Projekt “Tuszem na papierze”

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza do udziału w projekcie „Tuszem na Papierze – świat oczami mangaków”. Naszym celem jest pokazanie jak różnorodny jest świat japońskiego komiksu.

Zaczynamy już w te wakacje, razem z dwunastoma sylwetkami dwunastu mangaków tych znanych i tych troszkę już zapomnianych, ale wszystkich wartych uwagi.

Z naszych artykułów czytelnicy dowiedzą się, kim z zawodu chciał być Yukito Kishiro, kto swego czasu wygrywał konkursy na najbardziej irytującą postać kobiecą oraz co sprawiło, że Osamu Tezuka został nazwany „Ojcem mangi” i wiele, wiele więcej. Artykuły będą ukazywać się do końca wakacji.

Natomiast na jesieni ruszamy z cyklem wykładów on-line głównie dla bibliotekarzy, choć zapraszamy wszystkich chętnych, o mandze w Polsce i w Japonii. Będzie naprawdę ciekawie!

Dołączcie do nas na stronie:

Tuszem na papierze – Mangacy z naszego regału

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Nasi patroni:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.