Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn sty 11, 2016 2:10 pm

To kompletnie osobna seria (anime Umineko jest niestety o wiele mniej udane niż Higurashi). Pojawiają się w niej postacie z Cykad, ale nie wnoszą nic do wcześniej przedstawionej historii.

Awatar użytkownika
marakeusz
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 02, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marakeusz » pn sty 11, 2016 2:19 pm

Przede wszystkim Umineko jest anime takim sobie. Klasyczny przykład sytuacji, w której wciska się fabułę o ogromnej liczbie wątków w zbyt małą liczbę odcinków. Moim zdaniem Higurashi w miarę był ok (dla fana horroru, czyli dla mnie, wręcz ekstra). Ale każdy arc Umineko powinien mieć kilkanaście odcinków (a najlepiej całą serię - serio, to, jak Umineko jest dużą historią w porównaniu do Higurashi, jest niesamowite). Tak się nie stało i widzimy kilkanaście postaci biegających bez ładu i składu (a ich los nikogo nie rusza, bo brak tła).


Wracając do pytania - Umineko rzuca pewną perspektywę na wydarzenia z Higurashi i jest to pewien smaczek, ale nie jest to istota tej historii i jeśli ktoś jest zainteresowany tylko Higurashi to niech przeczyta artykuł na wiki. Do czego jednocześnie zachęcam jak i odradzam. Zachęcam, bo jest duża szansa, że to, co ktoś przeczyta, będzie tak zakręcone, że sięgnie po umineko. A odradzam, bo jednak 1. epizod Umineko warto poznać z "czystą kartką".

LunaWillow
Status: Offline

Post autor: LunaWillow » pn sty 11, 2016 2:58 pm

Cavaliere pisze:Mam pytanie odnośnie serii. Właśnie skończyłam oglądać anime Higurashi i natknęłam się na tytuł "Umineko no naku koro ni" czy ta seria jest jakoś powiązana z Higurashi? Czy wyjaśnia coś jeszcze? (Lub przez lekkie podobieństwo tytułów coś sobie ubzdurałam xD)
Ci sami autorzy, ale inna seria. Choć jakieś powiązania z Higurashem tam są (nie wiem do końca jakie, bo nie oglądałam/czytałam/grałam w Umineko).

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn sty 11, 2016 3:25 pm

Z tego co się natknąłem w internecie ludzie doszukują się powiązań, na pewno coś się znajdzie jednak z grubsza to inne historie, za anime nie warto się zabierać z dwóch prostych powodów: Skutecznie niszczy materiał źródłowy, jest nie skończone, najlepiej zabrać się za Visual Novel lub mange.


Od siebie dodam że samo założenie Umineko bardziej mi się podoba niż Higurashi, ale to tylko moje subiektywne odczucie.
Obrazek

ShameOnYou
Status: Offline

Post autor: ShameOnYou » pn sty 11, 2016 6:00 pm

Widzę, że nikt o tym jeszcze nie pisał :). W maju wyjdzie 8-odcinkowa drama, Higurashi no Naku Koro ni. Więcej informacji można uzyskać np. na animenewsnetwork.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn lut 15, 2016 4:45 pm

Zastanawialiście się żeby księgi odp w Cykadach zrobić czarne? Na półce fajniej by się rozróżniało i od razu można sięgnąć po 1 księgę pytań i odpowiedzi bez zbędnego szukania. :D Pozdrawiam!

[Madziozord] HUE. HUE, HUE... oczywiście że ODPOWIEDZI będą miały inny kolor grzbietu... Albo czarny, albo.... CZERWONY ( jak dla mnie czerwony jest przeepicki)

Grzecznie pytam, acz zirytowany już nieskrycie.

Co to ma znaczyć.

PS Dla niewtajemniczonych grzbiety odpowiedzi są czarne. Ale ktoś tu chce się bawić w Waneko wydanie 2k16 i malować po swojemu. Tak wnioskuje, chciałbym się mylić i nadinterpretować. Ale po tym co się wyprawia ostatnimi czasy wole być hm, zapobiegliwy.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lut 15, 2016 7:41 pm

Spokojnie, dopiero to rozważają. Nie wiem jak oryginał, ale amerykańskie wydania są szare przy czym pytania mają czarny pasek, a odpowiedzi biały. Nasza wersja wygląda znacznie lepiej. Zostawiłbym to grafikom Waneko. Raz już dali radę, nie widzę przeszkód aby nie dali rady ponownie.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lut 16, 2016 12:14 am

Wszystkie odpowiedzi z serii głównej mają czarny, z układem jako odwrotność pytań - ułożeniem i kolorystycznie.

Owszem udało im się logo, ale grafikom Waneko można wypomnieć też troche tych rzeczy "nie udanych do końca". A takie kombinowanie, gdzie zawsze zasłaniają się "w oryginale byłszcząca to my mamy błyszczącą; w oryginale to, to i my zostawiamy", irytuje. Nie lubię ingerencji dla własnego widzimisię czy na zasadzie "bo przecież będzie ładniej".

Zresztą tej dyskusji w ogóle nie powinno być, a grzbiety na wzór DW powinny być z oczywistości czarne i białe. No ale z tą serią takie cyrki, że nie powinno mnie dziwić dochodzenie nowej trupy.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt lut 16, 2016 11:32 am

Mephisto pisze:
Zastanawialiście się żeby księgi odp w Cykadach zrobić czarne? Na półce fajniej by się rozróżniało i od razu można sięgnąć po 1 księgę pytań i odpowiedzi bez zbędnego szukania. :D Pozdrawiam!

[Madziozord] HUE. HUE, HUE... oczywiście że ODPOWIEDZI będą miały inny kolor grzbietu... Albo czarny, albo.... CZERWONY ( jak dla mnie czerwony jest przeepicki)

Grzecznie pytam, acz zirytowany już nieskrycie.

Co to ma znaczyć.

PS Dla niewtajemniczonych grzbiety odpowiedzi są czarne. Ale ktoś tu chce się bawić w Waneko wydanie 2k16 i malować po swojemu. Tak wnioskuje, chciałbym się mylić i nadinterpretować. Ale po tym co się wyprawia ostatnimi czasy wole być hm, zapobiegliwy.
Jeszcze nawet nie mamy umowy na księgi odpowiedzi, więc nie zaczęliśmy planować co i jak będzie z kolejnymi tomami. Plus przecież jest napisane, że "albo albo" i to że komuś u nas podoba się pomysł czerwonych grzbietów to nie znaczy, że takie będą na 100%, już przyklepane, załatwione, nie da się odkręcić, będą czerwone i kropka. Więc tak, to lekka nadinterpretacja którą, mam nadzieję, wyjaśniłem.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lut 16, 2016 2:17 pm

wataken pisze:Więc tak, to lekka nadinterpretacja którą, mam nadzieję, wyjaśniłem.
Dziękuje.

Tak jak mówie, wolę zapobiegać, a przynajmniej zaznaczać, że może się to komuś nie spodobać.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz lut 21, 2016 4:13 pm

Błagam, postarajcie się z 22 stroną z drugiego tomu Tatarigoroshi (scena z Riką w świątyni, jak ktoś chce poszukać). Bardzo ważna i dobrze narysowana scena, a łatwo to zniszczyć.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 21, 2016 4:25 pm

Katori pisze:Błagam, postarajcie się z 22 stroną z drugiego tomu Tatarigoroshi (scena z Riką w świątyni, jak ktoś chce poszukać). Bardzo ważna i dobrze narysowana scena, a łatwo to zniszczyć.
Haha xD normalnie ruch społeczny przeciw samowoli onomatopejowej Waneko?:P

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw mar 03, 2016 1:24 pm

Waneko - jak "Księga Złamanego Grzbietu" będzie miała dodruk, to dacie znać, okej? :wink:
(Tom 2 nosi tytuł: "Księga Zachachanej Strony" :P )

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw mar 03, 2016 1:36 pm

Dodruk się szykuje

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw mar 03, 2016 2:23 pm

Ineluki pisze:Waneko - jak "Księga Złamanego Grzbietu"
...
(Tom 2 nosi tytuł: "Księga Zachachanej Strony" :P )
Hahaha, dobre :lol:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw mar 03, 2016 2:51 pm

Canis pisze:
Ineluki pisze:Waneko - jak "Księga Złamanego Grzbietu"
...
(Tom 2 nosi tytuł: "Księga Zachachanej Strony" :P )
Hahaha, dobre :lol:
Ta szczerość :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw mar 03, 2016 4:20 pm

kuras pisze:Dodruk się szykuje
W takim przypadku to dobrze, że zrezygnowałam z kupna. Poczekam na poprawną wersję.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » czw mar 03, 2016 5:07 pm

Czyli pierwsza ksiega dostanie poprawiona wersje? Szkoda ze wlasnie ja kupilem.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » czw mar 03, 2016 5:12 pm

Velsu pisze:Czyli pierwsza ksiega dostanie poprawiona wersje? Szkoda ze wlasnie ja kupilem.
Po prostu czytaj ostrożnie, a wszystko będzie w porządku ;) Ja tak zrobiłem i grzbiet jest w stanie idealnym.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » czw mar 03, 2016 5:14 pm

Boje sie ze jak zaczne sie ostroznie obchodzic z jedna, to przejdzie to potem na nastepne az wkoncu skoncze na woreczkach próżniowych albo dublach:P

Z natury jestem kolekcjonerem i dbam o rzeczy, a obiecalem sobie ze mangi bede normalnie uzytkowal bez spinania sie co 5 minut czy nie wyginam kartki :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość