Hosaka i Miyoshi

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Hosaka i Miyoshi

Post autor: Yuriko » pn lis 20, 2023 9:38 pm

Obrazek
Premiera 10 grudnia.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Hosaka i Miyoshi

Post autor: Angu » pn lis 20, 2023 9:45 pm

Waneko pozazdrościło Dango nieczytelnych tytułów ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Hosaka i Miyoshi

Post autor: MonsterBebe » pn lis 20, 2023 10:24 pm

Angu pisze:
pn lis 20, 2023 9:45 pm
Waneko pozazdrościło Dango nieczytelnych tytułów ;)
O tym samym pomyślałam, jak to zobaczyłam :D :D :D . Absolutnie nie do rozczytania.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Hosaka i Miyoshi

Post autor: Koichi » wt sty 16, 2024 9:18 pm

Przeczytane. I jak zwykle autorka mnie nie zawiodła, manga stanęła u mnie na półce z innymi ulubionymi :)

Przyznam, że początkowo zszokowała mnie tak duża różnica wieku między bohaterami
► Pokaż Spoiler
Nie pamiętam bowiem, czy ten "szczegół" był podany w mandze Jackass, w której po raz pierwszy pojawili się Hosaka i Miyoshi, jako postacie poboczne.
Jednak, jak lepiej wczytałem się we fabułę tej mangi (Hosaka i Miyoshi) stwierdziłem, że autorka dość ładnie i realistycznie nakreśliła związek tych dwojga.
Miyoshi jest poważny, jak na swój wiek, choć życiowo niedoświadczony. Natomiast Hosaka to taki frywolny typ, z typowo artystyczną, trochę dziecięcą duszą. Myślę, że na krótką metę rzeczywiście mogliby się dogadać, ale pamiętając, iż to fikcja przyjmijmy wersję romantyczną, że żyli potem razem długo i szczęśliwie :wink:

Tłumaczeniu też nie mam czego zarzucić, wręcz bym powiedział, że fajnie wyszło bez cackania się w grzeczne słówka. Bo wyszło tak naturalnie. Tylko zastanawiam się, czy mangi Beriko zawsze były tak wulgarne? :lol:
Ale spoko, mnie się podoba jej styl prowadzenia fabuły i specyficzne poczucie humoru (momentami uśmiałem się dość mocno).
Nawet jeśli niedokońca ogarniam różnice kulturowe, które gdzieś tam się przebijają, to jako całość oceniam jej prace jako bardzo dobre. I ta też taka jest.

A kreska jest cudowna! :angel:
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości