E-manga FAQ

Czemu sprzedajecie mangi za pomocą sklepu play.google.com a nie XXX lub YYY?

Wybór sposobu dystrybucji nie był do końca zależny od nas, mianowicie musiała to być platforma oferująca ochronę sprzedawanych pozycji za pomocą DRM. Jest to jedyny sposób zabezpieczeń, na który zgadza się strona japońska, inne sposoby sprzedawania mang w wersji elektronicznej (bez DRM) są dla strony japońskiej nie do zaakceptowania.

Czy planujecie mangi innych wydawnictw?/inne mangi od Shueishy?

Na pewno będziemy stale dodawać kolejne tomy i tytuły od Shueishy, co do innych wydawnictw to na razie nie mamy jeszcze zawartej z nikim innym umowy na e-mangi. Z tego powodu na mangi innych wydawnictw trzeba będzie trochę poczekać.

Czy będziecie w ten sposób sprzedawać wasze starsze mangi (np. GTO, Vampire Knight, Paradise Kiss i inne)?

Na pewno jest to ciekawy pomysł, ale należy pamiętać, że po pierwsze na każde wydanie elektroniczne należy załatwić nową, osobną, licencję (co może trochę potrwać), dodatkowo na razie koncentrujemy się na uzupełnieniu oferty naszych tytułów od wydawnictwa Shueisha, kiedy już się z tym uporamy to pewnie weźmiemy się za inne tytuły.

Czemu „okładkowa” cena waszych e-mang to 15,99zł za tom, a nie [tu wstaw niższą cenę]?

Obecnie nasze e-mangi są dostępne za 11,99 zł / tom, więc nie trzeba płacić 15,99zł. Dodatkowo na cenę wpływa stawka VAT, jaką objęte są e-mangi i e-booki. Wynosi ona 23%, więc sporo więcej niż w przypadku książek, komiksów i mang (gdzie VAT wynosi 5%). Jak łatwo się domyślić ogranicza nam to mocno pole manewru, jeżeli chodzi o ceny.

Czy wasze e-mangi będą dostępne w innych serwisach, np. Apple Store?

Google Books jest również dostępne w Apple Store. Wystarczy wyszukać aplikacji Google Books na Apple Store.