Mój przyjaciel koziorożec

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mój przyjaciel koziorożec

Post autor: Yuriko » czw lis 23, 2023 9:00 pm

Obrazek
Premiera tej mangi już 27 grudnia.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mój przyjaciel koziorożec

Post autor: Angu » ndz mar 17, 2024 1:37 am

Całkiem dobra jednotomówka :) Myślę, że historia nie była aż tak oczywista jak mogłoby się od początku wydawać. Ciężko coś napisać bez spoilerów, manga opiera się głównie na tajemnicy. Nie ma tu samej wielkiej ucieczki jak może sugerować opis. Przeszkadzał mi trochę aspekt nadprzyrodzony, ale to dlatego, że nie spodziewałam się go tutaj i nie nastawiałam się na niego. Z drugiej strony bez niego nie byłoby tej mangi, bo motywacja jednego z bohaterów opiera się o to.
No i gryzło mi sie to, że przez całą historię mówi się, jaka to głośna zbrodnia, szukają sprawcy itp a jednocześnie nikt nie rozpoznaje podejrzanego gdy sobie podróżują pociągiem czy są w Tokio.
Jak ktoś bał się o to, że mogą być jakieś wątki BL (w końcu dwóch ładnych chłopaków na okładce XD) to niczego takiego tutaj nie ma, ani nic bliskiego temu.
Ładna kreska, niezłe tła.

Same wydanie ok. Ładny wybrany lakier na okładce, pod obwolutą znajduje się złoty kozioł z krótką historią, która ma dużo wspólnego z mangą, ale przed przeczytaniem jeszcze o tym nie wiemy ;)
Na minus brak wyczyszczonych szyldów itp. Jeżeli Waneko nie chce się tego czyścić to ok, ale niech chociaż dadzą jakieś przypisy co one oznaczają...

Ogólnie polecam. Dla mnie takie 7/10
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mój przyjaciel koziorożec

Post autor: Koichi » pn mar 18, 2024 10:08 pm

No właśnie, ja przeczytałem opis pod obwolutą i zepsułem sobie całą niespodziankę z czytania tej jednotomówki :roll: Dlatego polecam przeczytać to co pod obwolutą dopiero po zapoznaniu się z treścią mangi.

Sam tytuł jednak bardzo fajny, ale czułem jakiś lekki niepokój podczas czytania. Klimat ogółem jest dziwny i niektóre kadry znakomicie to oddają, chociaż sama kreska wydaje się całkiem ładna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości