Strażnik domu Momochi - temat ogólny

Temat o wszystkim, co dotyczy tej mangi
Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr mar 11, 2015 3:19 pm

Zapodaję dla porównania okładkę wydania Viz Media, żeby inni nie musieli szukać (rzeczywiście bardzo fajna). Z kolei tu macie wydanie francuskie, niezbyt ładne moim zdaniem.

A powiększony format oznacza wymiary Silver Spoona czy coś mi się pokręciło?

I jeszcze jedno pytanie: na naszej okładce "stempelki" też będą lekko przezroczyste, jak na tej japońskiej, czy jednak nie (zdaje się, że nie, ale to może być wina pliku)? U nas niby prawie nic te numerki nie zasłaniają, ale po prostu fajniej wyglądają te delikatnie prześwitujące.
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2015 3:25 pm przez Mai-Takeru, łącznie zmieniany 1 raz.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » śr mar 11, 2015 3:25 pm

okładka Vizu rzeczywiście fajna, podtrzymuje to co napisałam powyżej, polski logotyp jest do bani, tytuł ma trzy wyrazy, a propozycja Waneko wygląda jakby miał jeden wyraz i jakiś nieistotny dopisek...

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr mar 11, 2015 3:33 pm

Dahlia pisze:podtrzymuje to co napisałam powyżej, polski logotyp jest do bani
Wyrocznia rzekła, więc zmieniać bo pioruny w was walną. :lol: Dla mnie wersja Viza ma tak napstrzone, że bardziej się już nie da i wolę polską wersję, w której tekst przynajmniej nie zasłania rysunku.

Zanim ktoś się przyczepi, że hejcę czyjeś zdanie, polecam porównać zdania:
Obrazy Picassa są do bani. - Obrazy Picassa mi się nie podobają.
i pomyśleć które wyraża opinię, a które robi z autora samozwańczą wyrocznię. :wink:

No i, khem, pewnie polecą na mnie gromy, ale ja w brelach za grubych do 'piłowania' szkieł doskonale widzą cały tytuł... :P
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2015 3:45 pm przez Likorys, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr mar 11, 2015 3:40 pm

Likorys pisze:Dla mnie wersja Viza ma tak napstrzone, że bardziej się już nie da i wolę polską wersję
Dla mnie podobnie. Polska wersja podoba mi się najbardziej z tych, które znalazły się w tym wątku. Na sam tytuł najpewniej kiedyś się skuszę, ale najwcześniej jak nadrobię inne zaległości. W każdym razie również lubię tematykę yokai i chętnie się w coś z nią związanego zaopatrzę :)

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr mar 11, 2015 3:46 pm

mika pisze:
Likorys pisze:Dla mnie wersja Viza ma tak napstrzone, że bardziej się już nie da i wolę polską wersję
Dla mnie podobnie. Polska wersja podoba mi się najbardziej z tych, które znalazły się w tym wątku. Na sam tytuł najpewniej kiedyś się skuszę, ale najwcześniej jak nadrobię inne zaległości. W każdym razie również lubię tematykę yokai i chętnie się w coś z nią związanego zaopatrzę :)
Mnie o dziwo też zaczął ten tytuł trochę interesować. Czy Waneko wie, ile jest planowanych tomów, albo jest w stanie podać chociaż przybliżoną ich liczbę? To mogłoby wpłynąć na moją decyzję.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr mar 11, 2015 4:18 pm

Polska okładka najładniejsza z tych wszystkich tu podlinkowanych. Ślicznie to wyszło, teraz jeszcze bardziej chcę to kupić :D
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr mar 11, 2015 4:25 pm

Co do logotypu to mam wątpliwości, ale całość okładki podoba mi się chyba najbardziej - kolorystycznie trzyma klimat, nie włazi na okładkę w taki sposób jak w innych przypadkach, a to jeden z ważniejszych dla mnie elementów, bo ilustracje okładkowe manga mnie przepiękne! No i jako, że rozważałam zakup to cieszy mnie informacja o powiększonym formacie :D - według mnie będzie świetnie pasował do tej mangi.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr mar 11, 2015 4:54 pm

Carnivall, chyba 4 albo 6 tomów wyszło w tej chwili, ale nie wiem czy wiadomo ile ma być.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr mar 11, 2015 5:04 pm

Polska okładka i logo wypadają słabo zarówno przy amerykańskiej, jak i francuskiej. Jakoś loga tam są bardziej ambitne.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr mar 11, 2015 5:56 pm

IMO (muszę to napisać, bo jeszcze ktoś zacznie się czepiać, przecież opinii nie wyrażam w swoim imieniu...) najciekawiej wygląda okładka amerykańska, ale najlepsze logo należy do francuskiej. Ta druga byłaby idealna, gdyby nie przycięli obrazka, ale wtedy musieliby zmieniać logo... coś za coś...
Polska w porównaniu do tej dwójki wygląda biednie, jednak oryginalna wersja też jest bardzo prosta. Może i w tym leży jej urok? Sam obrazek wystarczająco przykuwa uwagę.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr mar 11, 2015 6:49 pm

Francuska jest moim zdaniem tragiczna, zbyt wydziwiana (przypomina mi trochę czcionkę Kuroshita), więc wolę naszą wersję, ale nadal mnie to nie przekonało do zakupienia mangi. :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr mar 11, 2015 7:01 pm

Mi się za to francuska podoba,ale nasza też niezła :) Nie zamierzałam kupować,ale skoro powiększony format to się zastanowię.Zwłaszcza,że nie wiadomo na ilu tomach się skończy.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr mar 11, 2015 8:45 pm

Chyba bym wolała tytuł w poziomie niż w pionie, ale i tak mi się ogólnie podoba ;)
Obrazek

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » śr mar 11, 2015 10:01 pm

Jak dla mnie nasza okładka jest całkiem niezła, ale nie jakaś znowu wyjątkowa. Nie mam do niej większych zastrzeżeń, oprócz czcionki, która z nieokreślonego powodu mi nie pasuje. Jednak muszę przyznać, że okładka od Viz Media nieznacznie ją przewyższa. Moim zdaniem ładniej została zagospodarowana (czcionka, tytuł w poziomie, nazwa autora, która na naszej jest mało czytelna).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr mar 11, 2015 10:03 pm

Akiho pisze:Chyba bym wolała tytuł w poziomie niż w pionie, ale i tak mi się ogólnie podoba ;)
Mi też :P

kiri
Status: Offline

Post autor: kiri » czw mar 12, 2015 6:54 pm

Okładka bardzo mi się podoba, ale nie pasuje mi ten "Strażnik" w tytule, o wiele bardziej podobał mi się "Demoniczny książę".

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw mar 12, 2015 7:03 pm

kiri pisze:Okładka bardzo mi się podoba, ale nie pasuje mi ten "Strażnik" w tytule, o wiele bardziej podobał mi się "Demoniczny książę".
Tylko z tego 'księcia' niespecjalnie zły gość. Demoniczny to w ogóle nie jest.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » czw mar 12, 2015 7:45 pm

Czaję, że "demoniczny książę" był chyba w oryginalnym tytule (chyba, już nie kojarzę), ale "strażnik" naprawdę lepiej pasuje pod względem fabularnym, bo gościu po prostu no, ten, strzeże tego domu i tyle. :lol:

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » czw mar 12, 2015 10:04 pm

Mai-Takeru pisze:ale "strażnik" naprawdę lepiej pasuje pod względem fabularnym, bo gościu po prostu no, ten, strzeże tego domu i tyle. :lol:
Czyli że cieciem jest? To może zastanowię się nad tą mangą, bo o demonicznym cieciu jeszcze nie czytałam! :D
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » czw mar 12, 2015 10:50 pm

Raczej takim ochroniarzem, co to złe duchy z posesji wygania. Chociaż ma w sobie i coś z ciecia, bo sam mieszka w tym domu. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Strażnik domu Momochi"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość