Start konkursu Sekaiichi Hatsukoi

Słowo wstępu dla wszystkich zaprzysięgłych wrogów yaoi: spokojnie, aby wziąć udział w konkursie i żeby czerpać przyjemność z nagród nie trzeba być fanem mang z tego gatunku. 🙂

Tym razem konkurs będzie trochę bardziej skomplikowany niż ma to miejsce zazwyczaj (dzielić się będzie nawet na dwie fazy), ale też (naszym zdaniem) będzie naprawdę interesujący i jedyny w swoim rodzaju 🙂 Przy okazji: jest on skierowany raczej do osób, które interesują się rysunkiem i rysowaniem mang, bowiem polegać będzie na narysowaniu dla nas krótkiej mangi. Radzimy też DOKŁADNIE przeczytać cały regulamin konkursu.

 

Faza I – szkice, poprawki i rysowanie – do końca grudnia 2014

 • Temat konkursu: NARYSUJ SWOJĄ WŁASNĄ KRÓTKĄ MANGĘ! Wy przysyłacie nam swoje rysunki a my, a dokładniej rzecz biorąc para redaktorów Onodera Ritsu oraz Masamune Takano (główni bohaterowie mangi Sekaiichi Hatsukoi) ocenimy wasze nadesłane prace i odeślemy razem z proponowanymi przez nas poprawkami dotyczącymi kreski, fabuły czy rozkładu kadrów.
 • Aby ułatwić Wam pracę i ewentualne wprowadzanie poprawek najwygodniej będzie dla Was przysyłać na początku pracę w formie wstępnego szkicu a dopiero po otrzymaniu naszych poprawek wziąć się za zrobienie wszystkiego na 100% (kolorowanie, cieniowanie, itp., itd.)
 • Specyfikacje nadsyłanych prac: maksymalna ilość stron to 8, lecz nadsyłane prace mogą być zarówno 8 stronicowymi historyjkami jak i również krótkimi cztero-kadrowym (dajmy na to) paskami (tzw. yonkoma)
 • Tematem tej krótkiej mangi może być… dosłownie wszystko. Humorystyczna yonkoma, krótki yaojec, oparte na waszym życiu okruchy życia, nastawiony na beztroską nawalankę i obijanie mord potworom shounen, romantyczne i słodkie shoujo… Możliwości są naprawdę nieograniczone!
 • Nadsyłane prace mogą być kolorowe lub czarno-białe, do wyboru do koloru.
 • Praca może mieć więcej niż jednego autora, aczkolwiek ewentualną nagrodą trzeba się będzie podzielić.
 • Nadsyłane prace nie muszą koniecznie zawierać elementów yaoi/shounen-ai.
 • Mogą jednak przedstawiać sceny kwalifikujące daną pracę jako coś dla starszego czytelnika (seks, ostra przemoc i temu podobne),nie dyskwalifikuje to żadnej pracy ani nie zmniejsza jej szans na wygraną.
 • Jedna z ważniejszych kwestii – bohaterami Waszych mangi NIE MOGĄ BYĆ postacie z żadnej istniejącej już mangi. Tak więc akceptować będziemy tylko prace zawierające oryginalnych i stworzonych (narysowanych) własnoręcznie bohaterów. Tak więc sorry, ale doujiny Naruto x Sasuke lub Ciel x Sebastian odpadają 😉
 • Do drugiej fazy zakwalifikują się tylko zgłoszenia, których autorzy wezmą pod uwagę nasze poprawki dotyczące treści (a przynajmniej ich część)
 • W mailu z pracą powinno znaleźć się: imię nazwisko i/lub ksywa + jak ktoś chce link do strony domowej ze swoimi pracami czy innego Deviantarta.
 • OSTATECZNY TERMIN NADSYŁANIA PRAC TO KONIEC GRUDNIA 2014! (Mowa tu o wersjach już po wprowadzeniu naszych poprawek, w wyjątkowych przypadkach wydłużymy czas nadsyłania prac o kilka dni)

Faza II – ostatnie szlify i publikacja – do końca stycznia 2015

 • W trakcie II fazy konkursu zbierzemy wasze wszystkie najlepsze prace i opublikujemy je nie na naszej stronie czy Facebooku, ale na łamach powstałego specjalnie na potrzebę tego konkursu darmowego internetowego magazynu (którego nazwa robocza na tą chwilę to Mangamix Neo 🙂 ) Uprzedzając pytania: jego publikacja to, jak na razie, jednorazowy wyskok.
 • Przez styczeń 2015 będziemy razem z autorami pracowali nad ostatnimi nadprogramowymi poprawkami do ich krótkich mangi do końca miesiąca każdy z Was będzie miał możliwość ściągnięcia sobie magazynu (w formacie PDF) na swój komputer/smartfon/tablet/cokolwiek innego i przekonania się, co też takiego potrafią z siebie wykrzesać rodzimi rysownicy.
 • Prace “18+” publikowane będą w specjalnej wersji magazynu “dla dorosłych”, dostępnej równocześnie z normalną jego wersją.

Nagrody

 • Autorzy najlepszych/najciekawszych/najbardziej oryginalnych prac mogą liczyć na takie oto nagrody: 1 miejsce – bon do naszego sklepu o wartości 150 złotych, 2 miejsce – bon o wartości 100 zł, 3 miejsce – bon o wartości 50 zł oraz trzy specjalne wyróżnienia, których laureaci otrzymają po bonie o wartości 20 zł.
 • Osoby nagrodzone otrzymają od nas maila w tej sprawie w połowie stycznia.
 • Najciekawsze prace (nawet te nienagrodzone) zostaną opublikowane na łamach magazynu z imieniem i nazwiskiem/ksywką autora (o ile wyrazi taką chęć), dzięki czemu podziwiać je będą mogły tysiące ludzi!

Ważne informacje

 • Swoje prace należy wysyłać na adres: konkurs@waneko.pl
 • Gdyby ktoś z Was miał wątpliwość czy jego zgłoszenie dotarło, czy to co tworzy jest odpowiednie lub gdyby zbyt długo czekał na naszą odpowiedź to zawsze można się z nami skontaktować pod powyższym mailem, w komentarzach do tego i kolejnych postów o konkursie lub dzwoniąc do nas pod numer 22 665 22 87.
 • Jeżeli chcesz, aby w przypadku publikacji twoja praca została podpisana twoim imieniem/ksywką to zaznacz to w mailu.
 • Każda osoba może nadesłać tylko jedną pracę (choć można pracować w drużynie scenarzysta/rysownik a la Bakuman)
 • Prace mogą być rysowane/malowane ręcznie lub na komputerze.
 • Prace mogą być przysyłane WYŁĄCZNIE drogą elektroniczną.
 • Potrzebujesz motywacji/porady/nie wiesz co zrobić, aby twoja praca była lepsza a boisz się nas zapytać? Polecamy lekturę jakiegoś tytułu zajmującego się tematyką tworzenia mangi (np. wydane w naszym kraju “Życie – Opowieść Graficzna” autorstwa Yoshihiro Tatsumiego, wyd. Wydawnictwo Komiksowe) albo przeczytania jednego z wielu poradników dostępnych na sieci (np. TEN)

Uff, sporo tego 🙂 Na obecną chwilę chyba wszystko, w przypadku jakiś pytań/niedomówień będziemy na bieżąco aktualizować ten wpis. W najbliższym czasie spodziewajcie się też ogłoszenia konkursu z Kuroko’s Basket.

111 odpowiedzi na “Start konkursu Sekaiichi Hatsukoi”

 1. Otai pisze:

  Super podekscytowana jestem, bo w sumie tak czy siak rysuje wlasne fanmangi na boku *w*, nawet 1 pomysl jest “na tapecie” 😀

  • Otai pisze:

   I 8 stron ma byc juz z ewentualna okladka, tak? Czy mozna robic np. 8 stron, a okladke tak gratis poza konkursem ;D?

   • Waneko pisze:

    Chyba 8 stron to za mało, aby robić okłądkę, ale czemu nie – zrób ją a wtedy już się zastanowimy czy i w jaki sposób ją wstawić 🙂

  • Rinnall pisze:

   W sumie to tak sobie szukałam różnych konkursów itp o tematyce mangi i tu wpadłam . Teraz jak tak czytam to może by mi się udało coś naskrobać fajnego.. Ale czy można jeszcze wysyłać prace, znaczy.. tak np za 2-3 dni ? Jeślibym w ogóle wpadłby mi pomysł na takową mangę.

 2. SilveryFoxxx pisze:

  Świetny konkurs 🙂 Jaka szkoda, że nie potrafię na tyle dobrze rysować, by pokusić się o własną króciutką “mangę”, ale wszystkim biorącym udział życzę powodzenia 🙂

 3. mangi :) pisze:

  fajnie *u*

 4. k.x. pisze:

  Wow! Taki konkurs mi się podoba.
  P.S.Może nie umiem czytać, ale nie mogę doszukać się tu informacji o terminie nadsyłania prac 🙂

 5. Chilies pisze:

  “Nadsyłane prace nie muszą koniecznie zawierać elementów yaoi/shoujo-ai.” – chyba chodziło o shounen-ai, ale w sumie to nic nie zmienia 😉

 6. Naija1 pisze:

  A ważne jest czy układ będzie japoński (prawo-lewo)? Można dać europejski?

 7. Ai-chan pisze:

  Czyli że jak narysuje szkic i wyśle, to wy odeślecie z komentarzem co do poprawek? I czy to wszystko do końca grudnia? Sorki wole się zapytać niż źle zrobić 🙂

  • Waneko pisze:

   Zgadza się, komentarze postaramy się dać tak szybko jka praca przyjdzie na naszego maila

   • KaZa pisze:

    Wiecie, na co się porywacie? 😉 Dobrze, że jesteście na bieżąco z planem wydawniczym (a nawet premiery wychodzą wcześniej), to macie czas. Bardzo fajny pomysł, szkoda że jestem takim beztalenciem…

    • Waneko pisze:

     Wiemy, pracy będzie sporo, ale od czego są nadgodziny, prawda? 🙂

     • KaZa pisze:

      Och… To było smutne 🙁 Pozostaje mieć nadzieję, że będziecie czerpać przyjemność z całej zabawy, wtedy można i nadgodziny brać 😀

     • Waneko pisze:

      Spokojnie, lubimy naszą pracę i nawet odpisywanie na komentarze o 21;21 (jak w tym przypadku) nie jest niczym strasznym (a nawet raczej normalnym 🙂

 8. Carnivall pisze:

  Czy bohaterami muszą być ludzie?

 9. akairikorisu pisze:

  Czy jeden komiks może być tworzony przez 2-3 autorów? 🙂

 10. TomokoOko pisze:

  Wolę zapytać dla spokoju własnego i spokojnego snu raz w tygodniu.

  Co powinien zawierać poza pracą mail na konkurs?

  Huhu ale się napaliłam :3

 11. Psiak200 pisze:

  Czy obrazy przysyłanej mangi mają być zeskanowane czy zrobione np z aparatu? Do końca grudnia czyli np teraz wyśle wam szkic jakąs prace a wy każecie mi ją poprawić i wtedy dopiero mam czas do końca grudnia na poprawienie tak?

  • Waneko pisze:

   Najlepszy jest skan, zdjęcia z aparatu mają… Hmm… Słabawą jakość. Co do reszty pytania: przysyłasz nam pracę, my jak najszybciej ci ją odsyłamy z naszymi komentarzami i czekamy (do końca grudnia, w wyjątkowych przypadkach ciut dłużej) na poprawioną/finalną wersję

   • Psiak200 pisze:

    a ok to dziękuję, a mogę te wersje do poprawki wysłać zdjęciami z telefonu i dopiero jak do końca grudnia będę miała dokończyć i poprawić to wtedy bym zrobiła skany, bo nie mam skanera*mam popsuty*, a tak to jakoś spróbuję u koleżanki czy co załatwić…
    To mogę do was do poprawki zrobić zdjęcia jak najlepszej jakości aparatem?*postaram się*

    • Waneko pisze:

     Myślę, że można tak zrobić, w końcu to tylko wersja do poprawek. Ale zdjęcia mają być dobrej (w miarę) jakości, rozumiemy się? 😉

 12. kufukuu pisze:

  Ten konkurs jest świetny ! Zważywszy na to ,że chce kiedyś stworzyć komiks w stylu manga a to bd dla mnie dobry “trening” : )

  No ale i tak muszę zadać wam kilka pytań:
  *Czy przy waszych korektach bd wcielać się “w rolę” Onodery i Masamune? : D
  *Czy poprawki bd tylko pisemne czy też będzie zaznaczać na nadesłanych szkicach( jak to się robi profesjonalnie)?
  *Czy można kilka razy poprosić o korektę czy tylko raz?
  *Czy ten komiks musi mieć wyraźne zakończenie czy można go zakończyć jakimś urwanym wydarzeniem?
  *Czy gatunek musi być wyraźnie ukazany i czy można łączyć gatunki?
  No i trochę nie rozumiem tej drugiej fazy ….
  *Czy komiksy bd opublikowane w tym “magazynie” przed styczniowymi poprawkami czy po? Jakbyście mogli bardziej przybliżyć tą fazę byłabym wdzięczna.
  *Czy powstanie jakieś miejsce w którym bierni obserwatorzy konkursu bd mogli wypowiedzieć się na temat nadesłanych prac ?

  Ufff to chyba wszystkie XD Przepraszam za taką dużą ilość ale nie lubię niedomówień i z góry bardzo dziękuję za odpowiedź <3

  A tak z innej beczki … "bo wyboru do koloru", nie powinno być "OD koloru do wyboru" no i "dotyczące treści oraz (a przynajmniej ich część)" te "oraz" chyba jest zbędna albo ucięło wam wypowiedź.

  Btw. widzę ,że tworzycie konkursy na podstawie tematyki/tła akcji mang więc mam nadzieję ,ze w konku z KnB nie bd musiałą nagrywać swojej gry w kosza XD

  • Waneko pisze:

   A więc…

   *Czy przy waszych korektach bd wcielać się „w rolę” Onodery i Masamune? : D
   Znaczy… To by będziemy nimi, ty będziesz początkującym mangaką

   *Czy poprawki bd tylko pisemne czy też będzie zaznaczać na nadesłanych szkicach( jak to się robi profesjonalnie)?
   Pełna profeska, zaznaczane i mazane na rysunkach

   *Czy można kilka razy poprosić o korektę czy tylko raz?
   Raczej nie powinno być problemu z dwoma czy trzema korektami, zależy jak będziemy stali z czasem

   *Czy ten komiks musi mieć wyraźne zakończenie czy można go zakończyć jakimś urwanym wydarzeniem?
   I tak dobrze i tak dobrze

   *Czy gatunek musi być wyraźnie ukazany i czy można łączyć gatunki?
   Pełna dowolność, chcesz zrobić shoujo komedię slice of life to ją zrób 🙂

   *Czy komiksy bd opublikowane w tym „magazynie” przed styczniowymi poprawkami czy po? Jakbyście mogli bardziej przybliżyć tą fazę byłabym wdzięczna.
   Z poprawkami najlepiej byłoby się zmieścić do końca grudnia (ewentualnie kilka dni więcej), publikacja będzie w styczniu

   *Czy powstanie jakieś miejsce w którym bierni obserwatorzy konkursu bd mogli wypowiedzieć się na temat nadesłanych prac ?
   Może? Nawet o tym nie myśleliśmy i nie wiadomo jak by to rozegrać aby działało… A więc: może, aczkolwiek niezbyt.

 13. Cassie pisze:

  #nichu-chunieumierysować
  #idziekupićmiękkiołówek

 14. Karmel pisze:

  A ja mam głupie pytanie: bo może zamiast prawdziwego nazwiska być pseudonim, a może być fałszywe nazwisko? Wiem to dziwne pytanie xD

 15. natalkaplu pisze:

  Czy musi to być zakończone w tych 8 stronach czy można dać CDN lub coś w ,,środku” akcji (czyli nie od początku)?

 16. Berii pisze:

  Taaaaaaaki cuuudowny koooonkuuurs!

  Podziwiam wasze zaangażowanie w prace 😀

 17. Wiczka pisze:

  Czy można to wykonać w dwie osoby – jedna odpowiedzialna za fabułę, a druga za rysunki? Rozumiem, że nagroda by się po prostu podzieliła w tym przypadku 😉

 18. Sey pisze:

  Czyli dobrze zrozumiałam, że manga/komiks nie musi być w jakikolwiek sposób powiązana z SH? Czy coś przeoczyłam? Bo za yaoi nie przepadam i nawet nie oglądałam anime, o czytaniu mangi nawet nie wspominając :/

 19. Sewa7 pisze:

  Ja mam w sumie jedno pytanie, bo bardzo chętnie wezmę udział, tylko że te historyjki muszą być zakończone czy mogą zawierać dobrą zapowiedź tego co mogłoby się tam dziać, bo muszę przyznać, że ciężko będzie rozwinąć ciekawą i spójną fabułę na tylko 4 kartki, bo tak naprawdę wszystko tam będzie działo się w biegu. I jeszcze może jedno format strony ma być A4 czy A5?

 20. Accel pisze:

  Czy można dodatkowo załączyć projekty postaci?

 21. tetsuma pisze:

  A ja tak się czaję i czaję jak stary czajnik, żeby zapytać, a się wstydziocham. Moje pytanie brzmi następująco: czy jeśli jest to manga, to musi zostać ona wykonana przy pomocy narzędzi ku temy stworzonych? (tusz, rastry itp.). Jeśli ktoś chce wziąć udział w konkursie i chce wykonać pracę na papierze, ale nie posiada owych mangowych narzędzi, czy może się bez nich obejść?

  Z góry dziękuję za odp, będę bardzo wdzięczna ;3

  • Waneko pisze:

   Nie ma co się wstydziochać, pracę można zrobić ołówkiem, długopisem, pędzlem, z rastrami i tuszem lub bez takich atrakcji… Ogólnie wiemy, że wielu z uczestników nie ma dostępu do rastrów/specjalistycznych narzędzi do tworzenia mangi, więc nie będziemy nikogo zmusać aby na potrzeby konkursu się w nie zaopatrywał. Liczy się efekt końcowy, nie to, w jaki sposób i jakimi środkami został osiągnięty.

 22. meimichaelis pisze:

  Taki świetny konkurs… Ale doujinshi nie zaliczacie. Hmm… Trudno. Teraz będzie ciężko wziąć w tym udział, ale kto wie, może kiedyś mi się uda. Ale nawet doujinshi istniejącej postaci z wymyśloną?

  • Waneko pisze:

   Doujinshi istniejącej postaci z wymyśloną? Dasz jakiś przykład?

   • meimichaelis pisze:

    Chodzi o (w moim przypadku) Sebastian Mchaelis i wymyślona dziewczyna, która została przeze mnie wpleciona do Kuroshitsuji. Doujin, który robię jest luźno oparty na Kuroszu, ale głównym wątkiem nie jest XIX wiek, a XXI. Akcja została przeniesiona, ale nawiązuje do oryginału. Wrzucam go na dA.

 23. Adriana pisze:

  Świetny pomysł na konkurs. 🙂 Mam wrażenie, że zasmakujecie w życiu Takano i Onodery nie tylko jako edytorzy, ale też jako wykończeni terminami pracownicy siedzący w biurze do upadłego. 😛

 24. Czytadło pisze:

  Czy aby wziąć udział trzeba mieć konto w internetowym sklepie waneko?

 25. YAYA pisze:

  Jeszcze jedno małe pytanie mam 😀 Czy rysować w traditional’u czy digital’u?

 26. Xiapwa pisze:

  Konkurs jest bardzo interesujący więc chyba zdecyduję się wziąć w nim udział 😀 Mam tylko jedno małe pytanie. Te sumki możliwe do wygrania są przeznaczone oczywiście na zakup mang w waszym sklepiku – i tu się pojawia moje pytanie – można będzie zakupić za tą kasę jakiekolwiek mangi czy ona jest przeznaczona tylko na Sekaichii?

 27. Takusu pisze:

  Czy imiona postaci które wymyślamy mają być japońskie czy mogą być polskie/angielskie? I czy tytuł może być po Japońsku? ;3

 28. TurkućPodjadek pisze:

  A można zgłosić dwa komiksy? :>

 29. Anka36624 pisze:

  Czy może być format mangi wielkości zeszytu 😀 ?

 30. AccroS pisze:

  Czy komiks może być na podstawie jakiegoś mitu lub legendy?

 31. Nessy pisze:

  Mogę oddać 2 prace jeśli jedną z nich tyko ilustrowałam i nie byłam odpowiedzialna za fabułę ?

  • Waneko pisze:

   Hmmm… Szczerze mówiąc niezbyt, w ten sposób masz dwie szanse na zdobycie jakiejś nagrody, przez co trochę jest to nie fair w stosunku do innych.

 32. emka1002 pisze:

  Kurczę, najchętniej już bym się zabierała do pracy ale nie mam pomysłu 🙁

  • Waneko pisze:

   Może narysuj coś o swoim życiu? Wspomnienia z dzieciństwa? Jeżeli nie idzie ci wymyslenie czegoś nowego, to zawsze można sięgnąć po jakiś wątek autobiograficzny.

 33. Zastanawiam jakie prawa będziecie posiadać do zwycięskich prac.
  Komiks, który narysuję, będzie miał miejsce w moim autorskim universum … jednak samo to nie jest aż tak ważne b o za dużo o nim nie zdradzę… ta realizacja będzie preludium do komiksu, który zamierzam narysować i może nawet wydać. jak się uda i spodoba…. chodzi glównie o to, czy to co wyśle, będę mógł realizować również w innych miejscach 🙂

 34. Yukari pisze:

  Czy w wypadku szkicu można wkleić teksty w paincie? Bo nie jestem pewna, czy ołówkiem będzie wszystko dobrze widać >.<

 35. Korin pisze:

  Będziecie bić jak dam lekkie yuri bądź hetero?

 36. Misuzu pisze:

  Czyli aby wysłać wam moją pracę powinnam ją zeskanować, a potem wysłać pod wasz adres mailowy? Bo w komentarzach odpowiedzieliście komuś, że będziecie pisać po obrazkach… Dlatego pytam bo już chyba nie rozumiem…

 37. Natsumi pisze:

  A ja z głupim pytaniem bo w sumie nie wiem xD wysłałam wam swoją pracę ponad tydzień temu i bez odzewu, mam się nie martwić i czekać dalej? (rozumiem, że zapewne macie natłok i tak dalej ale wolę się upewnić.)

  • Waneko pisze:

   Faktycznie, mamy drobne zaległości, ale twoja praca jest pierwsza obecnie w kolejce do obejrzenia i odesłania z poprawkami, tak więc jutro lub MAKS pojutrze otrzymasz od nas maila.

 38. Natsumi pisze:

  Nie chcę być bardzo upierdliwa ale miałam najpóźniej wczoraj dostać maila i dalej go nie otrzymałam.

 39. soinvisible pisze:

  etto….ja również wysłałam jakiś czas temu szkic i jak narazie żadnego oddzewu…;3;
  Martwić się, że nie dotarło czy po prostu macie tyle pracy? ;______;

 40. kelebrine pisze:

  Czy teksty mogą być pisane ręcznie?

 41. Cielu pisze:

  Ja też mam pewne obawy czy mój mail dotarł – ta pieruńska poczta moja chodzi jak chce i kiedy chce ;_;’

 42. Cis pisze:

  Jak wyżej 🙂 też się martwię, czy mail dotarł? Wysłałam wam wiadomość 4 dni temu i jeszcze nie dostałam żadnej odpowiedzi. Rozumiem, że jesteście zawaleni pracą, więc chciałabym się tylko upewnić czy wszystko gra.

 43. umimu pisze:

  Czy muszę oddawać mangę do poprawki? Czy mogę próbować iść na żywioł?

 44. kwach pisze:

  Taka sama sytuacja jak u osób powyżej, trapi mnie czy meil dotarł?

 45. Kla pisze:

  Mam pytanie, bo wysłałam moją mange na konkurs jakieś 10 dni temu i zastanawiam się czy dotarła czy po prostu macie dużo na głowie i dalej mam cierpliwie czekać na korektę? ;-;

 46. Blendonka pisze:

  Mam pytanie, bo napisałam do was maila z prośbą o wydłużenie czasu gdyż to co miałam przygotowanie się usunęło i zaczynam od nowa. Nie dostałam jeszcze odpowiedzi a konkurs już się prawie kończy dlatego chciałabym poprosić o jakąś odpowiedź w tej sprawie 🙂

 47. kelebrine pisze:

  Próbowałam z różnych maili wysłać pracę na konkurs, ale za każdym razem przychodziła wiadomość zwrotna, że mail nie trafił do odbiorcy. Dzisiaj mija termin przysyłania prac i nie mam pojęcia, co zrobić. Napracowałam się nad swoją mangą i to byłby dla mnie straszny cios, gdyby nie trafiła na konkurs. Co powinnam zrobić?

  • kelebrine pisze:

   Według maila zwrotnego to chyba po prostu macie przepełnioną skrzynkę odbiorczą, może dałoby radę wysłać pracę pod inny adres?

  • Waneko pisze:

   Spokojnie, na pewno nie napracowałaś się na marne. Spróbój wysłać dzisija jeszcze raz po 17, do tego czasu nie będzie już takich problemów

 48. VilkasPL pisze:

  Witam
  Wysłałem już jakiś czas E-mail z konkursem i pisali mi państwo że otrzymam odpowiedź dnia 29 grudnia. Nadal jej nie otrzymałem Czekam.
  Pozdrawiam
  Kopytko Szymon

 49. Natsumi pisze:

  A ja z troszkę innym pytaniem teraz, kiedy można przestać schodzić na zawał i spodziewać się wyników konkursu? ;D

 50. kwach pisze:

  Kiedy będą wyniki konkursu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.