Wampir z życzeniem śmierci

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: Yuriko » pt paź 29, 2021 4:19 pm

Obrazek
Premiera 1 grudnia.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: Koichi » wt lis 16, 2021 1:06 am

Dopiero teraz zauważyłem koteczka :P

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: Monsterlight » wt sty 04, 2022 4:46 pm

Ktoś już czytał może i chciałby się wypowiedzieć czy warto kupić?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: Kuroneko » wt sty 04, 2022 6:11 pm

Manga mi się podobała. Wprawdzie tytułowy wampir był bardzo melancholijny i skłonny do płaczu, ale go polubiłam. Rysunki ładne, motyw malarstwa i tego, jak frustrujące dla głównego bohatera jest malowanie obrazów ojca, a nie swoich, przypadł mi do gustu. Historia została dobrze zakończona, nie czuje się niedosytu czy braku wyjaśnienia jakiegoś wątku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: Koichi » śr sty 05, 2022 1:38 am

Warto kupić chociażby dla samej kreski, bo jest przepiękna! I w sumie jak na mangę o sztuce przystało :P
Wampirek faktycznie jest melancholijny i iście efemeryczny, wręcz ma się wrażenie, że z jego wizerunku płynie faktyczna magia! :D Mnie jego postać bardzo się spodobała, a płaczliwość jaknajbardziej była zrozumiała, biorąc pod uwagę setki samotnie spędzonych lat.
Nie zgodzę się tylko z tym, że nie czuje się niedosytu, bo wg mnie historia ma potencjał i spokojnie można było z tego zrobić fajną serię, lub conajmniej dwutomówkę. Postacie są ciekawe i można było rozbudować ich świat, ale autorka najwyraźniej nie miała okazji, lub weny - a szkoda.
W każdym razie polecam, to tylko lub aż jednotomówka, a jeśli fabuła nie przypadnie do gustu, to chociaż pozostaje piękna kreska :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: Meliona » śr sty 19, 2022 12:17 am

Najsłabsza jednotomówka BL od Waneko. Ta manga nie ma zalet. Kreska jest zwyczajnie brzydka. Postacie ryczą przez cały tomik z byle powodu. Uczuć tu brak. Sceny seksu są, żeby były, głupie i nudne.
Poczułam nostalgia trip do czasów, jak zaczynałam czytać mangi i chłonęłam masę takiego szajsu. Dziwię się, że Waneko to wybrało, myślałam, że takie mangi przypadają Kotori i Dango...
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Wampir z życzeniem śmierci

Post autor: zandam » śr lut 02, 2022 10:40 pm

Zgadzam się z Melioną, to jeden z najgorszych tytułów, jaki "przeczytałam". Po przeczytaniu pierwszego rozdziału nie miałam już najmniejszej ochoty, by dalej czytać ten tytuł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości