam widzą) nie znaczy, iż tak jest. Mówiąc prościej: istnieje definicja i czy się z nią zgadzasz czy nie to ona obowiązuje. Mogę ci powiedzieć, np. "Hej, seks z 14-latką jest ok, w końcu w dawnych czasach takie były już dawno po ślubie, mierzi mnie natomiast wykorzystywanie 11-latki która jeszcze nie miała okresu". I co? Wszystko jest ok? No chyba nie.
Koichi pisze:
pn lip 12, 2021 11:32 pm
To jest komedia.
Ta, i wszystko jest ok bo jest pokazane na niepoważnie. To jak z żartami - kiedy wchodzą na grząski grunt, to trzeba uważać, żeby nie przeholować. Przykład pierwszy z brzegu jaki mi przychodzi do głowy: Jakiego koloru skóry są murzyni?
► Pokaż Spoiler
Żeby nie było - to nie są moje przekonania. To po prostu najbardziej chamski i rasistowski dowcip jaki słyszałem i nie udało mi się go "odusłyszeć".
Z tą mangą jest tak samo.
Yuriko pisze:
wt lip 13, 2021 1:32 am
Skoro tak bardzo powinni ostrzegać przed takimi dziełami, to podaj mi przykład nie yaoi.
Oprócz wspomnianego hentaia? On zimny Ona gorąca. Oh, wait! A co jest w temacie tej mangi "o rozkoszach gwałtu"?
Yuriko pisze:
wt wrz 24, 2019 11:01 pm
Tytuł roboczy był lepszy. Nie planowałam tego kupować, ale przejrzałam skany i tym bardziej nie planuję kupować.
Gwałty hetero ble, homo super? I kto tu jest uprzedzony :roll:
Od razu, żeby nie było: na początku czekałem na ten tytuł, ale moje zdanie się zmieniło gdy go przeczytałem. Daję temu wyraz w Plebiscycie'19:
Alexandrus888 pisze:
sob sty 04, 2020 9:44 pm
Humor mnie nie bawił, wręcz momentami był niestrawny. Normalnie mi ręce opadały. Naśmiewanie się z gwałtu i traumy z nim związanej też nie jest dobre. Jedyną fajną rzeczą były wymyślne nazwy na seks (z pominięciem "gwałt" -_-")
MrOrochimaru pisze:
wt lip 13, 2021 2:00 am
Bo największych takich motywów jest właśnie w yaoi? xD
Tak bardzo prawdziwe.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » wt lip 13, 2021 2:21 pm

Alexandrus888 pisze:
wt lip 13, 2021 2:01 pm
Gwałty hetero ble, homo super? I kto tu jest uprzedzony
Czy ty właśnie napisałeś, ze jestem uprzedzona, bo napisałam, ze manga mi się nie spodobała z fabuły? Gdzie ja tam napisałam coś o gwałtach? Jezu chryste, O matko boska, panie Boże widzisz i nie grzmisz.. :shock:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3298
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 13, 2021 2:28 pm

Mam równie mocne podstawy co ty do MrOrochimaru ;)
Ciekawe jest też to, że nie odniosłaś się do innych fragmentów :roll:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » wt lip 13, 2021 2:34 pm

Alexandrus888, to czekam na te argumenty.
Nie odniosłam, bo ich nawet nie czytałam i nie będę. Po co mam tracic czas na jakieś dopowiadanie sobie kłamstw? :roll:

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Łajza » wt lip 13, 2021 2:37 pm

Yuriko, skąd wiesz, że to kłamstwa, skoro ich nie czytałaś? Trochę brzmi to jak "uważam za argument tylko to, z czym się ideologicznie zgadzam".

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3298
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 13, 2021 2:41 pm

Yuriko pisze:
wt lip 13, 2021 2:34 pm
czekam na te argumenty
Yuriko pisze:
wt lip 13, 2021 2:34 pm
nawet nie czytałam i nie będę
Wiesz, że sama sobie przeczysz co nie? Przeczytaj mój post, jeśli szukasz argumentów; przestań pisać na forum jeżeli nie chce ci się czytać i odpowiadać, bo na razie (jak zwykle) nakręcasz dramę i kreujesz się na biedną niewinną ofiarę.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Kocurzyca » wt lip 13, 2021 2:46 pm

Podoba mi się ta okładka :D Fajnie wygląda ta pstrokacizna.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » wt lip 13, 2021 2:49 pm

Czyli nie masz argumentów, o tym, ze gdzieś napisałam o krzywdzących gwałtach hetero. Cóż, naprawdę mi szkoda, ze tego nigdy nie napisałam i sobie to po prostu dopowiedziałeś 🤷‍♀️

Tyle z mojej strony ;)

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Gokiburi » wt lip 13, 2021 3:55 pm

Kiedy zapowiedziano ten tytuł, były obawy, że zmienią okładkę, jak to było w przypadku "Dłonie Minoriego". Jednak obawy były zbędne.
Chociaż jakby dali okładkę z drugiego tomu to też by było fajnie. Obie są ładnie narysowane.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3298
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 13, 2021 5:15 pm

Yuriko pisze:
wt lip 13, 2021 1:32 am
Wieszanie psów na BL-kach, bo się nienawidzi gejów jest słabe.
"Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swojego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego.". Moja reakcja o twojej heterofobi jest odpowiedzią na ten komentarz.
+ ja podałem jakiś cytat z twoich wypowiedzi nawet jeżeli nietrafnie zinterpretowany. Cóż - twoja wina. Wypowiadasz się w temacie w którym trwa nagonka na "gwałcone elfki" i nie precyzujesz dokładnie o co ci chodzi. Wnioski nasuwają się same.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Madoka » czw lip 15, 2021 10:24 am

Trochę przeczyściłam ten temat. Za dalsze offtopy, wycieczki personalne i inne wywody niezgodne z regulaminem polecą osty.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Meliona » śr wrz 01, 2021 11:31 pm

Przeczytałam. Ta manga to średniak, ale z rodzaju tych, które czyta się dobrze. Kreska jest ładna, ale nie wybija się specjalnie.
Długowieczne postacie, którym doskwiera samotność, to mój konik i za to manga dostaje ode mnie plusa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości