Kuroko's Basket - temat ogólny

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 15, 2015 8:43 pm

Jeden z powodów dlaczego oglądałem anime klik

A tak przy okazji używanie overflow, phantom shoota czy nawet imperialnego oku było już absurdem, jednakże ostatnia final zone nazwana parodiowo "Friendship Zone" pozostawia po sobie jakieś mieszane odczucia [tak jakby autorowi zabrakło już pomysłów i po prostu posłużył się schematem z FT - nakama power up]. A wy jak uważacie :P

Tak czy siak 3 sezony Kuroko otrzymały ode mnie 8,7,8 [za Teiko arc] :P
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2015 8:48 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 1 raz.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr lip 15, 2015 8:44 pm

Otai pisze:Podobno nawet "Oko Cysorza ;)" istnieje, tak przynajmniej mi mądrzejsi znajomi mówili.
Musieli mieć niezłą polewkę jak im wierzyłaś :D

Wszystkie te eye'y można podpiąć po prostu pod zaawansowane czytanie gry, ale to domena wielu zawodników. Ankle Breakery też rzadko wynikają z faktycznego skilla, w 80% to po prostu lekko wymuszone potknięcie się, gdzie zdecydowanie więcej jest pierdołowatości obrońcy.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr lip 15, 2015 9:05 pm

Gdybym pisała o tym na poważnie, pewnie nie nazwałabym tego "Okiem Cysorza" ;).

No, ale to nadal jest mniej lub bardziej istniejąca rzecz w grze, tylko przedstawiona w supermocowy sposób to raz. Ale to nie walka z kosmitami w intergalaktycznym turnieju jak "Buzzer Beater", żeby było od razu Dragon Ballowo i kosmicznie. ;)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw lip 16, 2015 11:55 am

tak jakby autorowi zabrakło już pomysłów i po prostu posłużył się schematem z FT - nakama power up
Kuroko zrzyna z FT!

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw lip 16, 2015 12:28 pm

Dragon ball zrzyna z kuroko ło :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt wrz 18, 2015 11:56 pm

Miałam nie kupować Kuroko bo jakoś nie widzą mi się serie sportowe (chociaż anime uwielbiam i stoi twardo w moim top). Ale dorwałam się do pierwszego tomu i jakoś tak wyszło, że mam już 7 ^^ i mam teraz pytanie: co stało się z pieskiem? Jego nie ma w mandze?
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob wrz 19, 2015 1:19 am

Naama pisze:i mam teraz pytanie: co stało się z pieskiem? Jego nie ma w mandze?
Nie martw się piesek jest i pojawia się w 9 tomie :3
Wgl ciesze się że zbierasz na bieżąco bo w 8 tomie jest najlepszy mecz serii :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob wrz 19, 2015 9:02 am

Ufffff a już się bałam, że piesek to element, który dodali jedynie w anime, bo tam pojawia się dość wcześnie :) Mangi nie czytałam po angielsku bo trochę przerażała mnie ilość tomów. Ale teraz, jak mogę sobie na spokojnie kupować po kolei, to stwierdziłam: Czemu nie? Już po pierwszym tomie śmiałam się jak głupia do siebie. Szczególnie, że po obejrzeniu całości, ja "słyszę" ich głosy i "widzę" te sceny :D


Przecież nie może zabraknąć jak Kuroko znęca się nad biednym Kagami :D

Obrazek

Obrazek


Ech, szkoda tylko, że to już koniec. Game Extra to nie to samo, a nowa OVA dopiero w grudniu :< Także, chociaż sobie mangę pozbieram, i pewnie co jakiś czas będę wracała do odcinków.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn paź 12, 2015 6:47 pm

Obrazek
KnB: Extra Game zbliża się ku końcowi ANN
Więc jestem teraz na 100% pewien, że film kinowy będzie adaptacją EG :P

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » pn lis 23, 2015 3:45 pm

Mam mieszane uczucia co do Kuroko. Kupiłem 2 pierwsze tomy i się wynudziłem, odniosłem wrażenie, że nic się w nich specjalnego nie wydarzyło. Nie wiem jak jest dalej, ale wydaje mi się, że nie jest chyba to manga dla facetów i nie pojawi się zbyt wiele dynamiki. Znam inne mangi sportowe, które potrafiły sprzedać więcej napięcia oraz emocjonujących akcji niż to. Chyba, że ktoś ma odmienne zdanie i powinienem dać tej serii szansę?

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn lis 23, 2015 4:05 pm

Twitch pisze: Chyba, że ktoś ma odmienne zdanie i powinienem dać tej serii szansę?
Obejrzyj anime jest bardzo dobrze zrobione, zwłaszcza I sezon.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn lis 23, 2015 4:35 pm

Ame pisze:
Twitch pisze: Chyba, że ktoś ma odmienne zdanie i powinienem dać tej serii szansę?
Obejrzyj anime jest bardzo dobrze zrobione, zwłaszcza I sezon.
Zgadzam się. Jeśli anime ci się nie spodoba, to jest mała szansa, żeby manga przypadła ci do gustu. A jeśli anime cię zaciekawi, to już z chęcią wrócisz do zbierania mangi Kuroko.
Osobiście uwielbiam Kuroko no Basket i uważam, że ma całkiem sporo dynamicznych momentów. Szczególnie w trakcie meczy (chociaż w pierwszych dwóch tomach tego nie widać). I dochodzą postacie, które są świetnie skonstruowane.
Ogólnie znam bardzo dużo serii sportowych, a Kuroko uważam za jedną z najlepszych :)

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » pn lis 23, 2015 8:01 pm

Jasne, dzięki za podpowiedź :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt sty 01, 2016 11:10 pm

Udało mi się w końcu znaleźć chwilę i przeczytałam dziewiąty tomik Kuroko no Basket. Mam w związku z nim jedno pytanie. Dlaczego charakterystycznie "chin" Murasakibary zostało zmiękczone do np. "Kuroś" czy "Akaś"? Myślałam, że skoro pozostało "Kurokocchi" czy "Aominecchi" (tak jak mówi Kise), to przy Murasakibarze również będzie "Kurochin" czy "Akachin"...
Aż się boję spytać, jak Murasakibara będzie się zwracał do Aomine, Kise i Midorimy. Analogicznie powinnam spodziewać się:
Mine-chin --> Minuś
Kise-chin --> Kisuś
Mido-chin --> Midoś

Trochę się zawiodłam, ponieważ miałam nadzieję, że ankieta wykluczyła takie potworki. Szczególnie przy odmianie: "Kuroś", "Kurosiu", "Kurosiowi"...

Jeszcze jedno pytanie. Czy przypadkiem Satsuki nie mówiła do Aomine per "Dai-chan"? Kiedy używa zwykłego "Aomine", kompletnie nie widać ich bliskiej relacji. Nadal mówi "Tetsu" czy "Mukkun", ale "Dai-chan" zniknął. A oprócz Kuroko, to właśnie Aomine jest jej najbliższy...
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » pt sty 01, 2016 11:32 pm

DarkNighty, Niee, Momoi mówiła tak do Aomine w Teiko, ale po przejściu do liceum zaczęła mówić Aomine-kun. Żeby ludzie nie plotkowali czy coś.

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » sob sty 02, 2016 1:39 am

A mi się wydaje że końcówki -chin są na tej samej zasadzie jak -chan. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
i Ps, Naureth ma rację co do Aominowego Daikiego :wink:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob sty 02, 2016 10:13 am

Jakoś zawsze wydawało mi się, że woła "Dai-chan", ale skoro tak... To zwracam honor :D

Możliwe, że w Japonii "chin" i "chan" stosuje się zamiennie. Jednak nie to jest najważniejsze. Już przy wcześniejszej dyskusji na temat "W jaki sposób przetłumaczyć -cchi" napisałam długi elaborat odnośnie polskiego zdrabniania. Przede wszystkim w Polsce zdrabnianie imion nie jest tak powszechne jak w Japonii. Warto zwrócić uwagę na tę różnicę kulturową. Stąd, kiedy Murasakibara mówi do Akashiego per "Akaś", to, jak dla mnie, znika szacunek jakim darzy Akashiego. Wyobrażam sobie zdanie: "Przekażcie Akasiowi..." - dla mnie brzmi to jak kpina. Gdybym nie znała relacji między tymi bohaterami, to musiałabym się domyślać z gestów, że Murasakibara faktycznie szanuje Akashiego, a nie sobie z niego pokpiwa, na co wskazywałby ten nieszczęsny "Akaś".
Nie pomaga nawet to, że Mukkun zdrabnia imiona wszystkich z Pokolenia Cudów (+ Tatsuya) w ten sam sposób. Nie brzmi to jak "indywidualny styl zdrabniania", a jak lekceważenie wszystkich dookoła. Po prostu "Akasie", "Kurosie" i inne brzmią śmiesznie, a nie taki efekt chciał osiągnąć autor.

Jestem zawiedziona przede wszystkim dlatego, że była ankieta i po pierwszej decyzji względem "cchi" myślałam, że nie muszę się obawiać takich potworków, które zmieniają ton wypowiedzi postaci. Szkoda, ponieważ Kuroko no Basket to jednak z niewielu mang od Waneko, na którą się naprawdę cieszyłam.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob sty 02, 2016 12:12 pm

"Chin" to jeszcze bardziej zdrobniała forma niż "chan" (używana rzadziej i z tego co wiem brzmiąca dziecinnie) podczas gdy "-cchi" można jeszcze podciągnąć ewentualnie pod taką a nie inną manierę językową. Zostawianie "chinów" to dla mnie krok w tył do zostawiania wszystkich honoryfikatorow, a opuszczając je Murasakibara zupełnie traci ten specyficzny, infantylny styl wypowiedzi, imho. A co do szacunku jakim darzy Akashiego to widać to w jego czynach i tym, jak słucha poleceń Akashiego a nie w warstwie gramatyczno-leksykalnej jego wypowiedzi.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » sob sty 02, 2016 12:58 pm

A czy to nie jest tak, że z Mukkosia duży chłopak jest, i po prostu dla niego wszyscy inni są malusi? Łącznie z Akasiem i Kurosiem?
DarkNighty pisze: Przede wszystkim w Polsce zdrabnianie imion nie jest tak powszechne jak w Japonii. Warto zwrócić uwagę na tę różnicę kulturową.
Ciekawe. Mogę papier na to? :)
DarkNighty pisze: "Przekażcie Akasiowi..." - dla mnie brzmi to jak kpina.
Któreś z nas ma strasznie dziwne doświadczenie językowe, bo dla mnie traktowanie zdrobnienia jako braku szacunku TO jest kpina. No offense ;) Nigdy nie powiedziałbym BEZ zdrobnienia do kogoś, kogo szanuję.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob sty 02, 2016 4:50 pm

DarkNighty pisze: Przede wszystkim w Polsce zdrabnianie imion nie jest tak powszechne jak w Japonii. Warto zwrócić uwagę na tę różnicę kulturową.
Trochę nie masz racji. Aleksandra, Maciej, Krzysztof, Antoni, Bartosz, Małgorzata, Joanna, Bibianna, Gabriela to normalne, popularne imiona, a między rówieśnikami zdrabnia się je niemal zawsze. :wink:


I jak widać Waneko nic się na Kagune nie nauczyło. Ani na krytyce Hanami. Szkoda. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości