Gwiazda spadająca za dnia #1

Forum ogólny o mandze Hirunaka no Ryuusei
sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pn kwie 25, 2016 3:30 pm

Elumin pisze:
Katori pisze:Pytanie do tych, którzy czytali po raz pierwszy - jak wrażenia? Warto kupić?
Nie wiem jak odnośnie polskiej wersji, ale dla mnie jak czytałem (scany jeszcze zanim waneko ogłosiło) do dość podobne do Ao Haru Ride, tyle że znacznie lepsze (dałem 9+ na malu chyba). Ale mi się AHR średnio podobało.
Dokładnie, nawet lepsze niż Ścieżki :). Tutaj więcej się dzieje i jest ciekawiej.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt kwie 26, 2016 10:59 pm

Tomik przeczytany. Ot, szojka. Sympatyczna. Nie nastawiałam się na efekt "WOW" więc nie jestem zawiedziona. Chyba nawet brakowało mi takiej spokojnej opowieści nieco w starszym stylu. Ta manga, i "kreskowo" i fabularnie kojarzy mi się z tymi starszymi szojkami. Wszystko dzieje się bez pośpiechu, nie ma przedramatyzowania, proporcje między poważnymi momentami a elementami komediowymi są wyważone, a bohaterowie są sympatyczni. Nie ma (póki co) motywu uganiania się za główną bohaterką stada chłopaków. Dobra, jest zarysowany trójkącik aczkolwiek myślę, że wszystko szybko się rozwiąże. Mam nadzieję, że [spoiler]Mamura będzie z Yuyuką. I będzie szczęśliwy. A z Suzume będą po prostu przyjaciółmi. Bez zbędnych dram[/spoiler]. Mamy tu parę ogranych motywów, jak np. zła koleżanka, która nie jest do końca taka zła :wink: ale w ogóle mi to nie przeszkadza.

Nie pasuje mi tylko główna para. Obie postaci są sympatyczne i obie z miejsca polubiłam. Relacja uczeń-nauczyciel mi nie przeszkadza. Różnica wieku może razić (a raczej fakt, że Suzume ma lat 15, a Shishio 24. Jakby to było, powiedzmy - 20 i 29 to nie byłoby sprawy) ale w sumie w takim "Dengeki Daisy" było podobnie. Nie wiem, może w DD mi to nie przeszkadzało, bo Kurosaki był nieco dziecinny i tym samym byli z Teru na "podobnym poziomie"? Shishio wydaje się mimo wszystko bardziej "dorosły", a Suzume to jednak typowa piętnastolatka. W tej chwili nie mogę sobie wyobrazić, jak mógłby wyglądać ich związek, o czym mieliby rozmawiać i jak spędzać wspólnie czas. Może autorka mnie zaskoczy w przyszłych tomach. To mój jedyny zarzut do tego tytułu.

Wydanie w porządku. Jakieś tam prześwity zauważyłam, ale nie były one bardzo mocne. Tłumaczenie również mi się podoba. Jedynie na stronie 94 muszę wytknąć błąd ortograficzny - "alkochol"... Poza tym okej.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw kwie 28, 2016 6:49 pm

Wasze opinie zachęcają, ale widziałem w empiku i bardzo się cieszę, że nie kupiłem, bo pomniejszony format. Bardzo źle mi się w nim czyta, myślałem cały czas, że będzie standardowy. To samo z Królem Róż.

EDIT: Na stronie jest wyraźnie napisane "format standardowy". Może się czepiam, ale powinno być napisane co innego.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw kwie 28, 2016 6:55 pm

Y? A ten mniejszy format to nie jest właśnie formatem standardowym?

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw kwie 28, 2016 6:57 pm

Format standardowy to taki, jak w Horimiyi, Orange, Tasogare itd.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw kwie 28, 2016 7:40 pm

Sam byłem w szoku jak to widziałem, na początku myślałem że to tylko iluzja optyczna, format zdecydowanie za mały, nie przyjazny czytaniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw kwie 28, 2016 7:52 pm

Wszystkie szojki waneko mają taki format. Wysokość jest taka sama co w standardowym, a szerokość identyczna co w najmniejszym wanekowym formacie. Mnie się wygodnie czytało zarówno Gwiazdę jak i ŚM.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw kwie 28, 2016 7:53 pm

Ścieżki też maja ten format i czytało się ok. Uważam nawet, że ten format do nich pasował, ale to chyba taki wyjątek... ^^"
Skoro nie ma różnicy w cenie między powiększonym a standardowym, to w sumie wolałabym ten powiększony.
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw kwie 28, 2016 8:43 pm

A dobra, załapałem, myślałem, że masz na myśli powiększony jako standardowy.
Czy mi się wydaje, czy nie było mowy przypadkiem, że już żadna manga nie będzie w formacie ścieżkowym? Kiedyś była jakaś taka dyskusja, nie wiem czy nie przy okazji wydania Orange, które też miało być w takim formacie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw kwie 28, 2016 8:46 pm

Też mnie denerwuje taki wąski format w Gwieździe czy Requemie. Orange jest shoujo a miał szerszy format tak jak np. Kuroshitsuji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw kwie 28, 2016 9:52 pm

Marei pisze: Czy mi się wydaje, czy nie było mowy przypadkiem, że już żadna manga nie będzie w formacie ścieżkowym?
Było coś takiego, pamiętam.
Przy Ścieżkach mi ten format pasował, ale już w takim Requiemie są strasznie poucinane obrazki, bo się nie mieszczą na kartkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw kwie 28, 2016 10:25 pm

Właśnie też skądś pamiętam, że format Ścieżek miał być nieużywany w następnych mangach. Może jeszcze nie jest ze mną tak źle.
Katori pisze:Format standardowy to taki, jak w Horimiyi, Orange, Tasogare itd.
Ja już nie wiem który format jest który, skoro Horimiya, Orange oraz Gwiazda spadająca za dnia i Król Róż mają ten sam format, czyli standardowy >_<

Alajla
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 14, 2014 3:39 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alajla » pt kwie 29, 2016 12:48 am

Sama wyjątkowo tego formatu nie lubię i przez niego chcę się przerzucić na amerykańskie wydanie Requiemu (plus zadecydowało wiele innych czynników, ale to nie ten temat). Tym bardziej mi szkoda, że został użyty i w tej mandze, bo ta jest dość sympatyczna i zamierzam ją zbierać :?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw maja 12, 2016 7:59 pm

Kupiłem w sumie nie wiem po co...
Chwilowo mam jakiś przesyt romansów, do tego motywu uczeń-nauczyciel jestem mocno uprzedzony. I chyba to jest powód dlaczego wrzuciłem sobie to do koszyka, logika w moim wykonaniu, epickość.

Początek nawet nie zły, tylko jak pomyślę że to nauczyciel to tylko tak zgrzytnę zębami.
W sumie nawet polubiłem tego biednego chłopaka blondyna i czuje że wybrałem po prostu źle...

Czyta się w sprawnie i przyjemnie jak na razie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt maja 13, 2016 4:47 am

Kupiłam, przeczytałam i zapowiada się nieźle. Związek nauczyciel - uczennica mi nie przeszkadza, pod warunkiem, że będzie dobrze wymyślony przez autorkę, a jak narazie było całkiem ok.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Gwathgor
Status: Offline

Gwiazda spadająca za dnia #1

Post autor: Gwathgor » pn paź 02, 2017 8:45 pm

Nie planowałam nigdy tej serii, przeczytałam pierwszy tomik w zasadzie przypadkiem, nie spodziewałam się, że mi podejdzie, a tu proszę :D Na razie portfel i tak mi ledwie dyszy, ale jeśli dalej będzie równie przyjemnie na pewno kiedyś postawię całą serię na półce.
Tylko okładka pierwszego tomu niezbyt mi się podoba, chyba najmniej ze wszystkich, które do tej pory widziałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gwiazda spadająca za dnia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości