Gangsta - temat ogólny

Tu piszcie o Gangsta, jeśli chcecie. A pewnie chcecie, co nie?
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Gangsta - temat ogólny

Post autor: wataken » wt sie 11, 2015 3:44 pm

Temat do dyskusji ogólnej dotyczącej mangi Gangsta
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt sie 11, 2015 4:17 pm

To ja bym chciała przypomnieć pytanie, które padło w "nowe mangi Waneko"
Mai-Takeru pisze:Może się skuszę, jeśli ktoś bardziej obeznany w temacie byłby mi w stanie powiedzieć, czy Alex z czasem wykształca jakikolwiek charakter. Poza tym jak na razie to poza robieniem za self-insert dla czytelnika, jej znaczenie dla fabuły było zerowe i strasznie mnie to irytowało.
Ktoś, coś?
Obrazek

Juta
Status: Offline

Post autor: Juta » wt sie 11, 2015 7:48 pm

Sądzę, że Alex jest po to aby pokazać relacje jakie miał Nico z inną kobietą, która mieszkała z Benriya. To po pierwsze. Po drugie, tak, wyrabiaj się jej charakter. W dalszych rozdziałach mangi zaczyna się więcej mówić o Alex.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sie 11, 2015 9:58 pm

Juta pisze:Sądzę, że Alex jest po to aby pokazać relacje jakie miał Nico z inną kobietą, która mieszkała z Benriya. To po pierwsze. Po drugie, tak, wyrabiaj się jej charakter. W dalszych rozdziałach mangi zaczyna się więcej mówić o Alex.
O, w takim razie w wolnym czasie zabiorę się za drugi tomik Gangsta i kto wie, może nawet spodoba mi się na tyle, żeby to kupować. Ciekawe, czy nie przegną z kolei z mocarnością Nico. :P Dzięki za odpowiedź!

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt sie 11, 2015 10:25 pm

Mai-Takeru pisze:
Juta pisze:Sądzę, że Alex jest po to aby pokazać relacje jakie miał Nico z inną kobietą, która mieszkała z Benriya. To po pierwsze. Po drugie, tak, wyrabiaj się jej charakter. W dalszych rozdziałach mangi zaczyna się więcej mówić o Alex.
O, w takim razie w wolnym czasie zabiorę się za drugi tomik Gangsta i kto wie, może nawet spodoba mi się na tyle, żeby to kupować. Ciekawe, czy nie przegną z kolei z mocarnością Nico. :P Dzięki za odpowiedź!
Oglądam te skoki po dachach i już mi te nieśmiertelne Ramsztajnery z DOGSów się normalniejsze wydają.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 15, 2015 7:46 pm

mysz pisze:
Mai-Takeru pisze:
Juta pisze:Sądzę, że Alex jest po to aby pokazać relacje jakie miał Nico z inną kobietą, która mieszkała z Benriya. To po pierwsze. Po drugie, tak, wyrabiaj się jej charakter. W dalszych rozdziałach mangi zaczyna się więcej mówić o Alex.
O, w takim razie w wolnym czasie zabiorę się za drugi tomik Gangsta i kto wie, może nawet spodoba mi się na tyle, żeby to kupować. Ciekawe, czy nie przegną z kolei z mocarnością Nico. :P Dzięki za odpowiedź!
Oglądam te skoki po dachach i już mi te nieśmiertelne Ramsztajnery z DOGSów się normalniejsze wydają.
No ja do teraz zastanawiam się jakim cudem taka manga jak Gangsta w ogóle powstała :lol: śmierdzi plagiatem na kilometr xD i te draaaamy ^^

Juta
Status: Offline

Post autor: Juta » sob sie 15, 2015 8:20 pm

Grey pisze:No ja do teraz zastanawiam się jakim cudem taka manga jak Gangsta w ogóle powstała :lol: śmierdzi plagiatem na kilometr xD
Rozumiem, że jest podobne do Dogs i za to też uwielbiam tą serię, ale żeby od razu wyjechać z plagiatem? To już przesada. Nawet nie lekka. Wiem, że Japonia posiada inne prawa dotyczące plagiatu. Jednak dlatego, że przypomina to Dogsy nie znaczy od razu, że jest to zrzyna z tej jakże pięknej serii.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr sie 26, 2015 6:13 pm

Coż pozycje są nie, że AŻ tak bardzo podobne ale podobne są...
Grey pisze:śmierdzi plagiatem na kilometr xD i te draaaamy ^^
Juta pisze:Rozumiem, że jest podobne do Dogs i za to też uwielbiam tą serię, ale żeby od razu wyjechać z plagiatem? To już przesada
Uważam, że LEKKĄ kopia jest. Weźmy pod uwagę że DOGS powstał w 2005 roku, natomiast Gangsta w 2010.
Źródło: Baka-Updates


Żeby nikogo nie zrażać od tytułu, Gangsta jest pozycją dobra. Naprawde bardzo fajna historia (Tak, czytałam oba, i DOGS, (które oczywiście zbieram) i Gangsta by nie było, że nic nie wiem na temat obu :lol: ) i fajni bohaterowie, ale dla mnie to nie to samo jak DOGS. Nie ma tego "czegoś" co zachęciło by mnie do kupna.
To moja własna opinia.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt wrz 25, 2015 8:05 pm

Będzie do GANGSTA plakat, albo coś w tym stylu? >_<''

[Jonas] Myślałem aby zamiast plakatu dać mini słowniczek języka migowego a la Gangsta, czyli jak "wymigać" takie rzeczy jak "dzień dobry", "dziękuję", "zabić" i inne takie. Co myślicie o takim pomyśle?
Jestem za.
I to szczerze mówiąc może by poświęcić stronę czy dwie w każdym tomie na to?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt wrz 25, 2015 8:28 pm

Ale to by był japoński język migowy (czyli takim jakim posługuje się Nicolas?) czy polski migowy? :p
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob wrz 26, 2015 1:18 am

Jeśli faktycznie zostanie pomysł ze słowniczkiem to biere prenumerate.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz wrz 27, 2015 4:52 am

Angu pisze:Ale to by był japoński język migowy (czyli takim jakim posługuje się Nicolas?) czy polski migowy? :p
Z japońskiego nie byłoby u nas żadnego pożytku, przy polskim istniałaby większa od zera szansa na to, że komuś rzeczywiście to pomoże.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » ndz wrz 27, 2015 1:30 pm

Ale gdyby był po japońsku to można by było tłumaczyć sobie samemu kwestie Nicolasa.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz wrz 27, 2015 1:32 pm

A może oba? :P

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz wrz 27, 2015 9:30 pm

Ten który myśli pisze:Ale gdyby był po japońsku to można by było tłumaczyć sobie samemu kwestie Nicolasa.
A czy w ogóle jest ruchy w komiksie są zgodne z japońskim językiem migowym, czy jest to wyłącznie taka licencia poetica? Przy Hikari to Tomoni spotkałem się z opiniami lekarzy zawodowo zajmujących się autyzmem - oraz rodziców opiekującymi się takimi dziećmi - że pokazane w mandze sytuacje są całkowicie zgodne z objawami występującymi przy tej chorobie.
Gangsta to chyba nie ta liga...

Rzecz jeszcze w tym, że pokazane w mandze zdania czy zwroty będą zgodne z japońskim językiem, co oznacza tyle, że tego po prostu samodzielnie się nie ogarnie...

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn wrz 28, 2015 3:21 pm

Jego kwestie są już tłumaczone, dlatego ja ta bym się nie napalał na japoński słowniczek. Raczej będzie albo polski migowy albo... angielski, ponoć jest mocno rozpropagowany w Polsce i sporo osób go używa. Plus może się przydać za granicą w razie czego, no nie? Na strony pod koniec tez nie ma szans, bo nie zawsze byłyby jakieś wolne stronice do wykorzystania w tym celu.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Ayoma
Status: Offline

Post autor: Ayoma » pt paź 16, 2015 7:41 pm

Trochę z pupy, ale mam nadzieję, że słowo benriya tłumaczone nie będzie, bo ci wszyscy fachowcy i najemnicy z jakimi się już spotkałam nie brzmią najlepiej. Poza tym benriya nadaje kimatu :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt paź 16, 2015 7:52 pm

Ayoma pisze:Trochę z pupy, ale mam nadzieję, że słowo benriya tłumaczone nie będzie, bo ci wszyscy fachowcy i najemnicy z jakimi się już spotkałam nie brzmią najlepiej. Poza tym benriya nadaje kimatu :)
Klasyka xD

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt paź 16, 2015 8:27 pm

I znowu się zaczyna =D>
Obrazek

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pt paź 16, 2015 8:35 pm

Ayoma pisze:Trochę z pupy, ale mam nadzieję, że słowo benriya tłumaczone nie będzie, bo ci wszyscy fachowcy i najemnicy z jakimi się już spotkałam nie brzmią najlepiej. Poza tym benriya nadaje kimatu :)
<facepalm>
Tak, nadaje klimatu - klimatu odosobnienia, bo znają to słowo tylko ci, którzy znają już mangę. Rozumiem, że chcesz utrudnić poznanie mangi nowym czytelnikom? :roll:
Myślałby kto, że się z czasem nauczą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gangsta"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości