Wspomnień czar – Welcome to the NHK

Chociaż wszystkie osiem tomów Welcome to the NHK jest już od jakiegoś czasu w sprzedaży i przez niektórych może to być tytuł z lekka zapomniany to seria ta nadal zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach. W końcu żadna inna z wydawanych przez nas serii nie jest nawet odrobinę do niej podobna. Taak, NHK nie jest z pewnością mangą zwyczajną i tytułem dla każdego, ciężko również znaleźć wśród wydanych w Polsce mang równie dobrą czarną komedię. Dodajmy jeszcze do tego fakt, że fabuła mangi obraca się wobec ciekawego tematu jakim jest zjawisko hikikomori, a otrzymamy tytuł, z którym na pewno warto się prędzej czy później zapoznać. Przyznamy też, że nie raz nie dwa patrząc na głównego bohatera zdarzało nam się powiedzieć “Ja też taki/taka jestem”. Ci którzy znają ten tytuł przyznają, że nie jest to koniecznie pozytywne zjawisko 🙂

Ale przejdźmy do Waszych ocen i wrażeń z lektury “Welcome to the NHK”. Co Wy sądzicie o tej mandze? Jakie są Wasze wspomnienia z nią związane? Czy jest ona godna polecenia i do czego ewentualnie można by ją porównać? I czy (najważniejsze pytanie z nich wszystkich) naprawdę istnieje spisek mający zniewolić wszystkich otaku? Na to ostanie każdy z nas musi sobie odpowiedzieć samemu… (Ewentualnie posłuchać, co ma na ten temat do powiedzenia Wasza lodówka bądź telewizor)

 

Dodatkowo, dla osób które tego tytułu nie znają lub chciałyby się z nim zapoznać, przygotowaliśmy kilka przydatnych linków:

 • Przykładowe strony z 1 tomu – LINK
 • Kup mangę w naszym sklepie internetowym – LINK
 • Recenzja mangi na Tanuki.pl – LINK

NHKI_1_cover_siecnhk2cover

NHK_3_cover_ver_2NHK 4 okladka

11 odpowiedzi na “Wspomnień czar – Welcome to the NHK”

 1. Psiak200 pisze:

  Manga jest świetna chociaż mam tylko 4 tomy, i koniecznie muszę dokupić pozostałe ;D świete trafiliście bo dzisiaj koleżance w szkole pożyczałam właśnie 1 tom NHK XD

 2. Sally pisze:

  Znam tytuł tylko ze słyszenia, ale po przeczytaniu stron nawet mnie zaciekawił 🙂 lubię komedie, więc może się skuszę.

 3. Gracjanwol5 pisze:

  TO pierwsza manga jaką zacząłem kupować świetny tytuł i dla mnie przełomowy od tego czasu kupuje coraz więcej mangi 😀

 4. Shoujo-ai pisze:

  Jedna z lepszych mang w Waszej ofercie! Świetny humor, genialne dialogi.

 5. Łukasz.T pisze:

  Mnie najbardziej rozwaliła jedna sytuacja w 5 tomiku.. gdy go matka przyłapała na …. xD świetna komedia i genialne dialogi ^^ jedyny minus dla mnie to zakończenie.. liczyłem troszkę na lepsze.

 6. Psiak200 pisze:

  BTW zauważyłam, że jest logo donten ni warau, dziwna nazwa ta polska ;w;

 7. Dahlia pisze:

  pierwsze 3 tomy mangi super, potem już “na siłę”, ciągle to samo w kółko i nuda, trochę zawód

 8. mihoshi pisze:

  Jedna z moich ulubionych serii! Wprawdzie pod koniec robi się nieco powtarzalna, ale przez doskonałe kreacje bohaterów i rozkosznie czarny humor – warto przymknąć na to oko

 9. Adriana pisze:

  Dla mnie ta manga nie była zabawna – raczej taka gorzka groteska. Niemniej jeden z najlepszych tytułów w ofercie Waneko i zdecydowanie wyróżniający się na tle innych, choć anime wypadło (moim zdaniem) znacznie lepiej.

 10. Renor pisze:

  Nie kupuję dużo mang, ale na tą się skusiłem. Fantastyczny komiks z momentami genialnym tłumaczeniem. Śmieszny kiedy trzeba i poważny kiedy trzeba. Z sympatycznymi bohaterami, którzy zazwyczaj zrobili tylko o jeden krok za daleko w stronę samozniszczenia.

  Teraz kupuję “Silver Spoon”, też świetne. Więcej takich tytułów, Waneko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.