Plany Waneko na luty + przesunięcie daty wydania Special A 2

Od teraz na początku każdego miesiąca na naszej stronie znajdziecie krótkie streszczenie naszych planów wydawniczych, spis konwentów na których planujemy być oraz inne ważne wydarzenia które będą miały miejsce w ciągu danego miesiąca. Tyle słowem wstępu, oto  nasz plan na ten miesiąc….

 

Zapowiedzi mangowe:

 • Yami no Matsuei 12
 • Special A 2 *
 • Kuroshitsuji 3
 • Highschool of the Dead 5

 

Dodruki:

 • Yami no Matsuei 2, 3, 4
 • Video Girl Ai 1
 • GTO 1
 • Paradise Kiss 1
 • Wampirzyca Karin 1
 • Saiyuki 5
 • Jak Powstaje Manga 8

 

Konwenty na których będziemy:

 •  Love 3 we Wrocławiu ( 11-12 lutego)
 •  Chibicon: Love Edition w Zgierzu (18 lutego)

 

*W wyniku błędu drukarni w dużej części tomików Special A 2 pojawił się dosyć poważny błąd, mianowicie niektóre strony zostały nierówno przycięte i jest to bardzo wyraźne.

Wielokrotnie zapewnialiśmy Was, że naszym celem jest dostarczenie Wam jak najlepszych jakościowo mang i mamy tu na myśli zarówno jakość tłumaczenia jak i wydania i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nie jesteśmy w stanie oszacować jaki procent tomików został błędnie wydrukowany i czy nie występują w nich inne błędy, dlatego też zdecydowaliśmy się na wycofanie całego nakładu i ponowne drukowanie całości.

Jeśli ktoś z was zakupił już ten tomik w Empiku zanim zaczęliśmy je stamtąd wycofywać i zauważył w swoim egzemplarzu podobny błąd, to oczywiście będziemy takie tomy wymieniać.

W związku z tą sytuacją przesunęliśmy datę wydania SA 2 na początek lutego. Cała ta sytuacja wpłynęła oczywiście na nasz kalendarz wydawniczy, zmiany powinny być widoczne w dziale Zapowiedzi na naszej stronie w ciągu najbliższych dni.

14 odpowiedzi na “Plany Waneko na luty + przesunięcie daty wydania Special A 2”

 1. Miki pisze:

  Uff… Już się bałam, że waneko przejmuje taktykę wiadomego wydawnictwa i ma zamiar opóźniać swoje nakłady, cieszę się, że to jednak taki rodzaj błędu a nie inny i , że robicie co w swojej mocy aby tomy były jak najlepsze 🙂 Z niecierpliwością czekam na 2 tom S.A i oby tak dalej, moim skromnym zdaniem, uważam waneko za najlepsze wydawnictwo w Polsce.

 2. Anka pisze:

  To są zapowiedzi na luty, tak?
  A gdzie jest Battle Royale ;(?

  • Waneko pisze:

   Battle Royale będzie w marcu, a raczej na samym jego początku, tak więc zbytnio się nie opóźni. Miał bowiem pierwotnie wyjść na przełomie lutego i marca.

 3. Milla pisze:

  Widzę, że pojawia się wiele ciekawych i pozytywnych zmian. Zwróciłabym jeszcze uwagę na przycinanie obwolut. niedawno widziałam w Empiku mangi o nierówno przyciętej obwolucie, – była o 2-3 milimetry obcięta za bardzo, zniechęciło mnie to przed kupnem tomiku pierwszego tomu SA.

 4. LilyRevenge pisze:

  Szkoda że znowu stało się coś co opóźniło nieco wydanie poszczególnych mang ;(. No ale to siła wyższa. Z drugiej strony widać że naprawdę staracie się aby trafiły do naszych rąk idealne tomiki *.*.
  No cóż dalej czekam na SA ^,..,^
  Pozdrawiam

 5. Kuroneko-sama pisze:

  Co do terminu BR nie mam zastrzeżeń, od początku nastawiałem się na marzec, natomiast interesuje mnie dodruk VGAi… czy będzie tylko na życzenie (jak miało być pierwotnie), czy też będzie dostępny w empikach i innych punktach sprzedaży? (Wciąż się wstrzymuję z zamówieniem, żeby nie płacić dwa razy za przesyłkę^^’…)

  • Waneko pisze:

   Dodruk Video Girl Ai nie będzie na życzenie, zamówiliśmy pewną ilość 1 tomu i będzie on dostępny u nas i w innych punktach sprzedaży, lecz raczej nie w Empikach.

 6. Kotlet pisze:

  A kiedy wyjdzie nowy tom Kuroshitsuji? Jest już jakaś konkretna data? To tak świetna Manga, że nie potrafię już się doczekać tomu trzeciego.

 7. bidubi pisze:

  Dzisiaj widziałem 2 tom, źle przycięty w radomskim Matrasie… Ale przycięte były źle tylko pierwsze strony 🙂

 8. takeoffka pisze:

  No dobra – a ja zadam inne pytanie – w zasadzie już ponad rok miesiąc w miesiąc jest obsuwa w terminie wydania dla tomu Yami no Matsuei – czy aby na pewno zamierzacie wydać ten tomik w lutym? Bo jak na razie ani nie wydaliście, ani na zapytanie mailowe o tą mangę nie odpowiedzieliście.. Pozdro.

  • Waneko pisze:

   Taki mamy plan – ciągłe opóźnienia z wydaniem mają wiele powodów, na przykład akceptacja okładki przez Japonię trwała 2-3 razy dłużej niż zazwyczaj, dodatkowo pewne kłopoty z wysyłaniem plików do drukarni… Sporo się tego w przypadku Yami 12 zebrało, ale już wszystko wyprostowaliśmy i na 99,99% Yami 12 wyjdzie w lutym.

 9. wodek21 pisze:

  a jeśli ktoś zakupił mangę Special A w Empiku źle przyciętą(bo nie sprawdziłam tylko od razu się do kasy rzuciłam by ją mieć),a zgubił paragon(zrobiła się czerwona)to co wtedy ta osoba musi zrobić?
  czy normalnie przyjmą ją bez paragonu do empiku czy raczej mogę sobie pomarzyć?

  • Waneko pisze:

   Najlepiej zrobić tak: proszę wysłać do nas pocztą zakupiony tomik i jak tylko dotrą do nas dobrze wydrukowane egzemplarze to na adres zwrotny podany na Pani liście wyślemy dobry egzemplarz. Proszę dla pewności do listu z zakupionym w Empiku wadliwym SA2 dołożyć krótka notkę wyjaśniającą sytuację, tak łatwiej będzie nam rozeznać się co, komu, gdzie i dlaczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.