Kuroko's Basket - temat ogólny

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob gru 27, 2014 5:25 pm

gg gonia pisze: -Studia time....chyba.
Widziałam tylko chińskie skany, a mój chiński jest bardzo słabiutki, jednak wydaje mi się, że różne osoby z GoM miały wąty do siebie co do przegranych/wygranych w Inter High. Raczej powiedziałabym, że to zbliża się środek ich drugiego roku w liceum.

Przedstawienie Amerykanów jako strasznych buców, plujących, nie podających ręki, wyzywających innych... Ciekawe czy autor będzie próbował ich rehabilitować, jednak w moich oczach będzie o to bardzo ciężko.

Wprawdzie to, że GoM wygra można poznać już po koszulkach/nazwach zespołów. Ponieważ "vorpal sword" to miecz, od którego zginął Jabberwocky.

Kreska faktycznie nie wygląda najlepiej. Biorąc pod uwagę, że autor miał sporo czasu na ten rozdział - jestem trochę zawiedziona. Trochę ich zmutowało, ale przynajmniej Aomine nie ma już wyrazu twarzy zbitego psiaka.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob gru 27, 2014 5:35 pm

Kibiusz pisze:Widziałam tylko chińskie skany, a mój chiński jest bardzo słabiutki, jednak wydaje mi się, że różne osoby z GoM miały wąty do siebie co do przegranych/wygranych w Inter High. Raczej powiedziałabym, że to zbliża się środek ich drugiego roku w liceum.
mhm, ktoś mi ostatnio zwrócił uwagę że oni nadal są w liceum. Najbardziej zmyliło mnie to wszędobylskie oglądanie meczu w telewizorach w codziennych ciuchach....jak w akademikach/salach studenckich normalnie. Ponadto łączenie się w jeden team ma dla mnie więcej sensu jeśli wszyscy byliby studentami aniżeli licealistami, ale może to tylko ja tak myślę ._.

Co do amerykańców, co by autor nie zrobił, nijak nie naprawi tego jak spieprzył sprawę ich przedstawieniem.

btw. te nawiązania do Alicji mnie rozwalają XD

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob gru 27, 2014 10:41 pm

Aż musiałam sprawdzić, co to te Jabberwocky :D

Znalazłam w końcu wszystkie skany tego rozdziału i zdecydowanie są oni jeszcze w liceum. Widać Riko w mundurku i całą drużynę Serin na ich sali gimnastycznej, o proszę.
Pewnie to wydarzenia rok po ostatnim finale, nie?

Amerykańce stereotypowo źli, źli z GOM są dobrzy, czyli wszystko tak jak powinno być :roll: Tylko te paskudne mordy. Co się stało z tą cudną kreską z poprzednich tomów?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn gru 29, 2014 8:55 am

Uwielbiam mangi o sporcie, ale akurat Kuroko's Basket uważam za słabszą. Przedkładam realizm nad kosmiczne super moce (ale tylko w sporcie). Do tego nie lubię nadludzi, półbogów czy inne super roboty upchnięte dla niepoznaki w ludzkie ciało.

Niestety nie ma dla mnie ostatnio za dużo tytułów od Waneko, więc samą mangę będę pewnie kupował tak do 10 tomu, ale tak bardziej z doskoku, czyli jak zostanie wolna kasa :mrgreen: w zamówieniu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » wt sty 13, 2015 12:23 pm

Anime Kuroko ma oficjalny stream na daisuki.net .
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt sty 13, 2015 12:30 pm

Obrazek


Teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, dlaczego Kuroko jest biszem :o

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz mar 22, 2015 4:14 pm

Wczoraj wyszedł w internetach drugi rozdział Extra Game po angielsku.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob maja 09, 2015 10:02 am

Bajnor pisze:Wczoraj wyszedł w internetach drugi rozdział Extra Game po angielsku.
Jest już trzeci :)

Co do Kuroko, to anime wprost uwielbiam. Odcinki były bardzo dynamiczne i zawsze pozostawiały po sobie ten słodki niedosyt. To nie to, że chciałam oglądać dalej. Ja MUSIAŁAM oglądać dalej, inaczej nie mogłabym spać po nocach. Do tego, same postacie mają różne, mocno odmienne, charaktery, które w pewien sposób uzupełniają się idealnie. W komentarzach ludzie narzekają na ich "super moce". Tu bym polemizowała. Chyba jedynie "Zone" wydaje mi się mocno fantastyczne. Ale tak, ich umiejętności aż tak bardzo nie rażą w oczy. Są jedynie mocno wyidealizowane, jak to często wśród Japońców bywa. O czym ludzie zapominają, to to, że mimo wszystko, te postacie są pełne wad i niedoskonałości. A więc do bogów zdecydowanie im daleko.

Jeśli zaś mówimy o mandze, przejrzałam kilka rozdziałów. Nie powiem, kreska jest bardzo ładna. Ale nie wiem, czy zacznę zbierać ten tytuł. Może kiedyś. Jakoś serie sportowe nie bardzo przypadły mi do gustu (mówię o mandze). Nie ma w nich tego dynamizmu jak w anime.

Ale bardzo cieszy mnie fakt, że ktoś pokusił się o polskie wydanie :)

Waneko, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Was kocham i jesteście moim ulubionym wydawnictwem ^^
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » ndz maja 10, 2015 11:20 pm

Momentami te ich umiejętności naprawdę przypominają magię, a u mnie wywołują chwilowe salwy śmiechu w trakcie pełnego napięcia meczu :P Zauważyłam to zwłaszcza w trakcie obecnego trzeciego sezonu xd Sama seria i tak należy do czołówki moich ulubionych i niesamowicie sie cieszyłam jak Waneko ogłosiło jej wydanie. Jesli chodzi o kreskę to na poczatku jest.. No, niezbyt ładna. Ale autor tak ja zmienia ze w późniejszych tomach to istna uczta dla oczu, o tylko czekam aż wreszcie zacznie być ta zmiana zauważalna na pierwszy rzut oka. Jeszcze tak z 8(?) tomów :D A na nowe odcinki od kiedy anime weszło w ostatnią fazę czekam z wielką niecierpliwością ^^ Zresztą miło było sobie przypomnieć początki czytając mangę :) Wybaczcie trochę chaotyczną wypowiedź ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt cze 30, 2015 3:38 pm

Kuroko no Basket Extra Game właśnie się za to wzięłam.Autor przesadził z tym "boski ciałem" :lol: Rozumiem,że mają być wyzwaniem dla drużyny Cudów,ale żeby oni ledwo sobie dawali radę,po tym co wcześniej wyczyniali.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt cze 30, 2015 8:34 pm

Dziś wyszedł niestety ostatni odcinek 3 sezonu kurobasu. Nie tego się spodziewałem dostali nakama power upa i wygrali bez problemu- gdzie tu logika,w mandze przynajmniej było więcej napięcia podczas końcówki lol. Tak czy siak prawie każda drużyna doczekała się własnego epilogu, z wyjątkiem Seihou i Kirisaki, więc nie narzekam. Teraz trzeba czekać do grudnia na odcinek specjalny który ma miejsce po zakończeniu 3 sezonu, a przed 2 sezonem mangi.

A wy jakie macie zdanie odnośnie zakończenia + 3 sezonu?

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt cze 30, 2015 8:37 pm

To ja zapytam tak - w mandze też mają nadprzyrodzone moce?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 15, 2015 4:38 pm

Katori pisze:To ja zapytam tak - w mandze też mają nadprzyrodzone moce?
Powiem tak... Super moce są jak najbardziej, tylko nie są aż tak bardzo wyrwane z koziej dupy. W mandze przynajmniej użycie ich jest jakoś miarodajnie wytłumaczone, nie tak jak to było w 3 sezonie. Co do reszty zaczekaj na opinie gg goni :P

[ Dodano: Śro 15 Lip, 2015 ]
Jakby ktoś był ciekaw to nie tak dawno wyszedł czwarty rozdział Kuroko EG [po ang], a w nim "Friendship is Magic" oraz sztuczki magiczne :)

Ps. Dla chętnych mogę podzielić się na priva namiarami na rozdział :wink:

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » śr lip 15, 2015 7:36 pm

Itachi Uchiha pisze:
Katori pisze:To ja zapytam tak - w mandze też mają nadprzyrodzone moce?
Powiem tak... Super moce są jak najbardziej, tylko nie są aż tak bardzo wyrwane z koziej dupy. W mandze przynajmniej użycie ich jest jakoś miarodajnie wytłumaczone, nie tak jak to było w 3 sezonie. Co do reszty zaczekaj na opinie gg goni :P

[ Dodano: Śro 15 Lip, 2015 ]
Jakby ktoś był ciekaw to nie tak dawno wyszedł czwarty rozdział Kuroko EG [po ang], a w nim "Friendship is Magic" oraz sztuczki magiczne :)

Ps. Dla chętnych mogę podzielić się na priva namiarami na rozdział :wink:
Serio? Super moce w sportówce? A pomyśleć, że miałem zamiar kupić Kuroko 's Basket jak skończę Pandore.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lip 15, 2015 7:54 pm

WhiteRabbit pisze:Serio? Super moce w sportówce?
XD Przecież Kuroko to taki Dragon Ball, tylko że grają w kosza. To co się dzieje w 3 sezonie to już jakiś totalny odlot.

EDIT: chociaż nie, bardziej Sailor Moon.
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2015 7:55 pm przez Marei, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lip 15, 2015 7:56 pm

1. temat super mocy przewijał i wałkował się w tym temacie długo i chyba kompromisu nie znajdzie.
2. Extra game jest okrutnie slaby i ciesze się że nie jest częścią podstawki bo to wręcz obraza dla tej mangi

[ Dodano: Śro 15 Lip, 2015 ]
Marei pisze:XD Przecież Kuroko to taki Dragon Ball, tylko że grają w kosza. To co się dzieje w 3 sezonie to już jakiś totalny odlot.
Przecież to było świetne, lałam ze śmiechu XD

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lip 15, 2015 8:00 pm

E tam, super moce XD W sumie to tylko te zony pod to podpadają. Wiem dobrze, jakie to wszystko naciągane, ale i tak strasznie dobrze się czyta/ogląda.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lip 15, 2015 8:07 pm

Ba, Kuroko ma nawet swoją własną kamehamę :lol: Pomijam już fakt dwuminutowych rozmów pomiędzy zawodnikami podczas jednego wyskoku, bo taka jest już specyfika shounenów (ile to odcinków Namek wybuchał? 16?). A Akashi to najgorszy antagonista jakiego widziałem od dawna.
Ale jeżeli przymknie się oko na tego typu rzeczy to można się nawet świetnie bawić! :lol:

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lip 15, 2015 8:10 pm

Marei pisze:Ba, Kuroko ma nawet swoją własną kamehamę :lol: Pomijam już fakt dwuminutowych rozmów pomiędzy zawodnikami podczas jednego wyskoku, bo taka jest już specyfika shounenów (ile to odcinków Namek wybuchał? 16?). A Akashi to najgorszy antagonista jakiego widziałem od dawna.
Ale jeżeli przymknie się oko na tego typu rzeczy to można się nawet świetnie bawić! :lol:
Się nie śmiechaj z kamehamehy Kuroko, bo takie ignite pass widziałam na jutubie w wykonaniu jak najbardziej realnych zawodników :D
Kamehamehę Kuroko to Ty szanuj!

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr lip 15, 2015 8:20 pm

W sumie to jest tak, że autor wziął same istniejące techniki i narysował je w taki "supermocowy" sposób, ale chyba sam żadnej z tych technik nie wymyślił. (poprawcie mnie jeśli się mylę) Podobno nawet "Oko Cysorza ;)" istnieje, tak przynajmniej mi mądrzejsi znajomi mówili.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości