Are you Alice? - temat ogólny

Temat dotyczący mangi Are you Alice?
Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz sie 07, 2016 6:53 pm

Nanaly, coś taka cisza jezeli chodzi o pytanie.
Kupiłam na spontana dwa tomy. Początek mi sie spodobał i sądzę, że będe kupować dalej.
Podobna AYA jest bardzo dramatyczna i strasznie poplątana. (Mam nadzieje, że się wszystko wyjaśni)
Seria zapowiada się nieźle i zakupie następne tomy. Też spróbuj dać serii szanse. Może Ci się spodoba :)

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » ndz sie 07, 2016 7:51 pm

Cavaliere pisze:Nanaly, coś taka cisza jezeli chodzi o pytanie.
Kupiłam na spontana dwa tomy. Początek mi sie spodobał i sądzę, że będe kupować dalej.
Podobna AYA jest bardzo dramatyczna i strasznie poplątana. (Mam nadzieje, że się wszystko wyjaśni)
Seria zapowiada się nieźle i zakupie następne tomy. Też spróbuj dać serii szanse. Może Ci się spodoba :)
Dzięki za informację ;) Zastanowię się przy następnej dużej promocji. Ta cisza mnie raczej zniechęciła do kupna, bo tytuł nie ma pewnie zagorzałych fanów, więc może manga nie jest taka dobra.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz sie 07, 2016 8:07 pm

Nanaly, nie wiem w jakich gatunkach gustujesz, ale jeżeli lubisz zagadki na dzień dobry i Alicje w Krainie czarów to może Ci sie spodobać. Na początku też byłam dosyć sceptycznie nastawiona, ale się przełamałam i nie za bardzo żałuję kasy na te dwa tomy. ;)
(Chociaż przyznam, że pierwsza okładka do moich ulubionych nie należy xD + Nie przepadam za białymi garniturami.)
Ale spróbuj jak ja przeczytać pierwsze strony na stronie internetowej waneko lub po ang :)
Może mało osób kupuje serię na tym forum lub nie wiedzą co napisać by zachęcić? Mówi się trudno.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz sie 07, 2016 9:18 pm

JA AYA gorąco polecam. Nie potrafię zachęcać tak więc nie odpowiedziałam na pytanie. Niestety ma tylko 4 tomy. :(

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » ndz sie 07, 2016 9:37 pm

Cavaliere lubię zagadki i Alicję ;) Czytałam początek, ale trudno stwierdzić czy będzie dobre. Trochę za dużo też tam biszów. Pomyślę na tym tytułem, na razie mam co kupować. Dzięki dziewczyny za odzew :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt cze 09, 2017 11:18 pm

Seria podobała mi się od pierwszej strony. Kreskę też przypadła mi od razu do gustu. Ciekawe dlaczego jest tak mało opinii? Może niektórym osobom zraził początek? Na początku nie wiesz o co chodzi. Tak samo tytułowa Alicja nie ogarnia świata. W 9 tomie bardzo dużo się wyjaśnia, a potem w dalszych tomach dowiadujemy się więcej też o postaciach.
Właściwie to trudno jest mi się rozpisać.
Szkoda, że nie ma więcej o przeszłości pobocznych postaci. [spoiler]W realistycznym świecie pokazali trochę Królową Kier, Waleta oraz Marcowego Zająca, ale o Gąsienicy nie było nic. O Suśle nie wspominam, bo go już dawno uśmiercili. A Gąsienica pomimo ciężkich obrażeń przeżyła. :| [/spoiler]
Gadki Alicji 89 z Kapelusznikiem są świetne. :D Nie mam ulubionej postaci. Wszystkie lubię, a niektóre trochę bardziej.
Spodobała mi się tutaj wykreowana postać Lewisa i jego problemy. Końcówka trochę pozostawiła niedosyt mi, ale naprawdę malutki.
Polecam! :D

majalidia
Status: Offline

Are you Alice? - temat ogólny

Post autor: majalidia » ndz maja 20, 2018 1:43 pm

Cześć :)
Trochę odkopię ten temat, ale było wspomniane, że jest mało recenzji. Podsyłam tutaj link do mojej, która obejmuje całą serię. Jeśli macie dla mnie jakieś wskazówki, albo poprawki, to będę bardzo wdzięczna. Dopiero zaczynam :angel:

https://bebeebzzz.blogspot.com/2018/05/ ... alice.html

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Are you Alice? - temat ogólny

Post autor: eNeS » ndz maja 20, 2018 5:01 pm

No przede wszystkim to w swojej recenzji zdradzasz twist z gdzieś tak 6/7 tomu, więc go wywal.
Nie zaczynaj tekstu od "jest to", tylko jeśli już to "Aya jest (...)".
Zrezygnowałbym też z podziału recenzji na segmenty, bo Cię to ogranicza, a przez to o długości mangi wspominasz w dwóch różnych miejscach. To nie szkolna rozprawka, a luźny tekst w którym możesz chcieć powiedzieć coś więcej, pokazać swoją perspektywę.
"Cały świat przedstawiony poznajemy z perspektywy głównego bohatera. Mężczyzny o imieniu Alicja (sic!) który w niewiadomy sposób trafił do Krainy Czarów." - to powinno być jedno zdanie. Generalnie staraj się pisać dłuższe zdania (ale bez przesady) i mniej chaotycznie. W segmencie o postaciach zaczęłaś je wyliczać, po czym zaczęłaś o czymś innym i potem znowu wróciłaś do wyliczanki. No i najpierw napisałaś, że postaci poboczne są nierozwinięte, a 2 linijki dalej, że każda ma opowiedzianą historię. Trochę niespójne. Mocniej argumentuj to co piszesz, świat nie trzyma się kupy, czyli budowa świata ssała? Było jeszcze parę rzeczy typu "bardziej dogłębnie", ale to tak przy okazji.
Nie wiem na ile pisanie to Twoja pasja, a ile bazgranie z nudów raz na jakiś czas, ale zakładam, że jesteś młodą osobą, więc po prostu pisz więcej, czytaj więcej. Cała reszta przyjdzie z czasem, bo rzeczy, które Ci wypomniałem wynikają z nieobycia z pisaniem. Styl, czy lepsze formułowanie myśli przyjdzie z doświadczeniem. Internet jest pełen recenzji, daj czytelnikowi powód by chciał zobaczyć co Ty masz do powiedzenia.
(Trochę powiało moralizatorsko, więc pamiętaj, że jestem tylko randomem z internetu, nie piszę prawdy obiecanej i zrobisz jak uważasz :v)
Nie wiem czy to offtop, sry?

majalidia
Status: Offline

Are you Alice? - temat ogólny

Post autor: majalidia » ndz maja 20, 2018 8:43 pm

@eNeS
Bardzo Ci dziękuję <3 Raczej dużo czytam, ale muszę chyba więcej raczy czytać to, co napisałam. Już koniec offtopu, ale naprawdę jestem wdzięczna za takie porady. Nie obrażam się ani nic <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Are you Alice?"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości