Deadman Wonderland

Temat dotyczący wszystkiego tego, co związane z tłumaczeniem/wydaniem/inne polskiego wydania tej mangi.

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
72
48%
Nie
49
33%
Być może
28
19%
 
Liczba głosów: 149

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz kwie 08, 2012 10:40 am

Ta, wierzę ci, niektórzy rodzice są nie przewidywalni. Ale w sumie teraz pokazałem matce HOTD - "Nie interesował się i tak nigdy komiksami" znaczyło, że akceptuje i nic nie ma do tego.

A DW i tak by miało oznaczenie 16+ zapewne, bo np. HOTD po prostu przez przemoc takie ograniczenie miało. Wolałbym jako zamiennik Tasogare Otome x Amnesia, ale to dość inny gatunek.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt kwie 10, 2012 2:19 pm

Manga jest rzeczywiście lepsza od anime, ale mimo wszystko seria ogólnie nie zachwyca mnie na tyle bym ją kupowała, za dużo krwi, historie bohaterów i bohaterowie na średnim poziomie jedni lepsi drudzy gorsi i seria ciągle wychodzi. Jestem na NIE

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw kwie 12, 2012 2:56 am

Krzych_Ayanami pisze:
Chyba nie rozumiem. Dlaczego 18+ jest minusem?
Mangi dla dorosłych są w Polsce niesprzedawalne.
Nie jest aż tak źle, skoro kolejne 18+ się pojawiają. Chyba, że masz na myśli takie cuda jak "Miłość...", ale to pozycja specyficzna i wydaje mi się, że "czysty" hentajec sprzedałby się lepiej niż edukacyjna komedia erotyczna w postaci tasiemca ;)
Nie wiem też skąd u Ciebie porównanie erotyki z Battle Royale do tej w "Miłości..." (w innym temacie) nawet zastanawiałem się, czy nie jest to jakiś żart z okazji 1szego kwietnia. Sama przemoc (a tym bardziej w połączeniu z erotyką) się jakoś wybroni, bo jeśli nie ludzie których naprawdę interesuje dana seria ją zakupią, to ludzie którzy z ciekawości sprawdzą przez oznaczenia i informacje o dużej ilości przemocy itp.

Na plus dla Deadman Wonderland jest także wersja anime, która chyba nie była taka zła a całej historii z mangi nie opowiada.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt lip 03, 2012 7:03 pm

Jestem na tak , przeczytałem chyba z 20 rozdziałów i powiem że jest świetna , podobają mi się okładki *-* więc: TAK TAK TAK !

Kylar
Status: Offline

Post autor: Kylar » śr lip 04, 2012 9:21 pm

jestem na tak ;-)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr lip 11, 2012 12:56 pm

Anime było świetne jak dla mnie ^^ nie czytam mangi ale pewnie bym kupował gdyby w Polsce było wydane ^^ Jestem na TAK.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt lip 13, 2012 12:43 am

Łukasz.T pisze:Anime było świetne jak dla mnie ^^
Również tak uważam po obejrzeniu serii anime, co gorsza, chyba bardziej mi się podobało niż manga :? Szkoda tylko, że wersja blurej "bez cenzury" była mimo wszystko ocenzurowana. Póki nie planują kontynuacji serialu to jestem za wydaniem mangi.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » ndz mar 31, 2013 1:37 pm

Jestem absolutnie za wydaniem. Tak pokręconego klimatu, wymieszania powagi z szaleństwem i takim poczuciem irracjonalności nie ma w wielu pozycjach. Poza tym akurat wraca moda na takie klimaty.

Ps. Podobno manga zostaje wznowiona, i będzie to ostatni arc, tak też ilość tomów nie będzie duża i seria za niedługo się skończy.
http://anime24.pl/news.php?readmore=346 (do weryfikacji)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » ndz mar 31, 2013 2:27 pm

Raczej nie, chociaż mooooże przeczytałabym na spróbowanie pierwszy tom.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz mar 31, 2013 2:59 pm

Ja odpadam. Nic co za wszelką cenę chce szokować i poza tym nie ma nic (moim zdaniem oczywiście) do zaoferowania, mnie nie jara.

Rika-chan
Status: Offline

Post autor: Rika-chan » pn kwie 01, 2013 3:04 pm

Czy jest nadzieja, by to wydać? Manga niedługo się skończy, a jest fantastyczna...

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn kwie 01, 2013 10:29 pm

Na ostatnim konwencie Love mówili, tu cytat: "szansa jest zawsze [...] nie wiem [...] patrzyliśmy się na tę serię [...] ale jakoś z niezbyt wielkim przekonaniem podeszliśmy do sprawy"
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn kwie 01, 2013 11:33 pm

Więc nie pozostaje nic innego, jak popularyzować serie (mówić o niej i zgłaszać w propozycjach), przekonywać do niej ludzi, by liczba odbiorców (czyli klientów) była jak największa i ,,zwiększyła przekonanie" wydawnictwa. Zwłaszcza, że dostanie jej po angielsku jest niezwykle trudne (i bardzo drogie) a skanlacje (jeśli chodzi o tłumaczenie) wołają o pomste do nieba ;/
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

wandeil
Status: Offline

Post autor: wandeil » wt kwie 02, 2013 5:31 pm

Ja jestem jak najbardziej na tak :)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » wt kwie 02, 2013 9:06 pm

Tak! Ale jakbym miała wybierać, to zdecydowałabym się na Mirai Nikki.
Obrazek

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » śr kwie 03, 2013 12:44 pm

Nie jest to może coś, co bardzo pragnę mieć na półce, ale myślę, że gdyby wydano, to bym się zainteresowała. :wink:

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » śr kwie 03, 2013 3:38 pm

Jakoś mało zachęcający tytuł - jak dla mnie. Dlatego jestem na NIE.

Dendrobates
Status: Offline

Post autor: Dendrobates » ndz kwie 28, 2013 6:33 pm

Mam mieszane uczucia odnośnie tego tytułu. Manga mnie zaciekawiła, ale nie wiem, czy chciałabym w nią inwestować, gdyby się pojawiła.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » wt maja 07, 2013 10:25 pm

Jestem za.

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » śr maja 08, 2013 3:11 pm

Jestem na tak :D

Zablokowany

Wróć do „"Deadman Wonderland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości