Kilka słów w kwestii e-mang i kolejne pozycje

Po ostatnim ogłoszeniu startu sprzedaży naszych mang w formie elektronicznej pojawiło się sporo pytań co do tego, dlaczego wybraliśmy akurat taką formę dystrybucji i czy planujemy sprzedawać mangi również na innych platformach, czy dodamy też inne tytuły, czy będzie możliwość kupna e-mang w postaci PDFów…

Było tego sporo, postanowiliśmy więc poświęcić temu problemowi osobny post, w którym spróbujemy możliwie wszystko wyjaśnić.

 

Czemu sprzedajecie mangi za pomocą sklepu play.google.com a nie XXX lub YYY?

Wybór sposobu dystrybucji nie był do końca zależny od nas, mianowicie musiała to być platforma oferująca ochronę sprzedawanych pozycji za pomocą DRM. Jest to jedyny sposób zabezpieczeń, na który zgadza się strona japońska, inne sposoby sprzedawania mang w wersji elektronicznej (bez DRM) są dla strony japońskiej nie do zaakceptowania.

Czy planujecie mangi innych wydawnictw?/inne mangi od Shueishy?

Na pewno będziemy stale dodawać kolejne tomy i tytuły od Shueishy, co do innych wydawnictw to na razie nie mamy jeszcze zawartej z nikim innym umowy na e-mangi. Z tego powodu na mangi innych wydawnictw trzeba będzie trochę poczekać.

Czy będziecie w ten sposób sprzedawać wasze starsze mangi (np. GTO, Vampire Knight, Paradise Kiss i inne)?

Na pewno jest to ciekawy pomysł, ale należy pamiętać, że po pierwsze na każde wydanie elektroniczne należy załatwić nową, osobną, licencję (co może trochę potrwać), dodatkowo na razie koncentrujemy się na uzupełnieniu oferty naszych tytułów od wydawnictwa Shueisha, kiedy już się z tym uporamy to pewnie weźmiemy się za inne tytuły.

Czemu “okładkowa” cena waszych e-mang to 15,99zł za tom, a nie [tu wstaw niższą cenę]?

Obecnie nasze e-mangi są dostępne za 11,99 zł / tom, więc nie trzeba płacić 15,99zł. Dodatkowo na cenę wpływa stawka VAT, jaką objęte są e-mangi i e-booki. Wynosi ona 23%, więc sporo więcej niż w przypadku książek, komiksów i mang (gdzie VAT wynosi 5%). Jak łatwo się domyślić ogranicza nam to mocno pole manewru, jeżeli chodzi o ceny.

Czy wasze e-mangi będą dostępne w innych serwisach, np. Apple Store?

Na razie możemy powiedzieć  tylko, że może. Na pewno będziemy przyglądać się innym opcjom dystrybucji, więc o ile na danej stronie/serwisie można korzystać z DRM, to jest on teoretycznie w kręgu naszego zainteresowania.

 

Jak już wspomnieliśmy będziemy stale poszerzać naszą ofertę e-booków. Jutro dodamy do niej kolejne tomy serii DOGS.

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to dajcie znać w komentarzu – będziemy aktualizować ten post w razie potrzeby.

8 odpowiedzi na “Kilka słów w kwestii e-mang i kolejne pozycje”

 1. 123 pisze:

  Nawet nie wiem co to DRM :p

  • Tayuya pisze:

   DRM- zarządzanie prawami cyfrowymi
   To taki system zabezpieczeń, który ma służyć ochronie praw autorskich. Ma on np. ograniczyć możliwość wykonywania kopii danych oraz ich modyfikacji.

 2. In-tan pisze:

  Przepraszam za takie głupie pewnie pytanie, ale w kwesti e-booków i e-mang jestem kompletnie zielona – to znaczy, że nie ma możliwości zapisu kupionych mang na czytniku?
  Nigdy nie kupowałam na play.google.com i nie wiem jak to tam wygląda…

  • Waneko pisze:

   Niestety nie. Istnieje aplikacja Książki Google Play na androida, przez którą można wygodnie czytać i zapisać w bibliotece tej aplikacji.

 3. Alexandrus888 pisze:

  Nie orientuję się w japońskich wydawnictwach =_= Które tytuły wydane/wydawane przez Waneo pochodzą od wydawnictwa Shueisha?

  • Waneko pisze:

   Proszę 🙂 Ao No Exorcist. Bakuman, DOGS, Gwiazda spadająca za dnia, Rock na szóstkę, Przyjaciółki, Kurokos Basket, Ścieżki Młodości – Ao Haru Ride, Tokyo Ghoul, Tokyo Ghoul light novel, Hatsukoi Limited, Time Killers, Kagen no Tsuki, Seraph of the end

 4. Aoi55 pisze:

  A może by tak podokańczać powolutku Wasze niedokończone serie z ostatnich lat, w np. mniejszym nakładzie, zamiast kombinować na dłuższą metę z e-bookami :”D? (mówię tu o np. Cat Shit One czy Tu Detektyw Jeż) Choć wydania mogłoby być w sumie formie elektronicznej :”3 * ja bym jednak wolała tomikowe*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.