Orange

Dział poświęcony mandze Orange

Forumowiczu, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak!
77
70%
Może...
15
14%
Nie!
18
16%
 
Liczba głosów: 110

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pn mar 11, 2013 12:04 am

Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała ponownie Bokura no Kiseki i Conductora. Pierwsze wychodzi, drugie zakończone oraz oba poniżej 8 tomów i do znalezienia w propozycjach.
Na pewno sprzedałby się wybitnie Beast Master autorki DD.
Ostatnio popularne jest również Last Game Amano Shinobu.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn mar 11, 2013 12:34 am

Flota pisze:Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała ponownie Bokura no Kiseki i Conductora.
O! Z Bokury też bym się bardzo ucieszyła. :D Dawno nie czytałam tak wciągającej mangi z dobrą intrygą w fabule (chociaż po ostatnim rozdziale włączyła się moja wewnętrzna lampka alarmowa, która zapowiada sztampowe rozwiązanie pewnego problemu... :? )... i kreska się chyba trochę poprawiła (albo przeglądałam tę mangę tak długo, że zaczęłam twarze rozróżniać. :wink: ), Conductora też bym kupiła...

Natomiast moją propozycją jest (obędzie się bez niespodzianek) "Warau Kanoko-sama". Seria trzy tomowa, zakończona (chociaż za jej pięciotomową, nadal wychodzącą kontynuację "Koi dano Ai dano " też bym się nie obraziła. :wink: ), uniwersalna, gdyż przede wszystkim kładząca nacisk na wątki komediowo-psychologiczne. Cechuje się brakiem irytujących wątków romantycznych, a pod koniec to raczej Cierpienia Młodego Bisza, niż bohaterki, która korzysta bez skrępowanie z zaoferowanej pomocy. Również umieszczona w propozycjach. (Mógłbyś je jednak przejrzeć. :P Myślę, że wszystkie tytuły, które naprawdę chciałybyśmy mieć tam są, a teraz to co najwyżej możemy się powtarzać, jak zdarta płyta.) :P
Flota pisze:Na pewno sprzedałby się wybitnie Beast Master autorki DD.
W sumie tytuł krótki, ale wybitnie to on mi się nie podobał. XD O ile DD jeszcze sprawia mi jaką taką przyjemność, o tyle BM mnie tylko irytował. XD
Flota pisze:Ostatnio popularne jest również Last Game Amano Shinobu.
Nigdy wcześniej o tym tytule nie słyszałam, więc sprawdziłam opis na Bace i w mojej głowie zaświtała myśl "Drugie SA....tylko nie to...." :P

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn mar 11, 2013 8:07 am

Podbijam Beast Master, mi się bardzo podobało no i ma tyko 2 tomy :)
Hotarubi no mori e oglądałam anime, wzruszająca rzecz, także też podbijam :)

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » pn mar 11, 2013 9:08 am

isei pisze:Podbijam Beast Master, mi się bardzo podobało no i ma tyko 2 tomy :)
Hotarubi no mori e oglądałam anime, wzruszająca rzecz, także też podbijam :)
Ja też chętnie bym kupiła.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pn mar 11, 2013 1:59 pm

Ja chciałabym "Saiunkoku Monogatari" - 9 tomów.
Może być też "Gokinjo Monogatari" - 7 tomów, albo coś od Sakisaki Io :o np "Ao Haru Ride";)
"Arisę" też bym kupowała, ale to już 12 tomów...
Ale ogólnie jestem też otwarta na inne propozycje, jakieś jednotomówki :P

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn mar 11, 2013 2:21 pm

"Saiunkoku monogatari" byłoby super. Zakończona seria, całkiem świeża, powstało anime, a przy tym nie jest to taka przesłodzona durna szojka o wzdychających licealistkach.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn mar 11, 2013 2:27 pm

Cóż, skoro już przeszliśmy z jedno-dwutomówek do 12tek, to grzechem nie będzie, jeśli przypomnę, że josei Kuragehime swego czasu było ciepło przyjęte na forum, nawet jeśli do, wtedy 7, doszły jeszcze 3 tomy. Na rynku josei raczej brak, więc...

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » pn mar 11, 2013 2:32 pm

wataken pisze:A co do krótkich, dobrych vel fajnych szojek - jakieś propozycje?
Definicja krótkiej serii? To taka do 4 czy 10 tomów?
Chętnie kupiłabym Saiunkoku Monogatari, które jest skończone i ma 9 tomów, albo Hapi Mari (też skończone; 10 tomów). Z jednotomówek to będę powtrzać się do znudzenia, ale coś od Sahary Mizu i ewentualnie Hotarubi no mori e.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn mar 11, 2013 2:32 pm

Faust, dzięki za przypomnienie ;) "Kuragehime" to moje marzenie, ale niestety jeszcze nie jest zakończona... Ktoś wie, ile autorka planuje tomów?

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn mar 11, 2013 3:11 pm

Ja też byłbym za Bokura no Kiseki.

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » pn mar 11, 2013 3:28 pm

"Kuragehime" w Polsce to także i moje marzenie ;)
"Saiunkoku Monogatari" może być, kupię, ale nie jestem jakimś miłośnikiem tej serii.
Reszta propozycji w ogóle mnie nie interesuje.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn mar 11, 2013 3:49 pm

mid29 pisze:Może być też "Gokinjo Monogatari" - 7 tomów, albo coś od Sakisaki Io :o np "Ao Haru Ride";)
Podbijam. Zarówno Gokinjo (Kagen chyba zostało u nas dosyć dobrze przyjęte, podobnie ParaKiss, więc czemu nie?), jak i Ao Haru (Strobe Egde od biedy też, ale kupuję importy).

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn mar 11, 2013 4:40 pm

zandam pisze:
Flota pisze:Ostatnio popularne jest również Last Game Amano Shinobu.
Nigdy wcześniej o tym tytule nie słyszałam, więc sprawdziłam opis na Bace i w mojej głowie zaświtała myśl "Drugie SA....tylko nie to...." :P
Jak dla mnie Last Game to połączenie Special A i Ourana. Początek był naprawdę niezły, potem autorka nieco obniżyła loty. Zresztą nie dziwne - gdyż manga była pierwotnie zaplanowana na 3 rozdziały, a widać nie każdy jest taki genialny jak Kyousuke Motomi, której DD też miało tlko tyle mieć :D.

Ja poproszę 10-tomowe Piece, 4-tomowe Himegimi to Sanbiki no Kemono, jednotomówki od Kyousuke Motomi, 9+tomowe Akagami no Shirayukihime, Gokinjo Monogatari oczywiście też. Ponadto jedno/dwutomówki Ayuko, Conductor już wymieniany, 3-tomowe Shinigamihime no Saikon, 4-tomowe Sekai no Hate. Tytułów się znajdzie sporo jeszcze ;]
Ostatnio zmieniony pn mar 11, 2013 5:31 pm przez Ajsza, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » pn mar 11, 2013 5:24 pm

Jakie to przykre, mogło być orange w Polsce, a nie będzie już w ogóle. Masakra. :cry:
co do krótkich szojek:
Last game całkiem fajne - osobiście sądzę, że lepsze od SA. Dla mnie Bokura no kiseki i Beast Master odpada.
Może Bokura wa Itsumo - ma dość ciekawy sposób narracji, coś innego niż zawsze (tyle, że ma tomów: 10+)
Kimi ni Happiness takie typowe, ale 1 tom.
Kimi ga Suki ciekawa jak na razie:) historia ciekawa. Ma 3 tomy.
Jest jeszcze:Kimi to Koi no Tochuu - 3 tomy. Mi się podoba:)

Mogłoby być to każde inne shoujo bez żadnych elementów nadprzyrodzonych, magi i innych cudów.
Ostatnio zmieniony pn kwie 22, 2013 6:01 pm przez Berii, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn mar 11, 2013 6:23 pm

Od Sakisaki io Ao haru ride albo strobe edge,kuragehime,saiiunkoku monogarati,arisę też chętnie bym dorwała
Obrazek

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » pt mar 22, 2013 12:26 am

zandam pisze:Flota napisał/a:
Ostatnio popularne jest również Last Game Amano Shinobu.


Nigdy wcześniej o tym tytule nie słyszałam, więc sprawdziłam opis na Bace i w mojej głowie zaświtała myśl "Drugie SA....tylko nie to...."
Błagam nie porównuj Last game do SA. Może Last wybitne nie jest, ale też nie jest na poziomie SA ;p

Co do shoujo to zgadzam sie, że moze byc Beast master, ao haru ride, strobe edge, hotarubi no mori e..

Mansii94
Status: Offline

Post autor: Mansii94 » pt mar 22, 2013 9:40 pm

Ao haru ride i strobe edge jak najbardziej :)

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » czw kwie 25, 2013 6:40 pm

Mansii94 pisze:Ao haru ride i strobe edge jak najbardziej :)
Jedne z moich ulubionych mang! Popieram! :mrgreen:

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » śr maja 08, 2013 4:04 pm

Nie jestem zainteresowany.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw maja 09, 2013 7:14 am

Aki pisze:Nie jestem zainteresowany.
A którym to tytułem nie jesteś zainteresowany, bo jakbyś czytał cały temat wiedziałbyś, że na Orange szans już nie ma. Padło za to wiele wiele innych propozycji.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Zablokowany

Wróć do „"Orange"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości