Gdy zapłaczą cykady - Księga uprowadzenia przez demony

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gdy zapłaczą cykady - Księga uprowadzenia przez demony

Post autor: Mephisto » śr wrz 30, 2015 5:09 pm

Obrazek

Ten tom trafi w Wasze ręce już 30 października 2015.

Ps. Dla osób, które dodawałyby kiedyś następne obwoluty cykad - pamiętajcie, że tu nie ma numeracji.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr wrz 30, 2015 6:19 pm

Chciałam założyć temat :evil: Co do obwoluty to mi się podoba i nie mam żadnych uwag. Dobra robota =D>

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr wrz 30, 2015 6:42 pm

To jest dla mnie wielka niewiadoma. Czy może ktoś mi powiedzieć: Warto? Nie oglądałam jeszcze anime, chociaż mam w planach. Powiem tak, ciekawi mnie bardzo mocno tytuł, ale nie wiem czy aż na tyle, żeby go zakupić :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr wrz 30, 2015 6:46 pm

Jeżeli ciekawi cie tytuł ale nie wiesz czy na tyle czy go kupić to zapraszam do zapoznania się z anime (ignorując trochę bardziej luźny klimat z pierwszego odcinka), jest to teraz najważniejsza dla mnie premiera a czekam na nią niecierpliwie od momentu kiedy dowiedziałem się że zostanie wydana, cena którą zaprezentowało również nam Waneko jest bardzo korzystna dlatego polecam. W moim przypadku jest to jedno z ulubionych anime.

Obwoluta okej, nie mogę się doczekać premiery, jeszcze miesiąc. :D
Obrazek

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr wrz 30, 2015 9:55 pm

Bardzo fajna obwoluta, choć zmieniłbym układ autorów na grzbiecie na pionowy.

Trzeba kupić. ;)

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw paź 01, 2015 7:45 am

Białe grzbiety, nie spodziewałam się, ładnie będzie.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » ndz lis 01, 2015 6:41 pm

Eh. Od zapowiedzi tego tytułu zastanawiam się czy brać. Nie oglądałem anime, ale słyszałem dużo głosów że dobre to jest. Polecacie? Czy lepiej sobie odpuścić? Niby po opisie wygląda zachęcająco. Ktoś pomoże mi zadecydować? ;d

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz lis 01, 2015 7:34 pm

Moja ocena może być trochę nieobiektywna ponieważ to jedno z moich ulubionych anime (Dodam że mangi nie znam ale fabuła jest taka sama tylko więcej szczegółów, dlatego jest to manga której najbardziej teraz wyczekuję).

Higurashi to w sumie było jedno z moich pierwszych anime, włączyłem to bez większych wymagań, a po odpaleniu obudziłem się dwa dni później. Fabuła w tym tytule jest mocno pogmatwana i podzielona na części PYTANIA + ODPOWIEDZI. Anime miało świetny klimat mocno tajemniczy i niepokojący, w mandze będzie ciężej to stworzyć ale zobaczymy (Nie czytam kompletnie skanów), genialne w tym tytule jest coś co strasznie lubię, nie masz wszystko wyłożone na tacy i tworzysz swoje teorie co się tam dzieje, zastanawiasz się nad tym, strasznie lubię taką formę odbioru utworu a patrząc na wszystkie anime które dotychczas oglądałem jest tego dosyć mało. Tytuł nie jest jakiś super drastyczny ale jednak występuje tam trochę takich scen więc jak tego nie lubisz i unikasz, to z góry możesz skreślić, początek w anime, (Jakiś 1 odcinek) w mandze pewnie też bardzo skutecznie zwodzi widza, że będzie to jakaś sielankowa seria więc nie warto dać siebie oszukać. Przepraszam że kieruję swoją opinię głównie przez pryzmat anime ale mangi nie znam i bardzo na nią czekam, a z zasady nie czytam skanów a tylko to co mogę faktycznie kupić i dotknąć, jak nie jesteś pewien to warto zobaczyć kilka odcinków (lub całą serię) anime, pomimo średniej warstwy technicznej (Anime jest wykonane trochę budżetowo co po prostu widać w animacji i kresce) strasznie przyjemnie się ogląda. No i w wydaniu od Waneko cena też strasznie zachęca do zapoznania się z tym tytułem.

Takie luźne wypociny z mojej strony może ci trochę pomogą w podjęciu decyzji.
Obrazek

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » pn lis 02, 2015 9:02 am

Kakaladze W sumie to mnie zachęciłeś. Odtrąca mnie tylko widok tych dziewczynek. Wiem że to pozory ale jednak.

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » pn lis 02, 2015 8:11 pm

Ciekawa propozycja, sporo słyszałem o tym tytule i również jestem zainteresowany.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt lis 03, 2015 9:07 am

Ja natomiast miałam styczność tylko z mangą. Na początku jest sielankowo, a później atmosfera się zagęszcza.
Kakaladze pisze:klimat mocno tajemniczy i niepokojący, w mandze będzie ciężej to stworzyć ale zobaczymy
Uważam, że im się to jak najbardziej udało.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt lis 03, 2015 1:32 pm

Tak się zastanawiałam, tak się zastanawiałam, że w końcu dołożyłam do zamówienia. :D Skusiłam się dobrymi opiniami, a że w połowie przyszłego roku nie będę już miała praktycznie co zbierać, to fajnie wypełni lukę, jeśli mi się spodoba. ;)

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » czw lis 05, 2015 10:13 am

Jeżeli komuś spodobało się anime to może być już tylko lepiej, moja osobista skala ocen przedstawia się tak i powinna mniej więcej ukazać jak duży jest przeskok treści/jakości :

LN / VN 9/10 > Manga 6.5-7/10 > Anime 4/10.

Oczywiście, nie oznacza to, że anime jest słabe, tylko że moje odczucia do anime mocno spadły bo zapoznaniu się z mangą i z novelką.
The one who speaks with trees.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw lis 05, 2015 2:02 pm

Fotki z twittera wydawnictwa jakby co :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw lis 05, 2015 2:08 pm

Nie, żebym się czepiał, ale podział wyrazu "kłamiesz" jest niezgodny z zasadami języka polskiego.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lis 05, 2015 3:18 pm

Ja też nie żebym się czepiał, ale estetycznie rozłożenie tego słowa leży.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw lis 05, 2015 5:05 pm

Mi się po za rozłożeniem tekstu nie podoba użyta czcionka - jest za mało wyrazista jak na takie wyrażenie i mimikę postaci :/ można to było zrobić dużo lepiej. By oddawało więcej emocji.

Ale wydanie wygląda na całkiem spoko. Nie zamierzam kupować tej mangi, ale cieszę się z ludźmi, którzy na nią czekali - to zawsze jeden popularny i wyczekiwany w Polsce tytuł więcej.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw lis 05, 2015 5:16 pm

Ładnie wygląda ten tomik, nie mogę się doczekać aż go dostanę w swoje ręce. Ale najbardziej czekam na Watanagashi-hen (dryfującą bawełnę). Ach jeszcze 3 miesiące.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lis 05, 2015 5:40 pm

A więc jednak nie udało im się poradzić sobie z tą sceną. Smutek.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lis 10, 2015 4:55 pm

A jak niby byłoby lepiej? Nie mieli chyba za bardzo innej możliwości ułożyć tego słowa.
Ciągle zastanawiam się nad kupnem... ale chyba do listopadowej paczki póki co nie wejdzie. Muszę się jeszcze zastanowić... ech gdzie te czasy gdy człowiek brał wszystko co choć trochę mu się podobało :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości