Kuroko no Basket

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
111
52%
Może
26
12%
Nie
77
36%
 
Liczba głosów: 214

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt gru 10, 2013 10:18 pm

Mephisto pisze:Choć mój głos przy fali popularności tego tytułu pewnie zginie xD
E tam, wbrew pozorom przeciwników jest dużo już nie mówiąc o tym ile osób lubi, a ile tak naprawdę właduje się w sportowego tasiemca. Mnie mangi sportowe nie przyciągają, mimo ilości bizonów i przyjemnych momentów nie wydałabym na to swoich pieniędzy, zwłaszcza, że 25 tomów już jest i będzie więcej^^ Poza tym jak jakiś tasiemiec sportowy to głosuję na Chihayafuru~! (nie ma szans!)

Kimura
Status: Offline

Post autor: Kimura » pt gru 20, 2013 7:26 pm

Zdecydowanie bym kupiła! Chociaż, nie interesują mnie sportówki. Lecz ta jest wyjątkiem. Naprawdę, miło by było, gdyby na naszym Polskim rynku, pojawiła się ta manga.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » czw gru 26, 2013 8:20 pm

Mysle że wiele osób by sie pokusiło gdyby nie było takie długie...
Jednak KNB mogłoby otworzyć (niszowy jak niszowy ale jednak) rynek mang o tematyce sportowej :D

Bellamina98
Status: Offline

Post autor: Bellamina98 » ndz lut 16, 2014 1:24 pm

Kupiłabym wszystkie tomy :P Kocham tą mangę <3

Kirimichi
Status: Offline

Post autor: Kirimichi » ndz lut 16, 2014 5:56 pm

Kocham anime jak i mangę. Nieważne ile tomów bym kupiła (w sumie to ilość tomów nigdy mnie nie przeraża) :wink:

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » pn lut 17, 2014 7:33 am

Obecnie oglądam 2gi sezon tego anime, ale pomimo ,że bajka świetna za mange bym się nie brałą!

Bellamina98
Status: Offline

Post autor: Bellamina98 » pn lut 17, 2014 8:53 am

Mam nadzieję, że kiedyś nasze marzenia się spełnią i ktoś wyda tą mangę :P Chyba bym umarła ze szczęścia XD

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn lut 17, 2014 12:15 pm

Jestem na nie. Nie interesuje się sportowymi mangami, osobiście tytuł mi się nie spodobał. Kolejnym minusem dla mnie jest to, że manga ma dużo tomów, i nie wiadomo kiedy się skończy. Gdybym miała kupować mangę z większą ilością tomów, to zdecydowanie wolałabym Higurashi, ale każdy lubi co innego :3

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw lut 20, 2014 9:43 am

Zastanawia mnie jeden szczegół. Dlaczego żadne wydawnictwo angielskie nie wydało tego jeszcze u siebie [np Viz]. Manga ma swoje 5 minut, więc o dziwo powinni z niej skożystac i dorobić kasy na wydaniu tego :P

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lut 20, 2014 3:05 pm

Zastanawia mnie jeden szczegół. Dlaczego żadne wydawnictwo angielskie nie wydało tego jeszcze u siebie [np Viz]. Manga ma swoje 5 minut, więc o dziwo powinni z niej skożystac i dorobić kasy na wydaniu tego :P
Bo , podobno, dopiero co skończyli Slum dunka i zainwestowali by w kuroko tylko jeśli sprzedałby się lepiej.

A drugim powodem może być fakt iż..... koszykówka jest w traktowana w Ameryce bardzo serio, a przy co poniektórych wyczynach naszych licealistów można by zarzuć "lekkie" naginanie realnych możliwości. Acz to tylko zasłyszane informacyje od koleznaki która też próbowała rozkminić ten problem.

Po francusku wychodzi.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lut 20, 2014 3:11 pm

Czyli magiczni, tęczowi koszykarze w hameryce nie przejdą?

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw lut 20, 2014 3:53 pm

Atobe-san pisze:Zastanawia mnie jeden szczegół. Dlaczego żadne wydawnictwo angielskie nie wydało tego jeszcze u siebie [np Viz]. Manga ma swoje 5 minut, więc o dziwo powinni z niej skożystac i dorobić kasy na wydaniu tego :P
Z tych samych powodów, z których w Polsce nikt jeszcze nie wydał. Manga długa, nieskończona i sportowa.

Znam całe 4 mangi sportowe, które wyszły po angielsku: Slam Dunk, Real, Cross Game i Eyeshield 21. Za pierwszą trójką stoją bardzo renomowane nazwiska autorów, a w przypadku czwartego to Futbol dla Amerykanów to kompletnie inna liga popularności, niż NBA i MLB. Wśród 50 najbogatszych klubów świata (pandyscyplinarnie) znajdziesz tak po 2 drużyny baseballowe, 2 koszykarskie, z 10 piłkarskich i ~30 z NFL.
Zresztą umówmy się, Eyeshield w swoim czasie był niesamowicie popularny.

Może kiedyś przejdą, ale manga sportowa to sprawa, o której Viz bynajmniej nie będzie myślał "wydajemy czym prędzej, żeby mieć świeżutkie banknociki". Takiego Majora nie ruszyli, mimo sporej popularności, 6 sezonów dobrze ocenianego anime, kinówki i paru OAVek. Ktoś powie, że to 78 tomów, ale może mają przecieki odautorsko-edytorskie, że Kuroko wcale nie skończy się tak szybko?

BTW. skorzystać plz :roll:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob mar 01, 2014 9:50 pm

Zakochałam się w tej serii. Wzięłam się za nią przez przypadek min. ze względu na to, że pare osób ciągle o niej marudzi. Znam na razie tylko anime ale już po paru odcinkach wpadłam po uszy w tą serie. Kolejne mecze oglądam z taką zapalczywością jakby od tego moje życie zależało. W moim przypadku to dziwne bo za sportem niezbyt przepadam, nie czytam w ogóle mang sportowych a ostatnio co pamiętam to Tsubase w telewizji.

Mimo, że seria długa i sportowa to jednak mam nadzieję, ze ktoś to u nas wyda (wiem, to może być strzał w stopę dla wydawnictwa).

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » ndz mar 23, 2014 11:11 pm

Sayuki78 pisze:Czyli magiczni, tęczowi koszykarze w hameryce nie przejdą?
Przejdą. Muszą.
Waneko podarowało nam mangę o tęczowych dziewczynkach manipulowanych przez gadającego kota, współczesnego Tarzana i komiks o chłopcu, który mimo iż licealista, nie wie że jajka z kur wychodzą odbytem.
To co mają nie przejść? Przejdą i to z przytupem.

A potem równie tęczowi Arabowie i Azjaci bawiący się w "Baśnie tysiąca i jednej nocy".

A jakże.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 24, 2014 1:03 am

Pompon-nee pisze:Masz mangę o tęczowych dziewczynkach manipulowanych przez gadającego kota, współczesnego Tarzana i komiks o chłopcu, który mimo iż licealista, nie wie że jajka z kur wychodzą odbytem.
Ej, ale od Silver Spoona to ty się odczep, co? :P Nie mam pojęcia, o jakich dwóch tytułach na początku mowa, ale przywołanie SS w tej dyskusji nie ma najmniejszego sensu. XD

Nie wypowiadałam się jeszcze, ale z mojej strony krótkie - nie kupię. :P

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn mar 24, 2014 1:09 am

Madoka to pierwsze.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn mar 24, 2014 1:46 am

drugie to Beast master
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 24, 2014 8:19 pm

O matko, w życiu bym się nie domyśliła. XD Madokę to jeszcze, ale nie BM. :mrafroamerykanin:

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » pn mar 24, 2014 9:07 pm

Mixik pisze: Ej, ale od Silver Spoona to ty się odczep, co? :P Nie mam pojęcia, o jakich dwóch tytułach na początku mowa, ale przywołanie SS w tej dyskusji nie ma najmniejszego sensu. XD
Niczego się nie czepiam, ot, taki żarcik. :mrgreen: Sama nawet osobiście lubię SS, chociaż nigdy jakoś się mocno nie zagłębiałam. A przywołanie służy temu coby pokazać - jeśli jest manga o farmerach to czemu miałoby nie być mangi o tęczowych koszykarzach? Ci drudzy są chyba nawet bardziej rozchwytywani (chociaż co ja tam wiem o środowiskach wiejskich xD)

Tym bardziej, że ostatnia ankieta Waneko zasiała troszkę nadziei na KnB, Horimiyę i Magicznych Arabów. No ale koniec offtopu.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn mar 24, 2014 9:15 pm

Pompon-nee pisze:Tym bardziej, że ostatnia ankieta Waneko zasiała troszkę nadziei na KnB, Horimiyę i Magicznych Arabów. No ale koniec offtopu.
To ja ci powiem że na Pyrkonie JPF zasiał mega nadzieje na Kuroko swoim tekstem, że chcieliby Kuroko lub Berserka. Ale niestety za obydwoma tytułami jest dużo plusów jak i minusów.

Zablokowany

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości