Kuroko no Basket

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
111
52%
Może
26
12%
Nie
77
36%
 
Liczba głosów: 214

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn mar 24, 2014 9:30 pm

gg gonia pisze:
Pompon-nee pisze:Tym bardziej, że ostatnia ankieta Waneko zasiała troszkę nadziei na KnB, Horimiyę i Magicznych Arabów. No ale koniec offtopu.
To ja ci powiem że na Pyrkonie JPF zasiał mega nadzieje na Kuroko swoim tekstem, że chcieliby Kuroko lub Berserka. Ale niestety za obydwoma tytułami jest dużo plusów jak i minusów.
Ale cała redakcja lubi Berserka. Albo przynajmniej Enriu i Pan Paweł, a to już jakaś siła.

PS Fajne było to japońskie wydanie co widzieliśmy.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn mar 24, 2014 11:19 pm

Niech wydadzą obydwa, wszyscy będą zadowoleni (a czy im się to opłaci, to już inna sprawa) :D
PS Fajne było to japońskie wydanie co widzieliśmy
O jakie wydanie chodzi?

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn mar 24, 2014 11:33 pm

Sayuki78 pisze:
PS Fajne było to japońskie wydanie co widzieliśmy
O jakie wydanie chodzi?
Berserk dwa i pół tomu Berserka w jednym.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt kwie 11, 2014 1:17 am

Nie kupiłabym żadnej mangi sportowej, zwłaszcza takiej, która się ciągnie i ciągnie. Choć muszę przyznać, że anime było świetne :)
Obrazek

changmina
Status: Offline

Post autor: changmina » śr kwie 16, 2014 12:37 am

Kupiłabym na 100%

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz kwie 20, 2014 1:39 am

Tak broniłem Kuroko, a teraz im dłużej oglądam 2 sezon anime, tym bardziej jestem na nie. Ja chciałem obejrzeć anime sportowe, a nie kolejną bijatykę z supermocami, power-upami i innymi rzeczami. Pierwszy sezon był całkiem OK, może nie wybitny, ale oglądało się bardzo przyjemnie, w drugim już widać, że autor mangi za bardzo odleciał. Szkoda no, ja wracam do Slam Dunk.

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » ndz kwie 20, 2014 7:43 pm

Marei pisze:Tak broniłem Kuroko, a teraz im dłużej oglądam 2 sezon anime [...]
Ale mówimy tu o wydaniu mangi, a nie anime na DVD. Myślę, że to kwestia animacji i w mandze nie ma aż takiego poczucia arealizmu...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz kwie 20, 2014 8:30 pm

No rzeczywiście, w mandze nie ma super mocy, super mega hiper Ignite Pass Kai i innych rzeczy tego typu (po co komu grawitacja, grawitacja jest dla słabych), to tylko wymysł scenarzystów anime.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 20, 2014 8:37 pm

Są, ale nie wyglądają aż tak "magicznie" (nie ma sparkli przy podaniach czy rzutach).
Z resztą, supermoce są super. Za każdym razem śmiałam się jak szalona, gdy nagle wszyscy znikali albo wyskakiwali ze środka boiska i jeszcze dolatywali do kosza :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz kwie 20, 2014 9:09 pm

Też uważam,że w II sezonie przesadzili z tymi mocami :roll: .Trochę mnie to zmęczyło,ale jeszcze jestem na tak :) .

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz kwie 20, 2014 9:12 pm

[offtop mode on] ^A'propo "supermocy" w sportówkach... Chyba nic pod tym względem nie przebije Prince of Tennis. :P Przy anime też momentami dostawałam głupawki, ale przy mandze umierałam z nudów. [/offtop mode off]

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz kwie 20, 2014 9:27 pm

Sayuki78 pisze:Są, ale nie wyglądają aż tak "magicznie" (nie ma sparkli przy podaniach czy rzutach).
Oprócz kamehamehy kuroko... i tego ze świecą im się oczy.
Sayuki78 pisze:Z resztą, supermoce są super. Za każdym razem śmiałam się jak szalona, gdy nagle wszyscy znikali albo wyskakiwali ze środka boiska i jeszcze dolatywali do kosza :mrgreen:
Mi też się to bardzo podoba :D Myślałam że padnę ze śmiechu gdy jeden z bohaterów podskakując robił w okół siebie dziwne minitornada albo jak ciskają z oczu błyskami, to jest prześmieszne :D.

Zgadzam się ze 1 sezon był lepszy niż 2, myślę że 3 sezon (jeśli powstanie- bo nie ma jeszcze info) będzie też lepszy niż 2.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 20, 2014 9:38 pm

Oj tam, lasery z oczu były świetne :D W ogóle mecz Kagami kontra Aomine w zonie był najlepszy w drugim sezonie.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz kwie 20, 2014 9:51 pm

gg gonia pisze:
Sayuki78 pisze:Są, ale nie wyglądają aż tak "magicznie" (nie ma sparkli przy podaniach czy rzutach).
Oprócz kamehamehy kuroko... i tego ze świecą im się oczy.
Nie chodzi już o sam wygląd, ale właśnie takie rzeczy jak przenikanie przez przeciwnika, przelatywanie piłki przez rękę (?!), czy właśnie zony i kamehameha Kuroko. Ktoś gdzieś świetnie podsumował, Kuroko zaczyna przypominać Sailor Moon, gdzie wojowniczki z kolorowymi włosami walczą za pomocą super mocy z ciemnymi mocami zła. Jeżeli to jest manga o koszykówce, to Dragon Ball jest o walkach mmo.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz kwie 20, 2014 10:33 pm

Marei pisze:przelatywanie piłki przez rękę (?!),
:lol: no mówię, świetna komedia. Choć nie powiem ciekawie to wyjaśnili.
Marei pisze:Kuroko zaczyna przypominać Sailor Moon, gdzie wojowniczki z kolorowymi włosami walczą za pomocą super mocy z ciemnymi mocami zła
Oni tam walczą w imię przyjaźni o przyjaźń....zaraz...to ciągle nie brzmi dobrze.
Nie wiem, mnie jakoś nie mierzi ze oni świecą czy walną świetlną piłkę od czasu do czasu, nie uważam tez ze robią tak non stop. Moim zdaniem w mandze nie wali to aż tak po oczach, no ale nie oszukujmy się, jak ktoś się nastawia na prawdziwe życie z dodatkiem koszykówki to polecam Real.

A tak offtopem trochę, to te kamehamehy i zone to jedne z niewielu scen naprawdę porządnie zaanimowanych w anime.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 20, 2014 10:41 pm

Mnie też nie przeszkadzają te ich magiczne sztuczki. Powiem więcej, podoba mi się ta konwencja. Szczerze, gdyby w tej mandze postawiono na realizm, pewnie zanudziła bym się na śmierć. A tak przynajmniej mam niezły ubaw ;)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz kwie 20, 2014 10:49 pm

Nie przeszkadzają wam bo (obstawiam) nie interesuje was koszykówka tylko coś innego ;p

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 20, 2014 11:00 pm

Wiesz, dla samych biszów nie zmęczyłabym dwóch serii anime i 13 tomów mangi ;) Prawda, koszykówka sama w sobie mnie średnio interesuje, ale KnB ma w sobie coś co mnie przyciąga (i nie, nie chodzi tu tylko o ładnych panów). Tak jak pisałam, podoba mi się ta magiczna konwencja, rzuty przez całe boisko, znikanie, latanie i inne zony. Nie nastawiam się na realistyczne mecze i dzięki temu mam niezłą zabawę podczas czytania/oglądania :)

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn kwie 21, 2014 2:20 am

Sayuki78 pisze: Powiem więcej, podoba mi się ta konwencja. Szczerze, gdyby w tej mandze postawiono na realizm, pewnie zanudziła bym się na śmierć.
Piszesz tak tylko dlatego, że wczoraj nie widziałaś Clippsów z Warriorsami <3 :P

Tru yaoi tylko w NBA. Umięśnieni, piękni mężczyźni, twarda penetracja i mocne wsady <3

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn kwie 21, 2014 7:29 am

Tak, tak masz rację. Jak dziewczyna pisze, że lubi Kuroko to na pewno chodzi jej tylko o yaoi :P

Zablokowany

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości