Start zbierania Waszych prac do Mangamiksu Neo # 2

Pierwszy numer wskrzeszonego jak feniks z popiołów (odrodzonego?) Mangamiksu Neo przyniósł nam i Wam zbyt dużo dobrej zabawy, więc chyba nikogo nie dziwi, że wracamy do tego pomysłu, prawda? Zaczynając od dzisiaj startujemy z pracami nad Mangamiksem Neo # 2, ale ile byśmy się nad nim nie napracowali, to i tak bez narysowanych przez Was mang cały nasz wysiłek pójdzie na marne.

Poniżej ci z Was, którzy chcieliby spróbować swoich sił w trudnej sztuce tworzenia mang które inni będą później oglądać i oceniać, znajdą wszelkie potrzebne Wam informacje:

 • Długość nadsyłanych prac: około 25 stron (w tym OBOWIĄZKOWO jedna strona poświęcona na okładkę z tytułem pracy, nazwiskami/ksywkami autora/autorów. Rzeczy takie jak linki do DeviantArta lub innych stron oraz kilka ewentualnych słów od autorów można umieścić na osobnej, ostatniej, “kartce”) Długość pracy nie decyduje o jej publikacji, jeżeli coś jest dobre i fajne a ma tylko 5 stron to zostanie opublikowane. Z drugiej strony ponad 30 stron będzie już lekką przesadą, ale w wyjątkowych okolicznościach jak najbardziej możemy się na coś takiego zgodzić.
 • Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy jego praca jest “dostatecznie dobra”, to zawsze może najpierw wysłać wstępny szkic/pomysł na scenariusz i kilka wstępnych rysunków – postaramy się jakoś pomóc/poradzić. Oczywiście możemy też dawać takie porady osobom, które podesłały już gotowe prace, ale nie gwarantujemy, że starczy nam na to czasu.
 • Megaważnasprawa: prosimy dwa razy sprawdzać, czy w Waszych pracach nie ma literówek i innych błędów językowych. Jeżeli sami macie z tym problemy, to poproście jakiegoś bardziej obeznanego z j. polskim znajomego, aby Wam z tym pomógł.
 • Tak, można zrobić ciąg dalszy pracy, którą opublikowano w 1 numerze MM Neo, tak samo można wziąć tą samą historię i narysować ją od nowa (i skorzystać z większej wolności, jaką oferuje nowy, większy, limit stron) W przypadku kontynuacji spróbujemy w jakiś sposób podlinkować
 • Słusznie zauważyliście, że nie ma sensu ograniczać Was do tworzenia mang tylko w układzie japońskim, dlatego zmieniliśmy tą zasadę i można rysować jak się chce: w układzie japońskim lub europejskim. Trzeba tylko zaznaczyć kierunek czytania, aby czytelnicy nie czuli się zagubieni.
 • Dodatkowo, w swojej pracy nie można wykorzystywać postaci z mang, muszą to być oryginalni, stworzeni przez Was, bohaterowie. Tak więc doujin z Naruto odpada,
 • Format nadsyłanych prac: A4, jeżeli praca jest rysowana/malowana, to prosimy o wysokiej jakości skany. Prosimy też postarać się nie wysyłać zbyt ciężkich plików.
 • Prace nadsyłamy na adres mailowy: mmneo@waneko.pl
 • Termin nadsyłania gotowych prac: do końca czerwca 2015
 • Jeżeli czyjaś praca nie zmieści się w 2 numerze MM Neo, to “przejdzie” ona do numeru 3.
 • Pomyślimy nad jakąś formą “uhonorowania” najlepszych prac
 • W razie jakiś dodatkowych pytań/nieścisłości proszę pisać w komentarzach, na bieżąco będziemy uaktualniać ten post.

Z innych informacji związanych z rozwojem MM Neo – poza pracami polskich rysowników będzie on też zawierał całkiem sporo tekstów (np. recenzji), choć część rysowana w dalszym ciągu będzie głównym “składnikiem” MM Neo. Więcej informacji w swoim czasie.

mm neo 2 promo

 

44 odpowiedzi na “Start zbierania Waszych prac do Mangamiksu Neo # 2”

 1. Ai-lana pisze:

  Ooo miło, że dajecie tyle czasu, a myślałam, że proszenie was o 2 miesiące będzie przesadą xD A czy będzie jakieś wyłanianie najlepszego/ych komiksów czy już odeszliście od formy konkursu?

  • Waneko pisze:

   Na razie nie będzie to konkurs, choć myślimy czy nie dałoby się jakoś uhonorować najlepszej pracy? Może ankieta dla czytelników, w której będą wybierać najciekawszą pracę? Się zobaczy

   • Carnivall pisze:

    Ankieta czy lajki na facebooku to nie jest dobry sposób na wyłanianie zwycięzcy, bo będzie to konkurs nie komiksowy, a o to, kto ma więcej znajomych.

 2. Shio pisze:

  Jeśli to żart na pierwszego kwietnia, to się chyba popłaczę. xD

  • Ciel pisze:

   Dziwnie Waneko nie dementuje Twojej wypowiedzi, więc niestety chyba 1 kwietnia jedynie tu zadziałał, w drugim wydaniu 🙁

 3. Eiko pisze:

  Nie mogę się doczekać. Z większą ilością stron jest szansa na naprawdę ciekawe historie 🙂
  I jeszcze taka drobna rada: uważam, że dobrym pomysłem byłoby ujednolicenie kierunku czytania. Od prawej do lewej czy od lewej do prawej. W poprzednim MM Neo było to trochę mylące. Nigdy nie wiedziałam czy ten komiks mam czytać tak czy tak i musiałam to wyłapywać z kontekstu.
  A jeśli nie chcecie wprowadzać takiego ograniczenia, to przynajmniej niech przed każdym komiksem będzie mała notka odnośnie kierunku czytania.

  • Waneko pisze:

   Słuszna uwaga, zapomniałem o tym. Już dodane.

   • Carnivall pisze:

    No cóż, wygląda na to, że kontynuacja mojej pracy do mangamixu nie trafi, oryginalnie rysowałam ją od prawej lewej do prawej i następna część czytana innym systemem nie ma najmniejszego sensu. Szkoda.

    • Waneko pisze:

     Hmmm, to już druga taka osoba… Może coś zmienimy w tej zasadzie, pomyśli się.

     • DarkNighty pisze:

      Można byłoby podzielić numer na dwie połowy (pewnie nierówne). Pierwsza z komiksami od lewej do prawej, druga z pracami czytanymi w odwrotnym porządku.
      Dwie czyste strony, z krótką instrukcją dla czytelnika, rozdzieliłyby dwie połowy i nikt nie powinien mieć problemu.

 4. Otai pisze:

  Auć, zabolał mnie obowiązek rysowania na modłę japońską :/ To znaczy, że będę musiała narysować jakąś nową historię, bo wszystkie, które chcę rozwijać i kontynuować później mają w planach normalny układ, bo nie zamierzam ich publikować poza Europą X;;;D

 5. Ukno pisze:

  Chyba się zainteresuję i spróbuję coś nabazgrolić, może a nóż się komuś spodoba 🙂
  Swoją drogą, manga musi być naszym oryginalnym pomysłem czy może to być doujinshi?

 6. X pisze:

  może tym razem wezmę udział 🙂

 7. kufukuu pisze:

  Yey! Na pewno znowu wezmę udział : ) Ten Mangamix Neo to naprawdę dobry pomysł, który pozwala rozwijać się rysownikom : D
  Ale wszystkie nadesłane prace bd publikowane czy bd jakieś wykluczać?

  • Waneko pisze:

   Cóż, jakieś naprawdę słabe słabe prace raczej się w nim nie znajdą. Ale jak ktoś ma wątpliwości, to niech najpierw wyśle szkic/pomysł i ocenimy czy warto się męczyć.

 8. Satros pisze:

  Hmmm… czy w Mangamixie będą tylko mangi, czy coś takiego jak nowelka/light novel też ma szansę się złapać? 😀

 9. Lidsan pisze:

  Super by było jakby to kiedyś było wydrukowane

  • Waneko pisze:

   Sporo prac jest w kolorze, więc trochę dużo by to kosztowało 🙂 Ale tak, to też i moje marzenie 🙂

   • Shio pisze:

    może fajnym pomysłem byłoby wydrukowanie chociaż tych “zwycięskich” komiksów (jeśli mangamix przybierze formę konkursu)

 10. Misuzu pisze:

  czy może to być praca bazująca na jakiejś mandze? Przykładowo o świecie ninja, takim jak w naruto, tylko bez postaci z tej mangi? Mam na myśli, że odbywałoby się to w przeszłości, albo przyszłości….

  • Waneko pisze:

   Znaczy, w tym samym świecie co Naruto? Z tymi samymi miastami, klanami i tak dalej? Jeżeli tak to pomysł niestety odpada… Wszysto musi być własne, choć można się wzorować.

 11. Hik pisze:

  Pomysł mi sie mega podoba :3 Jest gdzieś jeszcze możliwość przeczytania pierwszego wydania?

 12. Kla pisze:

  Czyli można wysłać od razu gotową prace? W pierwszym wydaniu warunkiem przejścia było zrobienie poprawek według wskazówek wiec wole zapytać xD

 13. Monikaaaa pisze:

  Gdzie można pobrać Mangamiks Neo 1? Bo po kliknięciu w link wyskakuje mi błąd :/

 14. kazda pisze:

  Kochani, takie pytanko: Chciałabym skorzystać z opcji “porada”, jednak na 100% nie wyrobię się z rysowaniem żeby załapać się do drugiego numeru mangamiksu – czy mimo to będę mogła przesłać scenariusz i szkice w czasie trwania tej edycji, a w razie odpowiedzi “warto nad tym popracować” działać sobie na spokojnie i gotowy twór zgłosić dopiero w następnej? Nie chciałabym tworzyć na szybko, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie… A nie mam dość pewności siebie, żeby zaczynać rysować na serio bez Waszego akceptu 🙂

 15. lunatyk pisze:

  Czy po wysłaniu prac autorzy zachowają do nich prawa autorskie?

 16. buka pisze:

  ale te prace musza byc zrobione na komputerze czy ręcznie też moga być? i np potem tylko jakieś dobre zdj albo skan?

 17. AbstraJulia pisze:

  A tak właściwie to jest jakieś ograniczenie, ile mang można wysłać? *-* (sen mi niemiły xD)
  I jeszcze jedno – jeśli się np. wyśle jedną mangę zrobioną z kimś w duecie, można wysłać jeszcze jakąś zrobioną całkowicie samodzielnie?

 18. AnonimowyCzłowiek pisze:

  Czy prace mogą być wykonane w całości w kolorze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.