LOVE IS MONEY

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » pn lip 12, 2021 3:18 pm

Obrazek
Premiera 20 sierpnia.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Łajza » pn lip 12, 2021 3:35 pm

Ach, ta fetyszyzacja zjawiska prostytucji. Taaak, zdecydowanie jestem w stanie sobie wyobrazić, że na gościa, który najpierw ucieka z domu (kij z tym, że zapewne chodzi o piekło), a potem zostaje prostytutką w wyniku nieporozumienia, czeka wspaniały świat pełen przyjemności, a nie chęci skończenia ze sobą i zwiania przy pierwszej okazji. Właściciel burdelu to też stanowczy i męski, ale przy tym słodki seme, a nie stręczyciel, który dorabia się na cudzej krzywdzie i długach. Serio czasami mam wrażenie, że yaoi, śliczna kreska i przystojni bisze są w stanie sprzedać nawet najbardziej obrzydliwy pomysł na fabułę.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » pn lip 12, 2021 5:43 pm

Łajza, odróżniaj fikcje od rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Alexandrus888 » pn lip 12, 2021 6:53 pm

Yuriko, aż Cię zacytuje z tematu MiA:
Yuriko pisze:
czw maja 06, 2021 12:08 pm
Te obrazki pod obwolutą powinni sobie darować, ale historia jest tak świetna, że nie mam zamiaru przerywać serii.
Po co mają cenzurować swoją wizję, skoro to tylko fikcja?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » pn lip 12, 2021 7:08 pm

Alexandrus888 pisze:
pn lip 12, 2021 6:53 pm
Po co mają cenzurować swoją wizję, skoro to tylko fikcja?
Pedofilia, a prostytucja. Ja różnicę widzę.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Alexandrus888 » pn lip 12, 2021 7:51 pm

Jaką? Jedno i drugie wyżądza krzywdę. Albo dzieciom, albo zmuszonym do tego kobietom. Yaoi może i jest fikcją, jednak czasem promuje również szkodliwe zachowania: tak jak tu - prostytucję, jakże popularny schemat "przez gwałt do serca", pedofilie (a jakże shota yaoice także istnieją!).
To, że coś jest wymyślone nie znaczy, że nie może być oceniane moralnie. A każdy ma gdzie indziej granicę. Tobie przeszkadza pedofilia, Łajzie prostytucja, a mi gejoza ¯\_(ツ)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: ociesek » pn lip 12, 2021 8:14 pm

Alexandrus888 pisze:
pn lip 12, 2021 7:51 pm
Jaką? Jedno i drugie wyżądza krzywdę. Albo dzieciom, albo zmuszonym do tego kobietom. Yaoi może i jest fikcją, jednak czasem promuje również szkodliwe zachowania: tak jak tu - prostytucję, jakże popularny schemat "przez gwałt do serca", pedofilie (a jakże shota yaoice także istnieją!).
A kryminały promują mordowanie, biografie udawanie, a fantastyka bieganie po ulicy z mieczem, nie?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » pn lip 12, 2021 8:16 pm

Jaką? Dziecko nie jest świadome zagrożenia ze strony pedofila. Osoba, która uprawia prostytucję jest w 100% świadoma tego co robi. Wykorzystywanie seksualne poprzez zmuszanie nie dotyczy tylko tego zawodu, a spotkać to można w każdej pracy.

I nie wiem po co piszesz o krzywdzie, skoro nie o to mi chodziło :roll: Łajza napisała, że ciężko jej sobie wyobrazić taką sytuację w prawdziwym życiu. Mnie też, skoro diabły nie istnieją.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: MrOrochimaru » pn lip 12, 2021 8:25 pm

Prostytucja często jest ostatecznością, którą ludzie muszą wykonać, by jakoś przeżyć, nie znaczy to wtedy, że robią to z chęcią. A promowanie tego/pokazywanie, jakie, to jest świetne przez mangi, jest czymś chorym. W dodatku prostytucja nie zawsze jest w 100% świadoma, a w wielu krajach istnieją "mroczniejsze" miejsca, w których wykorzystuje się porwanych ludzi do tego.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Łajza » pn lip 12, 2021 8:42 pm

Yuriko, jeśli fikcja polega na fetyszyzacji patologii (bo sytuacja opisana w mandze zdecydowanie do normalnych nie należy) i rozpowszechnia krzywdzące stereotypy związane z określoną grupą ludzi, to tak, jestem przeciwna. I nie interesuje mnie, czy postacie występujące w danym dziele to ludzie, diabły, aniołowie czy różowe słonie. Ważne, że autor z jakiegoś powodu doszedł do wniosku, że motyw zmuszania młodej osoby do prostytucji jest czymś tak słodkim, uroczym i kawaii, że należy z tego zrobić komedię. Dodaj do tego fakt, że główną grupą czytelników yaoi w Polsce są nastolatki - nic dziwnego, że po takim doborze lektury uważają potem, że gwałt to przecież "seks niespodzianka" i że to urocze, jak dorosły facet (męski seme) gwałci młodego chłopaka (słodkiego uke).

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » pn lip 12, 2021 8:52 pm

MrOrochimaru pisze:
pn lip 12, 2021 8:25 pm
W dodatku prostytucja nie zawsze jest w 100% świadoma
Jeżeli ktoś odbiera prostytucję jako wszystkie akty seksualne, to oczywiście nie jest. Dla mnie prostytucja to zawód wykonywany świadomie. Nieświadome za to jest wykorzystywanie seksualne osób, które zostały np. porwane.

Łajza, dlatego napisałam, że trzeba odróżniać fikcję od rzeczywistości. To nie mój problem, że ktoś bierze takie historie na poważnie i przekłada to na prawdziwe życie. Taka osoba powinna zdecydowanie odłożyć wszystkie te utwory na bok.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: MrOrochimaru » pn lip 12, 2021 8:58 pm

To w takim razie źle rozumiesz definicje prostytucji, bo wykorzystywanie seksualnie osób, które na to się nie godzą wciąż jest prostytucją. A pokazywanie jakkolwiek prostytucji w pozytywnym świetle jest mocno chore i obrzydliwe jak pokazywanie w takim świetle pedofili.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Yuriko » pn lip 12, 2021 9:07 pm

Łajza, manga, gdzie szczupły, przystojny chłopak jest w związku z otyłą, niezbyt ładną dziewczyną. Dodatkowo w tej dziewczynie zakochuje się inny chłopak. Szojka, kwiatuszki, misiaczki, serduszka, no po prostu love. Ale, że seria jest w temacie hetero, a nie homo, to to nie jest krzywdzące, tylko super historia. Kiedy w prawdziwym życiu osoby otyłe są wyzywane, dyskryminowane. Sama to przeżyłam i nigdy nie widziałam, żeby jakiś super przystojny chłopak na mnie spojrzał. Też bym chciała dostać takie lovki, jak w tej szojsce, zamiast w kinie bycie nazwaną krakenem.
MrOrochimaru pisze:
pn lip 12, 2021 8:58 pm
To w takim razie źle rozumiesz definicje prostytucji
Ale ja nie muszę jej rozumieć, jak ty. Ja po prostu ją sobie podzieliłam na swój sposób. Ciężko to zrozumieć?

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: MrOrochimaru » pn lip 12, 2021 9:18 pm

Tak, ciężko. To tak jakby podzielenie czegoś na pedofilię złą, gdzie dziecko jest zmuszane i dobrą, gdzie dziecko wyraża na to zgodę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Meliona » pn lip 12, 2021 9:25 pm

Ja tylko napiszę, że obwoluta wyszła świetnie xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Łajza » pn lip 12, 2021 9:49 pm

Yuriko, nieprawdą jest, że to, co czytamy, nie ma na nas żadnego wpływu. Tutaj problemem jest nie tyle odróżnianie fikcji od rzeczywistości, co pozostawianie w świadomości pozytywnego skojarzenia z czymś, co z logicznego punktu widzenia powinno być odpychające (co jest szczególnie istotną kwestią w okresie dorastania, kiedy młody człowiek dopiero wyrabia sobie system wartości). I wybacz, ale naiwna manga o chłopcach kochających się w otyłej dziewczynie jest jak dla mnie dużo bardziej wartościowa niż tytuł, który wyrabia u czytającego pozytywne skojarzenia z przemocą seksualną.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Herocky » pn lip 12, 2021 10:11 pm

Łajza, nie ukrywam, że podoba mi się Twój tok myślenia. Fajnie jest mi czytać Twoje komentarze. Mam nadzieję, że zostaniesz na tym forum na dłużej. :)

Ja tylko od siebie dodam, że Waneko mocno zaminusowało u mnie tym tytułem. Do yaoi nic nie mam, niech sobie je wydają na umór. Jednak ten tytuł to grube przegięcie. Nie wiem co chcieli udowodnić wydając go, ani kto miałby nim być zainteresowany. Bo chyba nie nastolatki? Z dorosłych nikt normalny po coś takiego nie sięgnie.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Koichi » pn lip 12, 2021 10:41 pm

HOLA! HOLA! :cisza:

Zanim się rozpędzicie z wydawaniem ocen i falą oburzenia pragnę poinformować, że w tej mandze nikt nikogo nie zmusza do prostytucji ani nie ma gwałtów na nieletnich!
Przyznam, że opis i okładka wypadają dość niefortunnie względem fabuły, ale tutaj naprawdę nie ma nic tak gorszącego, żeby aż tak hejtować tą mangę. Dlatego:
NIE! NIE! I jeszcze raz: NIE! Absolutnie nie zgadzam się, żebyście nieznając nawet tej mangi robili jej aż taką antyreklamę!!!

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Łajza » pn lip 12, 2021 11:06 pm

Koichi, czytałam tę mangę. Już w pierwszym rozdziale mamy "rozmowę o pracę" głównego bohatera (który posiada oczywiście tryliard lat i jedynie przez przypadek - ta, jasne - wygląda jak nastolatek) w domu publicznym. Jego nowy szef szybko przekonuje się, że chłopak kompletnie nie ma pojęcia, gdzie się znalazł, co jest jedynie pretekstem do soczystej sceny gwałtu. W drugim rozdziale mężczyzna radośnie informuje młodzieńca, że ten zaciągnął u niego dług, który spłacić może jedynie pracą w jego przybytku, co wiąże się - oczywiście - również z oddawaniem w naturze połączonej z szantażem. Wszystko, rzecz jasna, polane brokatowym sosem komedii.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

LOVE IS MONEY

Post autor: Koichi » pn lip 12, 2021 11:32 pm

Łajza przesadzasz. Nie wiem ile masz lat, ale z taką wrażliwością emocjonalną może faktycznie nie bierz się za tego typu lektury.
To jest komedia. Można powiedzieć, że trochę czarna komedia, ale do brutalności jej daleko. Komedii z definicji nie traktujemy poważnie. Zresztą sci-fi i fantasy też nie. W zasadzie żadnej lektury, która nie jest dokumentem nie traktujemy poważnie. To tak mówię, w razie gdybyś nie wiedziała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości