Nasze plany wydawnicze (i nie tylko) na wrzesień

september2013

Jak co miesiąc mamy dla Was zestawienie naszych nadchodzących premier i innych informacji o których warto wiedzieć. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na naszą wrześniową nowość: Ao No Exorcist, której pierwszy tom dotrze do nas 20 września (a już od jakiegoś czasu można przeczytać online przykładowe strony z tego tomu: LINK) oraz na rozstrzygnięcie wakacyjnego konkursu, którego wyniki ogłosimy 4 września.

PS. Okładkę 11 tomu Special A wrzucimy na sieć jak tylko będziemy mogli. Zdobywanie do niej akceptacji od strony japońskiej trwa o wiele dłużej niż zazwyczaj co spowodowało niestety lekką obsuwę (nie wpłynie ona jednak w żaden sposób na datę premiery mangi – ta jest niezagrożona)

24 odpowiedzi na “Nasze plany wydawnicze (i nie tylko) na wrzesień”

 1. Marajoshi pisze:

  A czy AoE będzie sprzedawana w Empikach?

 2. Marajoshi pisze:

  I szacując, przez jaki czas (ile lat) będzie się zbierać AoE?

  • Waneko pisze:

   Ciężko powiedzieć, na razie wiemy tylko tyle, że jest na chwilę obecną w Japonii 11 tomów, my polskie wersje będziemy wypuszczali co dwa miesiące aż nie dogonimy oryginału a potem przejdzie to zapewne w 3-4 tomy na rok. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że seria ma nie być dłuższa niż 30 tomów.

   • Marajoshi pisze:

    *AnE*
    Czyli, że przez jakieś.. 7-8 lat? ;o

    • Mitsuki pisze:

     Dużo. Ale skoro tom co dwa miesiące, no to będzie 6 tomików rocznie. :3 Więc te 11 tomów zbierzemy w… eee…2 lata chyba, o ile umiem liczyć. ; )

     • Makoto pisze:

      Tak a potem kolejne 15 do 20 tomów, przy tempie wydawniczym 3-4 tomy rocznie dodatkowe 5 lat żeby skompletować. Czyli łącznie 7 lat.

 3. Suyu pisze:

  Czy wysyłacie mangi za granicę?

  • Waneko pisze:

   Tak, choć tylko przy pomocy Poczty Polskiej, przy zamawianiu przez nasz sklepik przy wyborze adresu cennik wysyłki powinien zmieniać się automatycznie i pokazywać ile dokładnie wyniesie wysyłka do danego kraju.

 4. kuniii pisze:

  Yaaaay! Ale zaciesz :3
  Btw, dział DODRUKI leży 😉

 5. Mitsuki pisze:

  Hje Hje, Madoka 😀
  A bierzecie pod uwagę tytuł Puella Magi Oriko Magica i Puella Magi Kazumi Magica? (bo co do Different Story już wiem… 🙂

 6. Sumomo pisze:

  Oczywiście jak zwykle czekam na DD xD. Coraz bliżej koniec. I z moich obliczeń wychodzi, że ostatni tomik będzie w maju :).

  Waneko… wiecie może kiedy będzie premiera 15 tomiku, w Japonii? 🙂

 7. Normi-chan pisze:

  o rany..4 tytuły do kupienia *.* do widzenia moje pieniądze >.<

 8. Lilith pisze:

  Mam pytanie, czy docelowe strony w Ao no będą miały identyczny tekst jak w przykładzie? Trochę boli mnie tłumaczenie “diabeł”. Jakoś zawsze ta nazwa bardziej kojarzyła mi się z samym szatanem niż z jednym z jego “krewniaków” ;x
  Ale co będzie to będzie, i tak Ao no kupię ^^

 9. Veroannette pisze:

  Odliczam dni do Karnevala. Tyle dobrego, że po drodze Madoka będzie do kupienia.
  Mam takie pytanie kompletnie nie na temat, ale, że dzisiaj mi się przypomniało, to zadam tutaj – czy są jakieś szanse, że kiedyś wydacie mangę Cardcaptor Sakura? Bo wiem, że kiedyś część ukazała się w Mangamixie.

  • Makoto pisze:

   A nie jest czasem tak, że manga jednego twórcy wydawana w jednym magazynie, nie może zostać wydana przez dwóch wydawców? Znaczy Sakura jest została stworzona przez Clampa i wydawana przez Kodansha, tak samo jak X, więc o Sakurę raczej należy prosić JPF. Tak mi się przynajmniej wydaje.

   • Veroannette pisze:

    Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam twoją wypowiedź, ale… nie neguję możliwości wydania tego tytułu przez JPF. Postanowiłam zadać pytanie tutaj, ponieważ wiem, że kiedyś były plany wydania CCS właśnie przez Waneko i jedynym czego chciałam się dowiedzieć było, czy plany te są jeszcze chociażby w najmniejszym stopniu aktualne.

    • Makoto pisze:

     Sorki za zawiłość 😀 A co do twojego pytania jeśli pozwolisz podczepię się z pytaniem o Magic knight rayearth 😀

 10. Shinonome pisze:

  Madoka, Karneval i DD … tyle dobroci w jednym miesiącu ^^ To takie wynagrodzenie za to, że skończyły się wakacje, tak? 😀 Niestety swoje mangi zobacze dopiero po 20, bo chcę kupić trzy w jednym czasie. Ale czekam wytrwale!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.